Kerkük Sorunu

BlackEagle
Hızlı Çırak
Öle sudan bahanelerle öldürmekle kimseye mesaj verilmez idam ediyorum diceksin kimseyi takmıyacaksın kulpmulp aramıyacaksın ozaman gereken yerlere gereken cevabı vermiş olacaksın.

neron
Forum Kalfası
Rusya da Lenin ve Stalin savaştıktan sonra Lenin kaybetti ve idam sehpasına giderken "herkes sizin vatan haini olduğunuzu söylüyor" sorusuna verdiği cevap : "eğer savaşı kazansaydık ben kahraman o vatan haini olurdu" oldu yani olaylara her iki taraftan bakmak daha sağlıklı yorum yapmayı getirir

neron
Forum Kalfası
azınlık olarak yaşamak istemiyorlar kendi özgürlüklerini yaşayacak bir devlet istiyorlar bazı uyanıklarda cahil insanları kandırıp savaşa eğitiyorlar oradaki halkın bir suçu yok

theozy
Forum Kalfası
neron leninde stalin de rus du.. sadece yönetimi ele geçirme çabasıydı o.. vatanı bölme değil.. kürtler kazansa türklerin kahramanı mı olacaklar?

neron
Forum Kalfası
ben türklerin kahramanı olacaklar demiyorum abdullah öcalan başarsaydı kürtlerin kahramanı olacaktı diyorum

theozy
Forum Kalfası
neron biz sana bişey demiyoruz hocam yanlış anlama..
ya insan misafirliğe gittiği bi yerde ev sahibini öldürüp eve sahip çıkmaya kalkar mı.. bunların yaptığı budur.. yediği tabağa s..mak başka bişey değil..

Genius
Forum Kalfası
Arkadaşlar Kürt'lere bence biraz haksizlik edilmiş. Ne demek şimdi 1 i iyiyse 9 tanesi it kopuk.. Böyle laflar yakışıyor mu ? Forumumuzda kürt arkadaslar varsa sizce bu laflar rencide etmez mi onları ? Savaş çıksa bizimle omuz omuza savaşmayacaklar mı ? Lütfen biraz daha dikkatli olalım. Böyle saçma genellemeler yapmayin arkadaslar. Tamam belki bir kısmı bölücü düşüncelerde olabilir, Bir kısmı kendi devletini kurmak isteyebilir. Ama objektif bakarsak bu doğal birşey bence. Her kitle kendi ideolojisini yaşatmak ister. Tabi ki bölücülükle değil , Türkiye'yi bölemezler ! Ama ideolojileri nedeniyle onlara küfür de edemeyiz değil mi ?
Amerika'ya gelince zaten söyliyecek laf yok evet Amerika Kürtleri kullanıyor ama bizi de kullanıyor.. Önce kendimiz kafamızı kaldırmalıyız.. Ama böyle gidersek birbirimizi yersek zor gibi görünüyor kafamızı kumdan çıkarmak..

IF
Daimi Üye
1 - Kurdistanın kurulması Türkiye için çok tehlikelidir.
2 - bence Kurdistan kurulmasına karşı kimse çıkamaz çünkü arkasında U.S.A war
3 - U.S.A'nın K.Irak'a gönderdiği 8.8 milyar dolar nereye gitti acaba ?
4 - U.S.A'nın Irak'ı işgal etmesinden sonra K.Irak topraklarına elde ettiği cephaneyi gömdü.
5 - Türkiye'nin Rusya ile görüşmelre başlamasıda cabası
Milletimiz o kadar saf ki bizi sağ,sol,türk,kürt diye bölebiliyorlar. :(
Ben başka birşey demiyorum.

Genius
Forum Kalfası
IF demiş ki:
1 - Kurdistanın kurulması Türkiye için çok tehlikelidir.
2 - bence Kurdistan kurulmasına karşı kimse çıkamaz çünkü arkasında U.S.A war
3 - U.S.A'nın K.Irak'a gönderdiği 8.8 milyar dolar nereye gitti acaba ?
4 - U.S.A'nın Irak'ı işgal etmesinden sonra K.Irak topraklarına elde ettiği cephaneyi gömdü.
5 - Türkiye'nin Rusya ile görüşmelre başlamasıda cabası
Milletimiz o kadar saf ki bizi sağ,sol,türk,kürt diye bölebiliyorlar. :(
Ben başka birşey demiyorum.
i agree too :)
Aynen katılıyorum sana..
Bizi asıl bölenler Kürtler değil U.S.A ..
o kadar.

Karakorsan
Cool Üye
swain başımızdakine laf etme! siyaset yapmak istemiyorum ama m. kemal atatürkden sonra daha iyisi geldi mi başımıza? Gözlerinizdeki perdeyi kaldırın artık da gerçekleri görün!

iSpiYonCu
Banned
Genius demiş ki:
Arkadaşlar Kürt'lere bence biraz haksizlik edilmiş. Ne demek şimdi 1 i iyiyse 9 tanesi it kopuk.. Böyle laflar yakışıyor mu ? Forumumuzda kürt arkadaslar varsa sizce bu laflar rencide etmez mi onları ? Savaş çıksa bizimle omuz omuza savaşmayacaklar mı ? Lütfen biraz daha dikkatli olalım. Böyle saçma genellemeler yapmayin arkadaslar. Tamam belki bir kısmı bölücü düşüncelerde olabilir, Bir kısmı kendi devletini kurmak isteyebilir. Ama objektif bakarsak bu doğal birşey bence. Her kitle kendi ideolojisini yaşatmak ister. Tabi ki bölücülükle değil , Türkiye'yi bölemezler ! Ama ideolojileri nedeniyle onlara küfür de edemeyiz değil mi ?
Amerika'ya gelince zaten söyliyecek laf yok evet Amerika Kürtleri kullanıyor ama bizi de kullanıyor.. Önce kendimiz kafamızı kaldırmalıyız.. Ama böyle gidersek birbirimizi yersek zor gibi görünüyor kafamızı kumdan çıkarmak..
bizimle omuz omuza mı savascak? yapmaya direk karsıda olmustur en ufak bı durumda bıle karsımızda yer almıslardır baksana bız yunanlılarla ugrasırken onlar ermenılerle beraber arkadan wurdular...
bu arada öcalanı asmamalarının tek sebebı asarlarsa eger adam efsane olcak en azından böle sürünüo ama **karım efsanesıne sallandır gitsin

iSpiYonCu
Banned
buarada... kürt devleti kurulsun burdaki kürtlerin hepsi oraya gitsin 1 bombalık işi war sonra ... en iyi kürt ölü kürttür

swain
Daimi Üye
Karakorsan demiş ki:
swain başımızdakine laf etme! siyaset yapmak istemiyorum ama m. kemal atatürkden sonra daha iyisi geldi mi başımıza? Gözlerinizdeki perdeyi kaldırın artık da gerçekleri görün!
m.kemaldan daha ıyısı gelmedı die dıncıye kucak acalım o zaman ? sen gordugun yere elını op ben fırsatım oldugunda suratına tukururum

- Yönetici düzenlemesi: :
Karakorsan
Cool Üye
bu ülkeyi dinci yücelticek ise dinciye solcu yücelticek ise solcuya kucak açılmalıdır. bu zamana kadar solculara kucak açtık başımıza geçtiler. ecevit başımıza geçti! 79 senesinde a. birliği bize kayıtsız şartsız sizi av. birliğine alıyoruz dedi yapacakları yardım 100milyar dolarlardan fazlaydı. ecevit reddetti şimdi ecevittin reddettiği birlik belki de tek kurtuluş yolumuz! Ve şu anda 2-3 milyar dolara kıç sallar durumdayız! şeyhin cartın curtun elini öpmüşdür vs. bu onun kişisel yaşamı başa geçtiğinden beri nu ülkeye neler yaptığı önemli!

swain
Daimi Üye
o zaman neler yaptıgına bakalım
imam hatiplerın onunu acıyor
darbeyı onlemek ıcın 5. maddeyı kaldırmak ıstıyor
anayasada kendı cıkarın koklu degısıklıkler yapıyor
adam şeriatcı sen hala konusuyorsun burda yazabılmenın sebebı cumhuriyettır bız ab ye gırmesekde yasayabılırız ama sen şeriatla yonetilen ulkede ne kadar yasayabılırsın bılmıyorum ...
bu ulkeyı şeriatcı yuceltıcekse hıc yucelmesin daha iyi !

Karakorsan
Cool Üye
cumhuriyete , atatürke bişey diyen mi vaR? cumhuriyet aleyhine deil çıkardığı hiçbir yasa! sanırım duyduğun bazı şeylerde cem uzanın elinden almadan önce startvden dinlediğin haberler :D + imam hatipliler öğrenci deil mi? niye 1tek imam hatip yönünden bakıyosun? o yasanın içine bütün Meslek liseleri giriyor!
Cevabımı veripde bu tartışmadan çekiliyorum cevabımı vermeseydim kaçtın derdin :) sende cvp vereceksen ver fazLa uzamasın!
.

swain
Daimi Üye
ne cevabı yukarda resımler var cok sevdıgın erdogran askerlerımız olduren talabanının elını operken
al burdan yak
meclıste ataturkun askerı unşiformalı buyuk boy resmını de kaldırmak ıstemıslerdı cok tepkı alınca bı sey yapamadılar aklı olan herkes bu adamın nıyetını anlayabılr malesef bızım cahıl halkımız adamı batılı deıl bu ne guzel musluman adam dınıne baglı dıyerek oy verıyor ama işin aslı cok acı ..