Kime İnanalım

TSoprano

Çırak
Baştan söyleyeyim siyasi bir amaç güderek yazmıyorum bu yazdıklarımı. 14 Kasım 2020 tarihinde yani bugün sağlık bakanı kendi açıklamasında "tüm Türkiye'de" covid19'dan 92 vatandaşımızın vefat ettiğini açıkladı. Aynı tarihte Ekrem İmamoğlu ise sadece İstanbul'da bulaşıcı hastalıklardan 164 vatandaşın vefat ettiğini belirtti. Yaklaşık 1 senedir mücadele edilen salgın döneminde halk olarak iyi bilgilendirilmediğimizi düşünüyorum. Doğru sayıları bilsek ne olacak diyenler olabilir belki ama alınacak önlemlerin arttırılması ancak doğru sayıların açıklanmasıyla olacaktır.

T@M@Y

Forum Ustası
Tüm Türkiye'de 94 kişinin öldüğüne inanıyor musun 1 günde.

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Baştan söyleyeyim siyasi bir amaç güderek yazmıyorum bu yazdıklarımı.
Dostum. Ben de yıllardır hiç bir yazımı siyasi amaç güderek yazmadım.
İnsan olduğum için, insan gibi yaşamaya hakkım ve hakkımız olduğu için yazdım.

Gel gelelim, sığır sürüsü beni önce CHP li ilan etti. Tutturamayınca HDP li zannetmek hıyarlığında bulunanlar bile oldu.

Oysa sadece insandım ben. Ve, insan olanın oy verdiği parti olur tuttuğu parti olmaz diye nefes tükettim.

Gün geldi söylediklerim kabak gibi ortaya çıktıysa da, anlayan anladı, anlamayandan sadece möö sesi çıktı.

Toplumsal meselelerin altında siyasi bir yön aramak sadece öküzlerin işidir ve maalesef bu ülkede sayısı sayılanayacak kadar iki ayaklı öküz yaşamaktadır.

Sorunun cevabına gelince.....

Halka o kadar yalan söylediler ki, ALLAH BİR dediklerinin dışında hiç bir şeye inanmam. Ki, bazen sapıtıp Beştepe'deki şahsım beyi Allah, Peygamber yerine koyan manyaklar da çıkmadı değil.

Kime inanacaksın?

Sağ duyuna.

Maliye bakanının istifasını bile yazmak için eğitimli köpekler gibi sahiplerinden işaret bekleyen medyaya değil.

TSoprano

Çırak
Dostum. Ben de yıllardır hiç bir yazımı siyasi amaç güderek yazmadım.
İnsan olduğum için, insan gibi yaşamaya hakkım ve hakkımız olduğu için yazdım.

Gel gelelim, sığır sürüsü beni önce CHP li ilan etti. Tutturamayınca HDP li zannetmek hıyarlığında bulunanlar bile oldu.

Oysa sadece insandım ben. Ve, insan olanın oy verdiği parti olur tuttuğu parti olmaz diye nefes tükettim.

Gün geldi söylediklerim kabak gibi ortaya çıktıysa da, anlayan anladı, anlamayandan sadece möö sesi çıktı.

Toplumsal meselelerin altında siyasi bir yön aramak sadece öküzlerin işidir ve maalesef bu ülkede sayısı sayılanayacak kadar iki ayaklı öküz yaşamaktadır.

Sorunun cevabına gelince.....

Halka o kadar yalan söylediler ki, ALLAH BİR dediklerinin dışında hiç bir şeye inanmam. Ki, bazen sapıtıp Beştepe'deki şahsım beyi Allah, Peygamber yerine koyan manyaklar da çıkmadı değil.

Kime inanacaksın?

Sağ duyuna.

Maliye bakanının istifasını bile yazmak için eğitimli köpekler gibi sahiplerinden işaret bekleyen medyaya değil.
Gönüllere tercümansın, selamlar

Son düzenleme:

gorkem

Forum Ustası
insanların gerçek sayıları bilmesi şuna yarar, insanlar ufak bir ihtimalde olsa şöyle düşüneceklerdi eğer ki karantina önlemleri uzatılsaydı ve sert uygulansaydı, kalabalıklaşmayla ilgili kısıtlamalar, (turizm, şehirlerarası seyahat, iş yerlerinin kapanması v.s) belki daha iyi sonuçlar verebilirdi...parka bahçeye gitmek yasak ama açılış, toplu namaz serbest, akp'ye toplantı kongre serbest ama eğlence yerleri erken kapanacak...kim bilir bu yedikleri haltlar yüzünden kaç bin kişiye daha virüs bulaştı.

yapılmadı...neden?...insanlara evinizde oturun gerekirse biz size bakarız diyemeyeceklerdi...kasa tam takır kuru bakır...hazineyi son kuruşuna kadar boşaltıp yediler, çaldılar çırptılar...pandemi gibi bir olayda güvenlik önlemini almak halkın inisiyatifine bırakılamaz...halkın finansal olarak belkide en çok desteklenmesi gereken ve devletin vatandaşının en çok yanında olması gereken zamanda çıkıpta güvenle insanlara yeterki siz hastalanmayın biz size bakarız diyemediler...ama gel görki artık kim oldukları herkesce malum sığır sürüleri 1 liraya mal edilen maskeleri bedava dağıttıkları için bunu devlet hizmeti sandı..onu da tam beceremediler zaten eczanelerde satılmaya devam etsin dediler...

eğer gerçek sayıları açıklarlarsa hayatında beynini hiç kullanmamış seçmen grubu bile o zaman birşeyler yapsanıza diye düşünmeye başlayabilir...tüm dünya 1 senedir siz napıyosunuz o zaman hiç mi önlem almadınız diyebilir. ve bu sefer "devletini gidip avrupaya şikayet eden haindir" siyaseti de bir işe yaramaz...çünkü adamlar ne krizle ilgili planları, ne kriz yönetim stratejileri, ne acil durum planları hiç bir şeyleri yok...hastaneler dolmuş taşmış, kazara kış zamanı başka bir hastalığa yakalansan tedavi için seni alacak hastane bile yok..

gerçek sayıları açıklarlarsa ona göre önlem almaları ve masraf yapmaları gerekir...ama para yok:):):)

bu ülkede güvenilmemesi gereken tek kurum AKP'dir..ben en büyük düşmanımın bile bir gün dürüst olabileceğine inanıp dediklerine güvenebilirim, AKP'nin tek bir lafına bile güvenebilmem için aklımdan zorumun olması gerekir..

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi
minare kılıfa sığmıyor artık...

mum yatsıya kadar ancak yandı...