Kolayca E-Ticaret Sitesi Aç ve Para Kazan | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Kolayca E-Ticaret Sitesi Aç ve Para Kazan

PReSCoLD

Forum Ustası
Merhaba arkadaşlar,

Ufak bi sermaye ile güzel bi e-ticaret sitesi açmaya ne dersiniz ? Hemde çok kolay bir şekilde ve batma kapanma riski vs. olmadan..

Bu yapacağımız işte;

• Şirket Kurmanıza gerek yok.

• E-Ticaret yazılımına gerek yok.

• Hosting ve tasarıma gerek yok.

• Sanal Pos ve izinlere gerek yok.

• Depo - Lojistik , kargolama, iade gibi şeylere gerek yok.

• Müşteri hizmetlerine gerek yok.

• Personel aramanıza gerek yok.

Siz sadece bir alan adı belirliyorsunuz ve içinde 100.000+ ürün bulunan bir e-ticaret sitesine sahip oluyorsunuz.

EDİT: Bu işe başladıktan sonra firma bize reklam yapabilmemiz için amaçlı bu materyalleri gönderiyor :

http://i.hizliresim.com/LpmyEV.jpg

Arkadaşlar bu işi yapan şirket direkt tanıtımda oluşan bilgi kirliliği sebebinden dolayı kendi markasını ve iş modelini açıktan tanıtım yapılmasına izin vermiyor. Sadece kapalı tanıtıma izin veriyor. Bu sebepten dolayı işin detaylarını öğrenmek isteyenler konu altından pm istesin daha ayrıntılı bi şekilde pm den ve skype dan size birebir yardımcı olacağım. Kendi sitemi ve bu işi A'dan Z'ye anlatan videoları göndereceğim.

Bu işi yapıp ek gelir kazanmak isteyenler arkadaşları konu altına yazsınlar :)

- Yönetici düzenlemesi: :

Penqueen

Banned
ilgilenecek arkadaşlar için konuya daha açıklayıcı bilgiler ekleyin lütfen
misal
ufak bir sermaye dediğiniz ortalama değer
aylık ortalama kazanç
ürün grubu (adam pc ürünleri satacak siz yebeni.com diye adres alırsanız baştan kaybedersiniz :D)

PReSCoLD

Forum Ustası
[MENTION=718982]oxgyr[/MENTION] detaylı pm gönderildi

[MENTION=25922]Penqueen[/MENTION]

Hocam firma izin verse zaten bildiğim herşeyi anlatacamda izin vermiyor işte :)

2 adet ile bu işe başlayabilirsiniz, biri eco kapet (590 TL) diğer ise pro paket (990 TL)
Paketlerin içeriklerini detaylı gösteren resmi pm olarak atıyorum.

Site ismini öyle koyarsanız kimse sitenize güvenip alışveriş yapmaz baştan kaybetmiş olursunuz :) hepsiburada.com tarzı bi siteniz olacak, buna uygun bi site ismi düşünün :)

PReSCoLD

Forum Ustası
[MENTION=25922]Penqueen[/MENTION] hocam kendi sitemi kuralı yaklaşık 1 hafta oldu 1.5 aydır bu işi araştırıyorum, acaba yapabilirmiyim potansiyelim varmı diye falan oyüzden daha ödeme almadım, Ama merak etmeyin firma 20 TL Üstü kazansanız diğer ay ödüyor.

oxgyr

Cool Üye
%10 karla satış yapılıyor sistemde. reklam giderleri de cabası. eticaretkiti için söylemiştim. arkadaşın bahsettiği sistemi inceleyemedim henüz

SIK SORULAN 8 SORU VE CEVABI
Burada muhtemelen aklınızdaki en önemli soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Farklı sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Ne kadar kazanırım?
Bu konuda sizleri heyecanlandıracak şeyler duymak istediğinizi biliyoruz fakat şirket ilkeleri gereği kazanç vaadinde bulunamıyoruz. Ürünlerin komisyon oranları ortalama %30’dur. Yani sitenizden 100 TL’lik bir sipariş verildiğinizde kazancınız ortalama 30 TL olur. Bu oran üründen ürüne değişmektedir, özellikle elektronik kategorisinde %5 oranlarına düşebilir. Giyim, hediyelik, aksesuar gibi ürünlerde ise %50’lere kadar çıkabilir.

Kazancımı nasıl alırım?
Yönetim panelinizdeki profil bölümüne banka hesap numaranızı girersiniz. Her ayın 20’sinde, bir önceki ay elde ettiğiniz kazanç banka hesabınıza yatırılır. 20 günlük beklemenin nedeni müşterilerin 14 gün iade hakkı olmasıdır.

Başka masrafım olacak mı?
Kurulum ücretinden sonra bir yıl boyunca her hangi bir gideriniz olmayacaktır. 1 yıl sonra ise yıllık 250 TL sunucu , bakım ve destek ücretiniz olacaktır. Bu ücreti de 9 taksitle ödeyebileceksiniz.

Ürünlerimi SanalPazar vs. ekleyebilir miyim?
Evet. Premium paket ve üzerinde buna izin veren tüm tedarikçilerin ürünlerini sanalpazar gibi açık pazar sitelerine ve “ucuzu” gibi fiyat karşılaştırma sitelerine ekleyebilirsiniz.

Ben hiçbir şeye karışmayacak mıyım?
Satış anından itibaren hiçbir şeye karışmazsınız. Sipariş oluştuğu anda hem sizin, hem de destek ekibinin paneline düşer. Destek ekibimiz siparişin ödemesini kontrol edip onaylar, ürünü sevk eder, müşteri ile iletişime geçer, ürünün teslim edildiğinden emin olur. Siz de kazancınızı anında panelinizde görürsünüz. Böylece enerjinizi tamamen sitenizi tanıtmaya ayırabilir, kazancınızı arttırabilirsiniz.

Kazancımdan vergi ödeyecek miyim?
Kazancınıza %20 stopaj uygulandıktan sonra banka hesabınıza net olarak yatırılır. Örneğin 1000 TL kazandığınızda vergilendirilmiş kazancınız 800 TL olacaktır. Ekstra vergi vermeniz gerekmemektedir.

Ürün fiyatlarında değişiklik yapabilir miyim?
Evet. Platinum Paket ve üzerinde fiyatlara müdahale edebiliyorsunuz. Adil rekabet ilkesi gereğince 20 üründe fiyat azaltmaya imkan veriyoruz. İstediğiniz zaman bu ürünleri değiştirebiliyorsunuz.

Hazır siteye kendi ürünlerimi de ekleyebilir miyim?
Evet. Platinum paket ile kendi ürünlerinizi bizim tarafımızdan tedarik edilen ürünlerin yanında satışa sunabilirsiniz. Böylece aynı zamanda tedarikçimiz konumuna da geçmiş olursunuz.

Penqueen

Banned
Güvenebilirlik adına, bu tür beliren sitelerden kesinlikle alış veriş yapmam. İnsanlarda iyi cesaret var :)
e-ticaret sistemi bu da ama ekstra şöyle bir durum var
bir ürünün var diyelim üst seviye paket alıp kendi ürünlerini de listeye ekleyebiliyorsun
bu daha çok müşteri potansiyeli demek
ama bu özelliğin bir de diğer tarafı var
üst seviye paket alıp sahte ürünler ekleyen birini nasıl durduracaklar
gittigidiyor gibi alıcıdan haber beklemiyorlar sanırım

YazılımMimarı

Forum Ustası
e-ticaret sistemi bu da ama ekstra şöyle bir durum var
bir ürünün var diyelim üst seviye paket alıp kendi ürünlerini de listeye ekleyebiliyorsun
bu daha çok müşteri potansiyeli demek
ama bu özelliğin bir de diğer tarafı var
üst seviye paket alıp sahte ürünler ekleyen birini nasıl durduracaklar
gittigidiyor gibi alıcıdan haber beklemiyorlar sanırım
Hiç bir şey anlamadım :D

2 yıla yakındır e-ticaret işindeyim üst seviye paket kelimesini ilk defa senden duyuyorum.

PReSCoLD

Forum Ustası
Güvenebilirlik adına, bu tür beliren sitelerden kesinlikle alış veriş yapmam. İnsanlarda iyi cesaret var :)
K.kartı güvenilirlik sertifikalar var hocam(RapidSSL), bu tür sitelerden rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Pm gönderildi.

Ben cok detayli bilgi almak icin pm bekliyorum PreSCoLD...
Pm Gönderildi.

Emekliler de yapabilir mi?
Yapabilir tabi hocam :) Pm gönderildi.