Koskoca Cumhurbaşkanına Tayyip diyorlar

nesta_34
Super Moderator
Site Yetkilisi
Makamından dolayı ismi ile hitap edilmesini doğru bulmuyorum

sevmek yada sevmemek farklı bir konudur

fearof
Forum Ustası
Kendileri bebek katili terörist başınada sayın diye hitap ettikleri için normal bu kafadakilerin buna bu kadar takılması.

salvetore
Daimi Üye
Kişi önce bulunduğu konumu konumlandıran Büyük Kişiliğe saygı göstersin.

Saygıda kusur etmeyiz.

Emusnica
Forum Kalfası
etiket hastası bir kültürümüz var, normal böyle şeylerin olması.

adam evladı ölmüş anne yuhalatır terbiyesizlik veya saygısızlık olmaz, bundan rahatsızlıkta duymaz ama adıyla hitap edildiği zaman ölesiye ayıplar ve durumdan rahatsız olur. enteresan milletiz vesselam :)

- Yönetici düzenlemesi: :
morko58
Forum Ustası
Bundan öncekide(gül'den önceki) muhafazakarlar çok saygı duyardı.. ama necdet diye anıldığını nedense ben hiç duymadım.. neyse
Adamın varlığı ile yokluğu bir idi. Hiç sesi soluğu çıkmıyorduki. Şimdiki Cumhurbaşkanı tvlerden dergilerden gazetelerden hiç düşmüyor. Ondan olabilir.

neyin empatisini kurmam gerek??

o kişiye sempati duyacak bir durum da yok......

ozaman bu neyin empatisi?

benim sempati duyduğum adam 1938'den beri konuşmuyor......
Büyük söz etmişsin beee. Beğendim.

Penqueen
Banned
biri çıkıp rte nin şimdiye kadar tek bir defa cumhurbaşkanı gibi davrandığını ispat etsin ben de bundan sonra istediği şekilde hitap edeyim kendisine ;)
adam sen ülkenin başındasın aklını başına alman lazım hâla akp nin borazanlığını yapıyorsun, milleti tehdit ediyorsun
"400 vekili verin bu iş huzur içinde çözülsün" lafı benim ağzımdan çıkmadı

ispat gelene kadar
inadına tayyip inadına rte :D

YazılımMimarı
Forum Ustası
neyin empatisini kurmam gerek??

o kişiye sempati duyacak bir durum da yok......

ozaman bu neyin empatisi?

benim sempati duyduğum adam 1938'den beri konuşmuyor......
Sn. Ahmet Necdet Sezer'i sevmeselerde.. makamı gereği bu tip bir hitap kullanılmazdı, sevildiğinden değil. Bunun empatisi ;) kerim abi yazmış aslında.. tekrar etmiş oldum.

Çok seviyorum bu tür şeylerde.. Hep aynı noktaya gelip, Atamızın gölgesine sığınanları :)

Adamın varlığı ile yokluğu bir idi. Hiç sesi soluğu çıkmıyorduki. Şimdiki Cumhurbaşkanı tvlerden dergilerden gazetelerden hiç düşmüyor. Ondan olabilir.
Adamın varlığı ve yokluğumu =) Geçende üniversitedeki rektör atamaları ile ilgili bir başlık vardı.. icraatleri yeterli o konuda.

Sesinin soluğunun çıkmamasıda hatta yurtdışına bile bile çıkmaması.. ülkenin tanıtımındaki eforsuzluğu, oturduğu makamı sadece gelen yasaları red etmek için kullanan bir cumhurbaşkanı modeli..

Şimdikide gazetelerden düşmüyor ve bundan hayıflanan bir vatandaş :) Yahu gazeteden dergiden düşmüyorsa bu makamını küçük düşürecek şekilde hitap etmeyi meşrumu kılıyor?

Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyi bilemediğimiz sürece normaldir.

YazılımMimarı
Forum Ustası
[MENTION=268608]Turgay.Can[/MENTION] önce burayı oku
sonra da düşün
sadece düşün..
Penqueen, emredersin! Başka bir arzunuz ? ;)

Konu belli, gereksiz yere başka taraflara çekmeye luzum yok.. Kimse kimsyi sevmek zorunda değil, makamı gereği saygı duymak zorundadır. Bu genel bir kanıysa ve kabul görüyorsa.. konu benim için bitmiştir.

Cumhurbaşkanının şu yönünü, bu yönünü eleştirirsin o ayrı bir konu. açarsın konu, yazarsın altına.

Emusnica
Forum Kalfası
yav konu nereden nereye gelmiş çok enteresan gerçekten :) konu sözü söyleyen kişinin yağ çekmesi idi.

ayrıca 1 önceki cumhurbaşkanına herkes abdullah gül diyordu hiç bir sorun olmuyordu :) mevzu rte olunca kuralları uyarlamayı çok seviyorsunuz yav :D

flashg
Daimi Üye
Penqueen, emredersin! Başka bir arzunuz ? ;)

Konu belli, gereksiz yere başka taraflara çekmeye luzum yok.. Kimse kimsyi sevmek zorunda değil, makamı gereği saygı duymak zorundadır. Bu genel bir kanıysa ve kabul görüyorsa.. konu benim için bitmiştir.

Cumhurbaşkanının şu yönünü, bu yönünü eleştirirsin o ayrı bir konu. açarsın konu, yazarsın altına.

ne zamandan beri isim ile hitap etmek saygısızlık oldu, bu konuda örnek teşkil eden bir karar varmı ?

adamın yaptığı aleni bir şekilde yalakalık, neyini savunuyorsunuz anlamıyorum

YazılımMimarı
Forum Ustası
ne zamandan beri isim ile hitap etmek saygısızlık oldu, bu konuda örnek teşkil eden bir karar varmı ?

adamın yaptığı aleni bir şekilde yalakalık, neyini savunuyorsunuz anlamıyorum
Yav adamın ne yaptığının bir önemi varmı doğru söylüyor mu ben buna bakıyorum. Adamın yalakalığı ayrı bir mevzudur söylediğinin doğruluğu ayrı bir mevzudur. Ben doğruluğunu söylüyorum sen yalakalığında takılı kalıyorsun. Adamın yalaka olması, söylediği doğruyu yanlış yapmaz ;)

Emusnica
Forum Kalfası
Turgay konu sahibine konuyu tarif ediyorsun, bravo valla :D

adamın söylediği doğru filan değil kardeşim :) isim kullanmak ne zamandan beridir terbiyesizlik kabul ediliyormuş :)

morko58
Forum Ustası
Sn. Ahmet Necdet Sezer'i sevmeselerde.. makamı gereği bu tip bir hitap kullanılmazdı, sevildiğinden değil. Bunun empatisi ;) kerim abi yazmış aslında.. tekrar etmiş oldum.

Çok seviyorum bu tür şeylerde.. Hep aynı noktaya gelip, Atamızın gölgesine sığınanları :)

Adamın varlığı ve yokluğumu =) Geçende üniversitedeki rektör atamaları ile ilgili bir başlık vardı.. icraatleri yeterli o konuda.

Sesinin soluğunun çıkmamasıda hatta yurtdışına bile bile çıkmaması.. ülkenin tanıtımındaki eforsuzluğu, oturduğu makamı sadece gelen yasaları red etmek için kullanan bir cumhurbaşkanı modeli..

Şimdikide gazetelerden düşmüyor ve bundan hayıflanan bir vatandaş :) Yahu gazeteden dergiden düşmüyorsa bu makamını küçük düşürecek şekilde hitap etmeyi meşrumu kılıyor?

Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyi bilemediğimiz sürece normaldir.
Burada kişilerin yaptığı işlerin doğruluğu yada yanlışlığını tartışmıyoruz. Burada sıfatların neleri yapabileceği yada yapamayacağı işleri konuşuyoruz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan ın görevleri bellidir. Ülkeden Başbakan sorumludur. Ülkeyi o yönetir. Cumhurbaşkanı her işe karışmaz. Bunun en basit örneği ise bence Merkez Bankası olayıdır.

Bak konu yine nerden nereye geldi. :D:D:D