Kuru fasulye, nohut ve barbunya ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı :

1. fearof

fearof Forum Ustası

Kuru fasulye, nohut ve barbunya ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı
    Bakanlar Kurulunun "İthalat Rejimi Kararına Ek Karar" kapsamında kuru fasulye, barbunya, nohut ve börülce ithalatında gümrük vergisi oranları sıfıra indirildi. Karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kuru baklagillerden tohumluk olmayan fasulye türleri, barbunya, nohut ve börülce ithalatında AB, EFTA, Bosna-Hersek, Güney Kore, Malezya, D-8 ülkeleri ve diğer ülkelerden yapılacak ithalatta gümrük vergisi oranı sıfır olarak uygulanacak.

Bu ürünler için söz konusu gümrük vergisi oranı 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren AB, EFTA, Malezya, D8 ülkeleri ve diğer ülkeler için yüzde 19,3, Güney Kore için yüzde 8,7'e çıkacak.

KAYNAK:

• Beğen Beğen x 1
  2. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

Dışarıdan gelen kurufasülyeyi evime sokmam

Yerli malı yurdun malı,herkes onu kullanmalı :)

3. AdrenaLiN_

AdrenaLiN_ Forum Ustası

geçenlerde yurt dışından gelen ithal etlerden aldım ayıptır söylemesi eti tavaya atınca bir garip geldi rengi parlak kırmızı ve piştikten sonra aroması bizim alışık olduğumuz gibi değildi. Bulgaristan da etler böyle sanırım hayvanların yetiştirilme tarzı farklı olduğundan oluyor.

konuya gelirsek bizim tarım bitik durumda ayağa kaldırılması lazım bu süreç zarfından ithal ürün getirilmesi mantıklı lakin bu sürenin uzamaması da lazım

4. morko58

morko58 Forum Ustası

Bir süre sonra bulursan alırsın.:D:D:D

5. Tarun

Tarun Forum Kalfası

o etten merak edip iki defa aldım ,dediğin gibi tuhaftı bildiğimiz et tadı yok eşşek eti gibi bir şeydi ,tat tuz yok
    adamlar artık ne kesip gönderdilerse

6. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

Ben balkonda kendim ekiyorum :)

7. AdrenaLiN_

AdrenaLiN_ Forum Ustası

bulgarın yediği ette böyle sanırım yetiştirme aşamasında ki yemlerde yada hayvanların cinsinden dolayı böyle bir tat veriyor. Eşek eti var mıdır bilemem ama domuz eti kesin yoktur çünkü normal etin kilosu adamlarda 20-25 TL arası domuz etinin kilosu 40 TL den başlıyor :D

8. morko58

morko58 Forum Ustası

O zaman bir ara bizi'de görürsün.

Tamam ne güzel işte biz onlara domuz gönderelim onlar bize inek fena olmaz mı?

Yükleniyor...