League Of Legend oynayanlar | Page 3 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

League Of Legend oynayanlar

UmutTekin58

Forum Kalfası
Arkadaşlar iyi hoş ama dediğim gibi dota daha çok profesyonellik gerektiriyor. Lol'ün zorluk derecesi olsun grafikleri olsun çocukça geliyor bu yüzden lol lise çağına dota üniversite çağına sesleniyor diyorum. Bu yüzden çoğu oyuncu başlayıp 1-2 gün hafta oynayamadan bırakıyor. Oyunun mantığını tam anlamıyla kavrayamıyor kavrasa bile iyi olmak yıllarını alıyor. 2-3 yıldan önce kaliteli oyuncu olmak çok zor. Hatta 4-5 senelik oyuncu tanırım daha tam anlayamamış oyunu. Oyun gerçekten çok çok zor. Lol un hiç bu kadar zor olduğunu sanmıyorum. 2-3 ay içinde tamamen oyunu kavrarsın diyenler çok.

1 )Zorluk
Lol'un hiç bu kadar zor olduğunu sanmıyorum öyle olsa ilk okul -lise çağına bu kadar hitap edemezdi. 1 hafta öğrenir 3 aya kalmadan pro olursun diyenleri çok duydum. Bir oyunda 3 ay da nasıl pro olabilirsin. 3 yıllık oyuncular sürünüyor dota da :)

Lol oynamadım ama oynayanlardan duyduklarım var.

2 ) Deny
Dota da deny sistemi vardır Sen 10 level iken karşındakini 5-6 da bile bırakabilirsin. Burada senin oyunculuğun konuşur. Lol de ise yok heralde deny ? Deny olmadan olur mu ya. (Deny : kendi yaratığını kesip karşı tarafın yarı yarıya daha az exp almasını sağlamanız. Yine Allah'tan son vuruş yapıp para almak var heralde :) O da yoksa oynama zaten )

3) Nerede eşitlik :)
Bir arkadaşın şöyle bir sözü var ne kadar doğru bilmem """"" Lolde karşı taraf itemleri dizince takım oyunu yapsan bile hiçbir işe yaramıyor.""""
Ne kadar doğru bilemem ama eşitlik olmaması tam anlamıyla gözümden düşürüyor zaten bu oyunu. Senin oyunculuğunun bir anlamı kalmıyor. Paralı hero olayı varmış. Saçmalık tamamen.
Eşitlik olmaması Lol'ün en büyük saçmalığı bence. Dota 2 de senin oynayarak kazanabileceğin tek şey üstüne görüntüsü daha güzel itemler almaktır. O da kesinlikle şekil ve görüntüdür asla hero'yu daha güçlü duruma getirecek bir özellik barındırmaz.

Tamamen senin oyunculuğun konuşur dota da. Refleksler-taktik-takım oyunu ne kadar iyiyse sende o kadar iyisindir. Yok şunda bu rune var şu item var ondan öldürdü derdi yoktur dota da.

4)Efektler - Görüntü
Efekt ve görüntü kısmına giremeyeceğim. Lol'un 40 fırın ekmek yemesi lazım efekt ve görüntü konusunda dota 2'nin ilerisine geçebilmesi için.

Oyunu oynamadığım için çok fark yazamadım oyunun gidişatı hakkında da farkları yazmak isterdim ama lol oynamadım. O yüzden de sadece dotayı savunan şeyler yazdım.
Bizde dota'yı beceremeyen lol'e kaçar derler.

Ama her insanın zevk anlayışı farklıdır. Sizde Lol karşısında Dota'yı yerden yere vuracak şeyler yazabilirsiniz ama ne değişir ? Dota oynayan dota oynar lol oynayan lol.

O kadar dotayı savunduktan sonra da böyle bıdı bıdı yapmak ne kadar gerçekçi bilmiyorum :)

Neyse umarım 1 yıl sonra lol'ü deneme fırsatı bulurum.

- Yönetici düzenlemesi: :

Zer0Toleranc3

Forum Kalfası
Arkadaşlar iyi hoş ama dediğim gibi dota daha çok profesyonellik gerektiriyor. Lol'ün zorluk derecesi olsun grafikleri olsun çocukça geliyor bu yüzden lol lise çağına dota üniversite çağına sesleniyor diyorum. Bu yüzden çoğu oyuncu başlayıp 1-2 gün hafta oynayamadan bırakıyor. Oyunun mantığını tam anlamıyla kavrayamıyor kavrasa bile iyi olmak yıllarını alıyor. 2-3 yıldan önce kaliteli oyuncu olmak çok zor. Hatta 4-5 senelik oyuncu tanırım daha tam anlayamamış oyunu. Oyun gerçekten çok çok zor. Lol un hiç bu kadar zor olduğunu sanmıyorum. 2-3 ay içinde tamamen oyunu kavrarsın diyenler çok.

1 )Zorluk
Lol'un hiç bu kadar zor olduğunu sanmıyorum öyle olsa ilk okul -lise çağına bu kadar hitap edemezdi. 1 hafta öğrenir 3 aya kalmadan pro olursun diyenleri çok duydum. Bir oyunda 3 ay da nasıl pro olabilirsin. 3 yıllık oyuncular sürünüyor dota da :)

2 ) Deny
Dota da deny sistemi vardır Sen 10 level iken karşındakini 5-6 da bile bırakabilirsin. Burada senin oyunculuğun konuşur. Lol de ise yok heralde deny ? Deny olmadan olur mu ya. (Deny : kendi yaratığını kesip karşı tarafın yarı yarıya daha az exp almasını sağlamanız. Yine Allah'tan son vuruş yapıp para almak var heralde :) O da yoksa oynama zaten )

Bir arkadaşın şöyle bir sözü var ne kadar doğru bilmem """"" Lolde karşı taraf itemleri dizince takım oyunu yapsan bile hiçbir işe yaramıyor.""""
Ne kadar doğru bilemem ama eşitlik olmaması tam anlamıyla gözümden düşürüyor zaten bu oyunu. Senin oyunculuğunun bir anlamı kalmıyor. Paralı hero olayı varmış. Saçmalık tamamen.
Eşitlik olmaması Lol'ün en büyük saçmalığı bence. Dota 2 de senin oynayarak kazanabileceğin tek şey üstüne görüntüsü daha güzel itemler almaktır. O da kesinlikle şekil ve görüntüdür asla hero'yu daha güçlü duruma getirecek bir özellik barındırmaz.

Tamamen senin oyunculuğun konuşur dota da. Refleksler-taktik-takım oyunu ne kadar iyiyse sende o kadar iyisindir. Yok şunda bu rune var şu item var ondan öldürdü derdi yoktur dota da.

4)Efektler - Görüntü
Efekt ve görüntü kısmına giremeyeceğim. Lol'un 40 fırın ekmek yemesi lazım efekt ve görüntü konusunda dota 2'nin ilerisine geçebilmesi için.

Oyunu oynamadığım için çok fark yazamadım oyunun gidişatı hakkında da farkları yazmak isterdim ama lol oynamadım. O yüzden de sadece dotayı savunan şeyler yazdım.

Ama her insanın zevk anlayışı farklıdır. Sizde Lol karşısında Dota'yı yerden yere vuracak şeyler yazabilirsiniz ama ne değişir ? Dota oynayan dota oynar lol oynayan lol.

O kadar dotayı savunduktan sonra da böyle bıdı bıdı yapmak ne kadar gerçekçi bilmiyorum :)

--------CEVAPLAR------------- :clown::clown:;)

Benim görüşüme göre;
1- Oyun zor değil eve doğrudur ama şöyle bi olay var.3 ayda oyunu kapabilirsin tabiki karşında ki rakibe göre pro olduğun ortaya çıkar.Yani göreceli bişey.Karşında ki ezikse pro sınıfına girersin karşında ki iyiyse kendine pro oyuncu diyemessin pro olman için karşında ki iyi oyuncuya oyun bilginle üstünlük kurman la alakalı diye düşündüm.Biraz karışık oldu ama :) Anlatabildim sanırım.

2- Lol de bahsettiğin gibi sen 10 lwl ken 6-7 lwl kalan var.Bu senin kasmanla ve kastırmamanla alakalı bi olay.Mesela mid olayı var lol de.Eğer orda canavarları kesip aynı zamanda rakibi kesersen sen yükseliştesin o düşüşte.Bu durumda rakibinden lvl olarak üstüm oluyorsun.

3-Bana göre Lol' de eşitlik sistemini bozan tek şey oyun haricinde ki seviyendir.Örneğin ben şu an 14 lvlim.14 lvlin avantajı rün(Ekstra bonus veren özellikler) ve Kabiliyet (Saldırı hızını,Büyü hızını artıran vs vsözellikler) yani lvl kastıkca ayrı olarak böyle bi sistem var buda kendinden düşük lvl lere göre biraz olsun fark yaratıyor.Oyun başlangıcında ise herkes eşit başlıyor.Tabiki olması gerektiği gibi kasma şeklinle ilerde oyunda üstünlü sağlıyorsun.

4-Efekler ve Görüntü bana idare eder gibi geldi.Fazla bi efekt patlaması yok.Tabi bu kişiden kişiye göre değişir.

:shuriken:....................................:eek:

UmutTekin58

Forum Kalfası
--------CEVAPLAR------------- :clown::clown:;)

Benim görüşüme göre;
1- Oyun zor değil eve doğrudur ama şöyle bi olay var.3 ayda oyunu kapabilirsin tabiki karşında ki rakibe göre pro olduğun ortaya çıkar.Yani göreceli bişey.Karşında ki ezikse pro sınıfına girersin karşında ki iyiyse kendine pro oyuncu diyemessin pro olman için karşında ki iyi oyuncuya oyun bilginle üstünlük kurman la alakalı diye düşündüm.Biraz karışık oldu ama :) Anlatabildim sanırım.

2- Lol de bahsettiğin gibi sen 10 lwl ken 6-7 lwl kalan var.Bu senin kasmanla ve kastırmamanla alakalı bi olay.Mesela mid olayı var lol de.Eğer orda canavarları kesip aynı zamanda rakibi kesersen sen yükseliştesin o düşüşte.Bu durumda rakibinden lvl olarak üstüm oluyorsun.

3-Bana göre Lol' de eşitlik sistemini bozan tek şey oyun haricinde ki seviyendir.Örneğin ben şu an 14 lvlim.14 lvlin avantajı rün(Ekstra bonus veren özellikler) ve Kabiliyet (Saldırı hızını,Büyü hızını artıran vs vsözellikler) yani lvl kastıkca ayrı olarak böyle bi sistem var buda kendinden düşük lvl lere göre biraz olsun fark yaratıyor.Oyun başlangıcında ise herkes eşit başlıyor.Tabiki olması gerektiği gibi kasma şeklinle ilerde oyunda üstünlü sağlıyorsun.

4-Efekler ve Görüntü bana idare eder gibi geldi.Fazla bi efekt patlaması yok.Tabi bu kişiden kişiye göre değişir.

:shuriken:....................................:eek:
1. O dediğin konu da haklısın. O zaman herkes turnuvalarda 1. olsun de mi :). Edit: 1. yi direk atlamışım. Öyle tabi ama çoğunluğa göre normal olursun. Dota da çoğunluğa ayak uydurabilmek için 2-3 ay yetmez 2-3 yıl bile yetmez :)

2. Deny apayrı bir olaydır. Tabi hero keserek o baseden gelene kadar onu öldürünce aldığın exp felan elbet 1 adım önüne geçersin. Ama her saniye hero öldürmessin öldürüyorsan karşındaki bilmiyordur zaten alırsın o laneyi. Ama deny daima yapılacak birşeydir. Ve gerçekten çok etkilidir. Yapmak kolay değildir. Hele ki karşı taraf baskınsa sana karşı, imkansızdır :) Sadece kule yanında belki.

3.Hocam eğer bir oyunda para vererek karşı taraftan seni üstün yapacak birşeyler alabiliyorsan. İtemler etkilidir. Çünkü ben yıllardır oyun oynarım. Yani para verip de öyle değersiz şeyler verilmez karşılığında, çünkü item o kadar lazım değilse adam parasına kıymaz. Lazım olsa bile kaçımız paraya kıyıp da oyuna yatırıyoruz.

4.Lol'ün grafikler anismasyon türevinde diyebilirim. Nasıl desem film-çizgi film diye ayırabiliriz. Ayrıca lol'un efektlerini bilmem de hani ne kadar oynarken seni etkileyen bir ses duyarsın. Ama dota da sesler önemlidir. Ses sistemi bozulmuştu oynayamamıştım oyunu. Oynamamda zaten.
Dün bir maç izledim taa ki o spiker hero isimlerini falan türkçe okuyana dek :) 10-15 dakika izleyemeden kapadım. Yabancı turnuva maçlarını rast gelirsem izlerim artık.

Emusnica

Forum Kalfası

1 )Zorluk

2 ) Deny

4)Efektler - Görüntü

umut oynamadığın bir oyun için karşılaştırma yapman doğru değil güzel kardeşim. özellikle hitap edilen yaş muhabbetine takıldım ve şunu söyleyeyim ben 32 yaşındayım ve tek olmadığımı biliyorum.

lol'un zorluk derecesi diye birşeyden bahsetmen doğru değil, karşında botlar veya yapay zeka varsa dediğin mantıklı olur ama karşıda rakip olarak insan olduğu için bu rakibinin yeteneklerine ve taktiğine göre değişecektir. bu bağlamda dota'dan hiç farklı değil.

bu arada şunu söylemem gerekir ki bir oyunu iyi kılan ve tutulmasını sağlayan şey oyunun basit ve kolay anlaşılabilir bir içeriğe sahip olmasıdır. bahsi geçen iyi oyunda temelinde az sayıda hero ve item ile başladılar yola. zaman içerisinde gelişe gelişe bugünlere geldiler ve gelecekte neler olacak kim bilir.

deny konusuna gelirsek bence de güzel ama olmazsa olmaz bir özellik değil. deny olmadan da harash yapılabiliyor. ayrıca deny yerine rune, kabiliyetler ve büyüler şeklinde ekstra özellikler var.

eşitlik konusuna gelirsek görecelidir bu söylediğin, 2 oyunda da belirli zamanlarda belirli herolar bufflanıp belirli herolar nerfleniyor.

paralı hero olayına gelirsek bence mantıklı yapılmış. normalde tecrübe puanıyla herolar ve deny kısmında bahsettiğim ekstra özellikleri açabiliyorsun. buna ek olarak sabırsız vatandaşların gazını almak ve para kazanmak içinde bir satın alma sistemi yapmışlar ki ayakta durabilmeleri için gayet makul bir sistem.

efektler ve görüntü olayında dota tartışmasız üstün durumda, bu durumla ilgili oyunu oynayana kadar seninle aynı düşünüyordum. fakat oyunu oynadıktan sonra şunu söyleyebilirim grafikler oyun atmosferi için yeterli.

son söz olarak şunu söyleyeyim. dota'nın kendi türünde diğer oyunlarla rekabet olması tüm oyuncular için güzel birşey. rekabet daima kalitenin artmasını sağlar.