League Of Legend oynayanlar | Page 4 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

League Of Legend oynayanlar

UmutTekin58

Forum Kalfası
umut oynamadığın bir oyun için karşılaştırma yapman doğru değil güzel kardeşim. özellikle hitap edilen yaş muhabbetine takıldım ve şunu söyleyeyim ben 32 yaşındayım ve tek olmadığımı biliyorum.

lol'un zorluk derecesi diye birşeyden bahsetmen doğru değil, karşında botlar veya yapay zeka varsa dediğin mantıklı olur ama karşıda rakip olarak insan olduğu için bu rakibinin yeteneklerine ve taktiğine göre değişecektir. bu bağlamda dota'dan hiç farklı değil.

bu arada şunu söylemem gerekir ki bir oyunu iyi kılan ve tutulmasını sağlayan şey oyunun basit ve kolay anlaşılabilir bir içeriğe sahip olmasıdır. bahsi geçen iyi oyunda temelinde az sayıda hero ve item ile başladılar yola. zaman içerisinde gelişe gelişe bugünlere geldiler ve gelecekte neler olacak kim bilir.

deny konusuna gelirsek bence de güzel ama olmazsa olmaz bir özellik değil. deny olmadan da harash yapılabiliyor. ayrıca deny yerine rune, kabiliyetler ve büyüler şeklinde ekstra özellikler var.

eşitlik konusuna gelirsek görecelidir bu söylediğin, 2 oyunda da belirli zamanlarda belirli herolar bufflanıp belirli herolar nerfleniyor.

paralı hero olayına gelirsek bence mantıklı yapılmış. normalde tecrübe puanıyla herolar ve deny kısmında bahsettiğim ekstra özellikleri açabiliyorsun. buna ek olarak sabırsız vatandaşların gazını almak ve para kazanmak içinde bir satın alma sistemi yapmışlar ki ayakta durabilmeleri için gayet makul bir sistem.

efektler ve görüntü olayında dota tartışmasız üstün durumda, bu durumla ilgili oyunu oynayana kadar seninle aynı düşünüyordum. fakat oyunu oynadıktan sonra şunu söyleyebilirim grafikler oyun atmosferi için yeterli.

son söz olarak şunu söyleyeyim. dota'nın kendi türünde diğer oyunlarla rekabet olması tüm oyuncular için güzel birşey. rekabet daima kalitenin artmasını sağlar.
Elbette her oyunu her yaştan oynayan bulunur. Dota da yok mu küçükler var. Ben genel anlamda dedim. Lol'de ki genç populasyon daha fazla. Bunu inkar etmemek lazım. Hayır onlarda oynar biz de o yaşlardan geçtik de. Boş boş her şeye küfür eden oyundan soğutan tipler oluyor.

Zorluk derecesinden kastım. Bir knight ı öğrenmek var bir de wow u. Elbet karşındaki insan. Ondan iyi olmak için pratik lazım sadece. Yoksa 2-3 ay içinde Lol'de en iyi olursun demedim. Ama dota yı 2-3 ay oynasan heroyu yürütürsün ance.

Deny apayrı birşey o senin dediklerin apayrı birşey. O senin dediklerin sanırsam exp felan kastıkça oyunda karaktere aldığın özellikler. Denyi o özelliklerle nasıl kıyasladın anlayamadm.

Bundan sonraki kısımda Dota'yı savunan birşey yazmıcam çünkü diğer dediklerin zaten dota'nın sistemine aykırı eşitlik bozuluyor. İster 1 gram etki etsin ister 1 ton.

Ha tamam her oyunda eşitlik yok sanki. Knight oynarken eşit mi idik hayır. O da o oyuna ait bir özellik. Onda eşitlik olsa dota çakması der çıkardık. Benim sitilime uygun degil mesela lol.
Ama ramo'nun kine uygun demekki. Hatta çoğunluğunkine uygun. Çünkü rekabet oluyor ve knight da oldugu gibi benim şundan iyi itemim var benim şundan güzel kabiliyet mi ne onlarım var diyebiliyorsun. Yani daha iyi olma isteği oluşuyor. Bu her insanın isteyebileceği birşey. Dota da ne diyeceksin. En fazla istatistiklerini söylersin.

Sen daha iyi item olsun istersin ama bana ters düşer. Sen anime tipi görüntüye alışır onu seversin ama bana ters düşer. İşte zevkler ve renkler diyoruz da hala tartışıyoruz. Kendi kendimle çatışıyorum farkındaysan :)
lol ile dota birbirin çok benzıyor az önce viodesunu izledim dotanın bunu farkettım.

fakat renklerin görünümü açısından lol daha iyi.
Evet çünkü Lol çok renkli :)

Dota'da kendine güvenen varsa her türlü vs atılır :D
2-3 ay önce deseydin. Bir maç atardık ya da vs :) 2-3 aydır elimi sürmüyorum oyuna. Üniversiteye hazırlanacağım tekrardan ...

All4One

Forum Ustası
3.Hocam eğer bir oyunda para vererek karşı taraftan seni üstün yapacak birşeyler alabiliyorsan. İtemler etkilidir. Çünkü ben yıllardır oyun oynarım. Yani para verip de öyle değersiz şeyler verilmez karşılığında, çünkü item o kadar lazım değilse adam parasına kıymaz. Lazım olsa bile kaçımız paraya kıyıp da oyuna yatırıyoruz.
Sadece şuna cevap vereyiö böyle bir şey yok seni yanlış yönlendirmişler oyunda rune page var ama o ip denilen infulence point le alınıyor bunuda her maç attığpımda 100 civarı bir şey gelir o birekenle alırsın direk paramı bastım item çektim knight mantığı yok

UmutTekin58

Forum Kalfası
Sadece şuna cevap vereyiö böyle bir şey yok seni yanlış yönlendirmişler oyunda rune page var ama o ip denilen infulence point le alınıyor bunuda her maç attığpımda 100 civarı bir şey gelir o birekenle alırsın direk paramı bastım item çektim knight mantığı yok
Çok etkisi olduğunu sözlüklerden okudum. Ekşi-uludağ vb. ve onları destekleyenlerde yok değildi. """" Lolde karşı taraf itemleri dizince takım oyunu yapsan bile hiçbir işe yaramıyor """" Bu sözü destekleyen yok değildi hani. Ne kadar doğru bilmem. Demek ki karşınıza gerçek mana da item alan gelmedi.

All4One

Forum Ustası
Çok etkisi olduğunu sözlüklerden okudum. Ekşi-uludağ vb. ve onları destekleyenlerde yok değildi. """" Lolde karşı taraf itemleri dizince takım oyunu yapsan bile hiçbir işe yaramıyor """" Bu sözü destekleyen yok değildi hani. Ne kadar doğru bilmem. Demek ki karşınıza gerçek mana da item alan gelmedi.
İtem almaktan kastın nedir ? :D 3000-4000 den fazla oyun atmışımdır her türlü oyuncuyu gördüm :)

UmutTekin58

Forum Kalfası
Ben şu oyunu oynayayım 1-2 ay. O zaman size daha etkili yazılarımla geri dönüş yapacağım :) Taaaaa ki 1 yıl sonra tabi :)

İtemden kastım seni para ile daha güçlü yapan itemlerdi. Oyun içinde alınanlar degil. De paralı karakter gibi paralı item var mı bilemem. İtem alınmassa yok kabiliyet yok rune cart curt. Her neyse ben oyunu oynayım ileriki zamanlarda o zaman. Daha detaylı tartışırız :) 1 yıla bu konu uzar gider zaten o zaman 10larca arkadaşla tartışırız :)

- Yönetici düzenlemesi: :

Emusnica

Forum Kalfası
Elbette her oyunu her yaştan oynayan bulunur. Dota da yok mu küçükler var. Ben genel anlamda dedim. Lol'de ki genç populasyon daha fazla. Bunu inkar etmemek lazım. Hayır onlarda oynar biz de o yaşlardan geçtik de. Boş boş her şeye küfür eden oyundan soğutan tipler oluyor.

Zorluk derecesinden kastım. Bir knight ı öğrenmek var bir de wow u. Elbet karşındaki insan. Ondan iyi olmak için pratik lazım sadece. Yoksa 2-3 ay içinde Lol'de en iyi olursun demedim. Ama dota yı 2-3 ay oynasan heroyu yürütürsün ance.

Deny apayrı birşey o senin dediklerin apayrı birşey. O senin dediklerin sanırsam exp felan kastıkça oyunda karaktere aldığın özellikler. Denyi o özelliklerle nasıl kıyasladın anlayamadm.

Bundan sonraki kısımda Dota'yı savunan birşey yazmıcam çünkü diğer dediklerin zaten dota'nın sistemine aykırı eşitlik bozuluyor. İster 1 gram etki etsin ister 1 ton.

Ha tamam her oyunda eşitlik yok sanki. Knight oynarken eşit mi idik hayır. O da o oyuna ait bir özellik. Onda eşitlik olsa dota çakması der çıkardık. Benim sitilime uygun degil mesela lol.
Ama ramo'nun kine uygun demekki. Hatta çoğunluğunkine uygun. Çünkü rekabet oluyor ve knight da oldugu gibi benim şundan iyi itemim var benim şundan güzel kabiliyet mi ne onlarım var diyebiliyorsun. Yani daha iyi olma isteği oluşuyor. Bu her insanın isteyebileceği birşey. Dota da ne diyeceksin. En fazla istatistiklerini söylersin.

Sen daha iyi item olsun istersin ama bana ters düşer. Sen anime tipi görüntüye alışır onu seversin ama bana ters düşer. İşte zevkler ve renkler diyoruz da hala tartışıyoruz. Kendi kendimle çatışıyorum farkındaysan :)

Evet çünkü Lol çok renkli :)

2-3 ay önce deseydin. Bir maç atardık ya da vs :) 2-3 aydır elimi sürmüyorum oyuna. Üniversiteye hazırlanacağım tekrardan ...
Umut bu kadar yazmamın sebebini söyleyeyim sana; oyunu oynayana kadar fikirlerim senin yazdıklarınla neredeyse birebir uyuşuyordu. onun için ifade etmek istedim, yoksa tabiki dota sana daha keyiflidir, daha güzeldir daha çekişmelidir, devam et keyfine.

ama gün gelir dota biraz bayar seni, o zaman sana serin bir nefes aldırır lol'de. aklının bi köşesinde dursun işte. aynı eleştirileri ben yapıyordum ama pek haklı değilmişim diye düşünüyorum :)

UmutTekin58

Forum Kalfası
Umut bu kadar yazmamın sebebini söyleyeyim sana; oyunu oynayana kadar fikirlerim senin yazdıklarınla neredeyse birebir uyuşuyordu. onun için ifade etmek istedim, yoksa tabiki dota sana daha keyiflidir, daha güzeldir daha çekişmelidir, devam et keyfine.

ama gün gelir dota biraz bayar seni, o zaman sana serin bir nefes aldırır lol'de. aklının bi köşesinde dursun işte. aynı eleştirileri ben yapıyordum ama pek haklı değilmişim diye düşünüyorum :)
Dota'dan sıkılınca dota türevi bir oyuna asla geçeceğimi düşünmüyorum. Hele ki o grafiklerde bir oyuna. Ki dota'dan sıkılacağımı hiç düşünmüyorum orası ayrı tabi )

All4One

Forum Ustası
Ben şu oyunu oynayayım 1-2 ay. O zaman size daha etkili yazılarımla geri dönüş yapacağım :) Taaaaa ki 1 yıl sonra tabi :)

İtemden kastım seni para ile daha güçlü yapan itemlerdi. Oyun içinde alınanlar degil. De paralı karakter gibi paralı item var mı bilemem. İtem alınmassa yok kabiliyet yok rune cart curt. Her neyse ben oyunu oynayım ileriki zamanlarda o zaman. Daha detaylı tartışırız :) 1 yıla bu konu uzar gider zaten o zaman 10larca arkadaşla tartışırız :)
Üstad kalın yaptıklarım öle bir şey yok. Altını çizdiğim yerde oyunda belli bir nasıl diyim tecrübe puanı kasıyorsun onlarla da , gidip rune tarzı şey alıyorsun burda olay matchmaking te bitiyor ben hiç bir zaman gidipte lvl 14 adamla aynı queye düşmem genelde aynı elo da insanlar oynarsın. böle uzar gider işte :D