Led Devreleri

Yıldıray27
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Led Devreleri

Işıklı diyot da diyebileceğimiz LED'ler için de ayrı bir bölüm yapmamızın nedeni; çok geniş uygulama alanları olması ve normal ampullere göre hem daha fazla ışık vermesi, hem daha az enerji harcaması ve hem de daha uzun ömürlü olmalarıdır.
1.GRUP Devreler
220 Volt ile Led Çalıştırmak
Led'li Akvaryum Aydınlatma Projesi
10 Kanal Yürüyen Işık Devresi
Çiftli Elektronik Zar
Hareketli Led Deseni


2.GRUP Devreler
Led Ses Seviyesi Göstergesi
Trafik Işıkları
Trafik Işıkları 2
Elektronik Rulet

LED1.doc indir
LED2.doc indir
 
Yıldıray27
Forum Ustası
Bu ledler, dimmer anahtarla çalışabilir mi? Yani bir zararı var mı?

Hocam zaten ledlerin parlaklık kontrolü devresi var , yani ledler için ayrı dimmer devreleri mevcut ama ledler en fazla 5 volt la çalışır dimmerlar bildiğim kadarıyla büyük ampüller için denemek lazım açıkcası pek kesin bir şey diyemem :)
 
silverled
Çırak
Değişmekte olan dünya könjektöründe teknolojide yaşanan bu hızlı ilerleme yapılan her türlü buluş deney gibi bulunması zaruri ihtiyaç olan ve insanların hizmetine sunulan ışık ihtiyacını minimum seviyelerde harcayarak silverled net LED aydınlatma global dünyada en çok kullanılan ürünlerinin başında gelmektedir. Tüm Dünya’nın ilgi gösterdiği ve ismi ortaya çıktığından beri en yaygın olarak google arama motoruna LED yazıldığı zaman genellikle hep aynı bilgiler yeralır. Bu iş sektöründe ilgilenen her ithalatçı veya imalatçı firmadan hep aynı cümleleri alacaksınız. %80 enerji tasarrufu ve 50 bin saat ömür. Kabaca bir matematik hesabı ile günde ortalama 10 saat çalışırsa 14-15 yıl dayanır! LED ürününü bildiğimiz klasik akkor ampul gurubu malzemelerinden kat ve kat bu kadar üstün özelliklere sahiptir. değişik şekillerde kullanılan yapay aydınlatma sistemlerinin dışında LED ışık sistemleri ve teknolojisi dünya enerji sektörlerinde geniş çaplı olarak kullanılır. Maliyeti oldukça düşük fiyatlarda olması ve kolay montajı ile buyeni nesil teknoloji harikası yapay ışık kaynağı olarak tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
Üst