Linux Dünyasından Windows 7'ye Cevap | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Linux Dünyasından Windows 7'ye Cevap

w@rh@ck3r

Forum Kalfası

Windows 7 rüzgarlarının estiği şu günlerde, Ubuntu 9.10 sürümüyle kullanıcıların karşısına çıktı. Yenilikler, Microsoft'un ufkunu açacak gibi görünüyor.

En iyi kullanıcı dostu Linux dağıtımı olarak piyasaya sürülen Ubuntu 9.10, daha hızlı başlama, 3G desteği gibi geliştirilmiş seçeneklerle Windows 7'ye meydan okuyor.

Kullanıcıların, işletim sistemlerinde ihtiyaç duyduğu yazılımları ekleyebilmesi veya çıkartabilmesi için yeniden yapılandırılan Ubuntu Software Center, yüzlerce ücretsiz uygulamayı tek tıklama ile bilgisayarınıza kurabiliyor.

İnternetteki İşletim Sistemi

Ubuntu One servisini de işletim sistemine dahil eden Linux dağıtımı, diğer işletim sistemlerinde olmayan bir seçeneği sunuyor.

Kullandığını bilgisayardaki önemli belgeler, ayarlar, kişi listesi, vb. dosyaları ücretsiz olarak size verilen 2 GB 'lık alana yükleyerek dilediğiniz her yerden entegre edebiliyorsunuz. Dileyenler, ayda 10 dolar vererek bu alanı 50 GB 'a da yükseltebiliyorlar.

Ubuntu'yu indirmek icin buraya tiklayin.

Netbook Özel Sürüm

Önemli bir diğer özellik de Ubuntu 9.10 Netbook Remix. Netbook'lar için optimize edilen bu sürüm, optik sürücüsü olmayan Netbook'lar için USB bellekten de kurulabiliyor.

İşletim sistemi içerisinde Firefox ve OpenOffice gibi yazılımların güncel sürümleri bulunuyor.

Kaynak

yigrenji

Daimi Üye
ubuntuyu ben de yüklemiştim , ama wlan sürücülerini tanımadı :( ben de sürücülerin nasıl yüklendiğini bilmediğim için tekrar windowsa döndüm :( Ya bu program ve sürücü yükleme işlemlerini windowstaki gibi daha basit yapamazlarmı ya ?

Root@localhost

Forum Kalfası
ubuntuyu ben de yüklemiştim , ama wlan sürücülerini tanımadı :( ben de sürücülerin nasıl yüklendiğini bilmediğim için tekrar windowsa döndüm :( Ya bu program ve sürücü yükleme işlemlerini windowstaki gibi daha basit yapamazlarmı ya ?
büyük ihtimalle 9.04 kurmuşundur

9.10 karmic koala kurmanı tavisye ederim aynı sorun bendede vardı

artık yok =) 9.10 dene :rolleyes:;)

Volatile.

Daimi Üye
Hop kapak olsun windowsa :D

Zaten GNU/Linux her zaman windows'tan öncedir, gerek saniyede bir bug'ı düzeltme, gerekse saniyesinde sorunun çözülmesinde ve arkasındaki desteğiyle :)

Root@localhost

Forum Kalfası
tabiki ya =)

kapağın kralı :D her soruna çözüm bulunur . yeter Ki İsteyelim =) =/

Root@localhost

Forum Kalfası
linux ıngilizce bi kere yok ya alıstık windovsa kullanamayız öle lınu mınu
Linux bir kere ingilizce değil =)

her sürümünün ayrı türkçeleştirme çalışmaları var . şuan itibari ile güncelleştirmeler yapılırsa Ubuntu 9.10 da ingilizce kelime bile yok :D :rolleyes:

ayrıca evet alıştık ama yeni alışkanlıklar da kazanılabilir :turned:

pentimento

Forum Ustası
en basitinden linuxde virüs sıkıntısı yok :) ( çok çok az )

sistem çötü, kararsız çalışıyor gibi sıkıntıları duyamazsınız :)

kullandıgımız apple ve linux den çalıntı diyebiliriiz aslında,

gün geçtikce yaygınlaşdıgını görmek insanı çok sevindiriyor :)

Root@localhost

Forum Kalfası
en basitinden linuxde virüs sıkıntısı yok :) ( çok çok az )

sistem çötü, kararsız çalışıyor gibi sıkıntıları duyamazsınız :)

kullandıgımız apple ve linux den çalıntı diyebiliriiz aslında,

gün geçtikce yaygınlaşdıgını görmek insanı çok sevindiriyor :)
;) aynen inşallah ilerde daha iyi yerlere gelicek ...

kolayına kaçmıyalım bazı şeylerin . . . Kolay olan basit olandır ;) herkes yapabilir =) Aslında linuxu da herkes kullanırda neyse :mad: :)

NazimHikmet

Banned
şu linuxleri bende çok seviyorum ama nedense butun linux dagıtımlarında yazıcılar yavaş yazdırıyor neredeyse yazıcım win deki hızının 10 da 1 i kadar bu sorunu çözsem temelli linuxe geçicem.

orko

Daimi Üye
Ben windows 7 yi kaldırdım. Yerine Xp ile birlikte Ubuntu 64 bit 9.10 kullanıyorum.
Ubuntu kurduktan sonra xp kullanmadım desem yeridir, lazım olur diye tutuyorum.
Browser'ım ve flash player ımda 64 bit olarak kullanıyorum.
Windows için hala 64 bit flash player çıkacak

whimper

Forum Kalfası
gecen gün yukledim linux.. alışmak zor geldi acıkcası .. ancak hız ve diger avantajları ile kullanımı cazip gozukuyor..

yine de XP :D