Linux Mint ve grafik ortamda linux mobil data bağlantısı hazır | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Linux Mint ve grafik ortamda linux mobil data bağlantısı hazır

Warlocksk

WarrioR
Linuxta bu gün itibariyle hazır mobil bağlantı programı yüklü tek dağıtım linux mint.Farklı masaüstü ortamları sunan bu dağıtımla mobil bağlantı kurmak artık çok kolay.

Linux mint en popüler ubuntu tabanlı linux dağıtımı Gnome ve Kde masaüstü dağıtımları var. En son kde masaüstü dağıtımı ve onun ardından 256 mb ram vb düşük işlemcili bilgisayarlar için fluxbox masaüstü dağıtımları yayınlandı.

Yükleme Kubuntunun biraz geliştirilmiş haliyle sorunsuz ve basit grafik tabanlı ilerleme mantığıyla kolay kurulumu var.Masa üstü ortamlarında ubuntu ve kubuntunun aksine kodek yüklemeyle uğraşmanızı gerek yok. Rahatlıkla müzik dinleyebilir ve video izleyebilirsiniz.

Bu dağıtımı diğerlerinden ayıran en güzel özellik ise kablolu,kablosuz ve mobil bağlantı seçeneklerininde grafik ortamda yüklü olarak gelmesi. Bağlantı simgesine tıkladığımızda 3g veya data bağlantısı açık olan telefonunuza kablo üzerinden ya da bluutooth üzerinden ilerle ilerle mantığıyla kolayca bağlanmanız mümkün. Ayrıca bağlantı programı gsm bağlantı ayarlarınızı da otamatik yapıyor. Türkiye için avea ,turkcell,vadofone seçeneklerinden birini seçmeniz ilerle demeniz yeterli. Linuxta bu gün itibariyle hazır mobil bağlantı programı yüklü tek dağıtım linux mint .Son kullanıcıya hitap eden hiç linux kullanmamış birinin bile rahatça kullanabileceği pratik bir dağıtım ,linux mint ve en çok kullanılan dağıtımlardan .Tavsiye ederim...

Gnome masaüstü son sürümü indirmek için tıklayın..

Yazan: ismail Aslan