‘Lozana karşı çıkanların İstanbulun kurtuluşunu kutlamamaları normaldir

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
  • Sosyal medyada 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu konuşuluyor: ‘Lozan’a karşı çıkanların İstanbul’un kurtuluşunu kutlamamaları normaldir’
    6 Ekim İstanbul'un kurtuluş günü sosyal medyada trend topic listesine girdi. Vatandaş, Lozan zaferinden sonra gelen 6 Ekim 1923 İstanbul'un kurtuluşuna 1453 İstanbul'un fethi kadar önem verilmemesine tepki gösterdi.

• Adil Hacıömeroğlu @AdilHaciomerogl

3-İstanbul kimlerden mi kurtarıldı?İngiliz,Fransız,İtalyanlardan...Lozan'a karşı çıkanların İstanbul'un kurtuluşunu kutlamamaları normaldir.

MKA @VeyselEfendi01

Lozan'ı hezimet sayan, milli bayramlara düşman olanlar elbette ki 6 Ekim'i de unutturmaya çalışacak. Hakkın ödenmez. #MKA

https://twitter.com/dtansi

deniz tansi @dtansi
      Lozan Antlaşması'nın finali: İstanbul'un Kurtuluşu, 6 Ekim 1923
      Atatürk ve silah arkadaşlarını , şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Sinan Meydan @SMEYDAN

Eksik,yanlış bilgilerle Lozan'la şurayı,burayı kaybettik diyenler,İstanbul'un Lozan'la kurtarıldığından habersizdir.CHPTürkiye @CHPTurkiye
      Şükrü Naili Paşa (Gökberk)#Lozan Antlaşması'nın yürürlüğe girmesinden sonra 6 Ekim 1923 tarihinde kolordusuyla birlikte İstanbul'a girdi

ALPER @Sizonyedibiztek

geldikleri gibi giderler.. "6 Ekim İstanbul"

Sonay Yanlar @SYanlar

6 Ekim İstanbul'un Kurtuluşunun Görkemli Bir Şekilde Kutlanması Dileğimizdir..Çok İstiyoruz..

Atatürk'e sövenlere; (!)
      9 Eylül İzmir, 11 Eylül Bursa ve 6 Ekim İstanbul nasıl kurtarılmış oturun okuyun! Belki yutarsınız küfürlerinizi!

İceRevenant
Banned
kendisini "ingilizci" ilan edenler, sanırsın ki kendileri osmanlı'cı, anadolu'cu. nerde gezer?
yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı, gerçek ingiliz hayranları kendisine bu yaftayı vururken madalyonun diğer yüzü şöyleydi..

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
kendisini "ingilizci" ilan edenler, sanırsın ki kendileri osmanlı'cı, anadolu'cu. nerde gezer?
yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı, gerçek ingiliz hayranları kendisine bu yaftayı vururken madalyonun diğer yüzü şöyleydi..
ingiliz gemisi ile ülkeyi terk edende mustafa kemaldi...

beyin olsa bu gün yurt dışından gelen misafirlere uygulanan o zamankinden farklı olduğunu sanır...

bitmeyen bir yangınınız var kusun kininizi...

DuKe
Forum Ustası
ingiliz gemisi ile ülkeyi terk edende mustafa kemaldi...

beyin olsa bu gün yurt dışından gelen misafirlere uygulanan o zamankinden farklı olduğunu sanır...

bitmeyen bir yangınınız var kusun kininizi...
Ya ama konuyu kışkırtan sensin, istanbulun kurtuluşunu kutlamanın Lozanı bir başarı olarak görmeme ile ne alakası var.

DuKe
Forum Ustası
yukarıda yazılanların neresi yanlıştı...

12 yi 67 yapmak suç diyorsun yani...
12-67 nedir yazıda öyle bir şey göremiyorum!!!

Konu Sevr gösterip lozan'ı kabul ettirme meselesi, sevr de musul kerkük gibi kritik bölgelerin Türkiye'de kalması kabul edilirken Lozan da bunlar alındı.

Yada 12 adaların güvence olarak italya da kalması gerekirken yunanlara satılması gibi...

Elbet vardır o zamanın tarihi gerekçeleri ama çıkıpda lozan çok büyük başarı demekde biraz aptallık olur.

İstanbul'un kurtuluş meselesi ise tamami ile farklı bir konu kurtuluş savaşının görmezden gelinmesi söz konusu olabilir mi???

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi

Konu Sevr gösterip lozan'ı kabul ettirme meselesi, sevr de musul kerkük gibi kritik bölgelerin Türkiye'de kalması kabul edilirken Lozan da bunlar alındı.

Yada 12 adaların güvence olarak italya da kalması gerekirken yunanlara satılması gibi...

Elbet vardır o zamanın tarihi gerekçeleri ama çıkıpda lozan çok büyük başarı demekde biraz aptallık olur.

İstanbul'un kurtuluş meselesi ise tamami ile farklı bir konu kurtuluş savaşının görmezden gelinmesi söz konusu olabilir mi???
tarihi karıştır 12 ada ne zaman elden çıktı...

12 ada ne zaman yunanalılara bırakıldı...

lozan ülkenin tapusudur dediği günde alkış tuttun...

lozan hezimettir dendiği günde alkış tutuyorsun...

bu nasıl bir ruh halidir...

yukarıdakilerden birisinde alkış tutmasan sana da seni yönlendire de saygı duyacağım...

DuKe
Forum Ustası
tarihi karıştır 12 ada ne zaman elden çıktı...

12 ada ne zaman yunanalılara bırakıldı...

lozan ülkenin tapusudur dediği günde alkış tuttun...

lozan hezimettir dendiği günde alkış tutuyorsun...

bu nasıl bir ruh halidir...

yukarıdakilerden birisinde alkış tutmasan sana da seni yönlendire de saygı duyacağım...
Benim 2'sinde de alkış tuttuğumu nerden biliyorsun? Ya arkadaşlar şu forumda siyaset yapıyorsak siyasiler üzerinden gidelim...

Niye birbirimize saldırılıyor anlamıyorum tayyip benim babamın oğlu değil ki adamın her fikrini düşüncesini bana zaplıyorsun!!

Ben tarihi kaynakların verdiği bilgi ölçüsünde lozan konusunda fikrimi söyledim.

T@M@Y
Forum Ustası
Abi 1. Dünya Savaşını kaybetmişsin, Padişah İstanbul'da ingilizlerle kırıtıyor, üstüne büyük bir kurtuluş savaşı veriyorsun, ya ölüm ya kalım diyorsun(birde arada yunancı ve ingilizci sahte müslüman hacı hocalar var) Kurtuluş savaşını kazanmışsın fakat tüm kaynakların tükenmiş ama Lozan başarı değil :) . Sanırsın adam tekrar savaşa girse hepsini duman edecek. Ülkede halen Kubilay'ın kafasını kesen zihniyetten bolca var malesef...

redyellow
Forum Ustası

Duke haklı.

Lozan ayrı bir konu, İstanbulun kurtuluşu ayrı bir konu.

Bir insan hem lozan zafer değildir diyebilir hem de İstanbulun kurtuluşunu kutlayabilir, lozan zafer değil diyenlere İstanbulun kurtuluş üzerinden laf çakmanın anlamı yok.