Lütfen Kapınızın Önüne bir kap su Koyun | Page 10 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Lütfen Kapınızın Önüne bir kap su Koyun

fearof

Forum Ustası
Bu gün can dostlarımdan MİSO' yu yılan sokması sonucu kaybettim acım derin.

Lütfen dikkat edin aşırı sıcaklardan dolayı yılan akrep tarzı hayvanlar bağ ,bahçe gibi ortamlarda fazlasıyla var ,sizinde başınıza gelmesin.
 

akay

Super Moderator
Site Yetkilisi

Yaşları 11, Yürekleri Kocaman! Su Satarak Sokak Hayvanlarını Besleyen Metehan ve Hüseyin ile Tanışın!
İzmir'in Buca ilçesinde 11 yaşındaki iki mahalle arkadaşı harçlıklarını sokak hayvanlarına harcıyor. Metehan Timuçin Şen ve Hüseyin Buğra Doğru, Hasanağa Bahçesi'nde ailelerinin gözetiminde, harçlıklarıyla satın aldıkları suları satıyor, elde edilen gelirle de sokak hayvanlarına bakmaya çalışıyor.
"Mama ve suyu bu sıcak havada nerede bulabilirler ki?"

1 haftadır su satışı yaptıklarını belirten çocuklar, günde 12-20 arası su sattıklarını söyledi. 5. sınıf öğrencisi Hüseyin Buğra Doğru, hayvanlara mama almak için su satışı yaptıklarını ifade ederek, "Onlar sokaklarda aç ve susuz kalıyorlar. Mama ve suyu bu sıcak havada nerede bulabilirler ki?" diyerek adeta büyüklerine ders verdi. Gelen paranın tamamıyla mama aldıklarını belirten Doğru, "Büyüklerimiz bizden su alsınlar, aldıkları su kedi ve köpekler için mama olacak" dedi.

Su satan miniklerden Metehan Temuçin Şen de "Sattığımız suların parasıyla hayvanlara su alıyoruz. Kesinlikle anne ve babamıza vermiyoruz. Büyüklerimizde aynı şeyi yapsınlar, kapılarının önüne mama ve su koysunlar" diye konuştu.
 
Üst