Mac Kurulumunda Yardımcı Olabilecek Varmı

sytgkdmr
Daimi Üye
Mac OS X Snow Leopardı kurdum sonunda fakat 1-2 pürüz kaldı :) Yardım lazım

bilgisayarı uykuya almıştım o sırada kapanmış pc. şimdide giriş yapamıyorum maci seçtikten sonra bekliyor öyle boş boş.
f ve v denedim napmam lazım :/ bunu winden yazıyorum.aştırıcısı Realtek PCIe FE Family Controller
[/B]

- Yönetici düzenlemesi: :
\Emix
Forum Ustası
benim bilgisayarımda sleep modunde hep problem yapıyordu sonrasında system pref'den sleep mod'u disable ettim hiç uyumuyordu patch'lerde işe yaramıyordu benim anakartta

kurulum dvd'sini takın disk utility'e girin repair işlemlerini yapın belki düzelebilir kısmet..

kurulum dvd'sini takıp f8'e basıp

rd=disks1 mi ne öyle bir komut vardı hatırlamıyorum onunla açabiliyordum sistemi

ama komutu hatırlamıyorum

st-
Banned
Kendi anakartınıza göre dsdt kurarsanız hiç problem kalmaz.

Şimdi bu sorunu çözmek için hibernate dosyasını silmeniz gerekli. (Hibernate: Ram'deki tüm verinin HardDisk'e yazılıp bilgisayarın kapatılmasıdır. Açılınca tüm veri tekrar kendi adreslerine yüklenir)

Bunun için forceWake=yes komutunu kullanmanız yeterli gelmeli :).

sytgkdmr
Daimi Üye
Sorunu düzelttim repair disk yaparak,
Galiba ekran kartımı tanımamış.
Bunu nasıl ayarlıyabilirim?
ekran kartı modeli nVidia GeForce G103M.

Birde macte yeni olduğum için pek bilgim yok.

KARANLIKBASTI
Daimi Üye
bende MAC kurmak istiyordum elimde 6 GB lık .dmg uzantılı dosya vardı zor bela çift katmalı diske yazdırdım fakat boot etmedi bi kuramadım şu mereti

\Emix
Forum Ustası
6 GB lık indirmiş/edinmiş olduğunuz dmg dosyasını direk olarakmı yazdırdınız iso yazarmış gibi?

dmg dosyasını os x ortamı dışında direkmen kalıp olarak yazmanız zor iso'ya convert etmeniz gerekmektedir hiç bir şekilde boot etmiyormu? direkmen esmi geçiyor boot ekranını? yoksa takılıp kalıyormu herhangi bir yazı varmı varsa resmini çekip buraya koyabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince

vede edinmiş olduğunuz dmg dosyası orjinal cd kopyasımı yoksa osx86 yani hackintosh yapısında bir kurulum dvd'simi?