Mame Kullanma Klavuzu Açıklayıcı Anlatım | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Mame Kullanma Klavuzu Açıklayıcı Anlatım

megabros

Banned
Arkadaşlar Mame kullanmak hakkında sitede bazı bölümler açılmış ama benim verecegim tamamen herşeyi anlatıyor tabiki diger paylaşımlarada saygım sonsuz ama Emulatör işleriyle fazla ilgilendigim için verme geregini duyuyorum....Uzunlafın kısası:

Mame Kullanmak :

Romları göstermek için optionsdan directories i seçin.Oyunlarınız mamenin roms klasöründe değil ise browse a tıklayarak yerini belirtin.

Bütün cps2 oyun ayarlarını yapmak için File ardından properties of cps2.c tıklayın.Cps1 oyunlarının ayarlarını yapmak için aynı işlemi listede hherhangi bir cps1 oyunu seçili iken yapın.Properties of cps1c seçin

Bütün ayarları aşağıdaki gibi yapın.Yeşil yazılı olanlar benim yaptığım değişiklikler.

İsterseniz görüntü seçeneğini 2sai den farklı yapabilirsiniz bence en iyi görüntü seçeneği bu.Görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.

Tuşları ayarlamak için oyunu çalıştırdığınızda Tab a basıp bu menüye giriniz.İstediğiniz tuşu ayarlamak için yukarı aşağı oklarla tuşun üzerine gelip enter a basın ve ayarlamak istediğiniz tuşa basın.

Custom buttons bir kaç tuşa aynı anda basmaya yarar özellikle benim gibi gamepad ile oynuyorsanız çok işinizi görür.
1=Küçük yumruk
2=orta yumruk
3=Büyük yumruk
4=Küçük tekme
5=Orta tekme
6=Büyük tekme,klavyeden (yada gamepadden) bu tuşlara istediğiniz tuş kombinasyonunu ayarlamak için sırayla basın.

Oyunların zorluk derecesini artırmak, round saysısını çoğaltmak ve ya azaltmak ve süreyi ayarlamak gibi işler için F2 tuşuna basın.

İyi Oyunlar Saygılarımla....

meraba arkdaşım sana bi sorum olacak bu rom oyunlarından Super Street Fighter II X:Grand Master Challenge adlı oyunu bi türlü çalıştıramadım.bende mame nin 0.114 plus versiyonu var ama tanımıyo bi çok mame vrsiyonu denedim yine çalıştıramadım.yardım edersen sevinirim saygılar..

megabros

Banned
İlk başta iyi günler diliyerek söze başlamak isterim.....Kardeşim soruna gelince bir çok mame versiyonları bu oyunları çalıştırmaz.....Mame emusunun içinde bu oyunun biosunun yüklü olması gerekir....Eger bios yoksa mame emusunu çalıştırdıktan sonra bu oyunun sag tarafında kırmızı bi çarpı işareti görürsün....Bu işaretin anlamı oyunun çalıştırılamıyacagını göstermektedir....Saygılar.