metatron - netr0n Düellosu Hakkında Üye Yorumları | Page 3 | Wardom.Org

metatron - netr0n Düellosu Hakkında Üye Yorumları

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi

Ulu

Forum Ustası
Ne oldu ne konuşuldu da Düello'ya karar verildi :), Wardom'a kısa bir süre giremedik neler olmuş neler :eek:,

metatron ve netr0n'un beyan ettiği noktalar paralellik oluşturmamakta, konunun bir yere varabilmesi için birisi birisinin fikir bahçesine girmeli ;),

İkinci resim biraz ağır kaçmış ;)
Kesinlikle size katılıyorum ;),

Saygılarımla...

nesta_34

Super Moderator
Site Yetkilisi
netr0n konuyu mümkün olduğunca dar çerçevede tutması gerekir yoksa duello konu başlığıyla hiç ilgisi olmayan bir yöne gidiyor.

Çünkü burda soruları soran netr0n cevaplayan metatron şeklinde seyir ediyor.

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Ben siyaset yaparken de, 100 kişiyle tartışıyorum. O yüz kişinin de kalkıp beni savunmasını bekleyemem herhalde.. :)

Ama istediğiniz yorumu yazmanız da, da birşey görmüyorum. "Saygı çerçevesi içerisinde.."
Kimisi sineğe benzetiyor, kimisi başka birşeye. Bir insan haklıysa haklı dersiniz, değişik meteryallerle destek çıkmak, konuyu sulandırmaktan başka birşeye yaramaz.. ;)
bence sen, meta ile baş etmeye çalışmalısın :D

tüh tüh tüh

vah vah vah :D:D:D:D

rooster20

Forum Kalfası
Ne kadar duello yapsalarda bu tartışma bitmez :)
Bütün ülke yıllardır tartışıyoruz bu konuları, hala bi sonuca ulaşamadık
Kaldı ki iki değerli arkadaşımız 1 saattir tartışıyor...
Çok çalışmamız lazım çok :)

ErkanOktay

Banned
netr0n fazla kasma zaten her iki tarafa görede yakında o ''kanunlar'' değişecek... Ak Parti zaten kendi anayasasını yapacak. O zaman da ''kanunda yazıyordu'' diye söylemle gelmeyecekler. Bu sefer de diyecekler ki kanunlar bozuk.

Lem işine gelen kanunu al kullan işine gelmeyeni kullanma...

Dogmalar kısıtlıyorsa düşünme yeteğini bırak senden akılsız olayım, ama başımı örteyim. Siz sizden akıllı veya akılsız olacağımızı veya olmayacağımız için değil... Siz inanmak istemediğiniz ve yediremediğiniz için kabul etmiyorsunuz. Bırakın kanunları, maddeleri... pehhhhh...

Biz bu savunmaları çok gördük... Bu düellonun galibi çıkmaz.
Bir taraf başından beri inanmak istemiyor. Bir tarafda nabza göre şerbet değil, adrenalin veriyor. :)

Mnesitheos

Elit Üye
X, Y, Z dinine eşit yaklaşmak hepsinin sembolünü yasaklamak gibi, tüm sembolleri serbest bırakmak da olabilir. Laikliğin tüm dinlere eşit yaklaşma prensibi devam edecektir.

İlkokulda din ve devlet işlerinin ayrılması tanımı beyinlere kazınmıştır. Ancak laiklik devletin din işlerinden elini çekmesi, dini kişinin vicdanına bırakması demektir. Ayrılıktan kasıt kilise(Veya cami) ile devletin ayrılmasıdır. Laikliğin boy göstermeye başladığı 19. yy'a bakarsak, öncelikli hedef eğitimde kilisenin etkinliğini kırmaktı. İlk olarak eğitim alanında devlet ile kilise ayrılmış oldu böylece.

Fransa da Türkiye de laikliği katı uygulayan bence laiklik kavramından uzaklaşmış ülkelerdir. Özellikle 2004'teki yasamalar Fransa'da 11 Eylül ve islamafobia'nin yansımasıdır. Bunların referans alınması bana komik geliyor.

SpoilT

Forum Kalfası
Meta 2-0 öne geçdi bile.Netr0n üstteki mesajdan alıntı yapmayı bırakıp CHP 'nin köküne iniyor.Yakında türbanı kim icat etti onuda bulacaklar hadi bakalım.Onu bulsa konuyla alakalı olacakda CHP nin kökünden ne çıkacak bakalım

ErkanOktay

Banned

jomily

Banned
netron ve metatron bırbırlerını ıyı algılayamıyorlar yada algılamak ıstemıyorlar.
metatron ulkemızın kamu kurumlarında herkes kendı dını ınancının sembollerının kullanmasına halkımızın hazır olmadığını savunuyor.yanı bırısı dini gereği hac takarsa bır başkası da hac sembılunu yadırgayıp kendısıne tepkı gösterebılır.aynı şekılde bu türban ıçınde gecerlıdır
yalnız metatronun ramazan ayında oruç tutmuyorlar dıye ınsanların dövulduğunü,lokantaların taşlandığı örnek göstermesıni doğru bulmuyorum
islamıyet hoşgörü dınıdır.bütün dınlere saygısı vardır.müsluman bır ülkede ramazan ayında gayrı muslumlerın de muslumanlara karşı saygı göstermesı gerekır.

Ropamul

Forum Kalfası
Sağ kanattan bastıran netr0n :D :p gece gece güldürdünüz :)

netr0n haklı,

spikermisin sen ?

bence hiç tartışılacak bişi yok. Kanun belli, o doktor hastanede çıkarıp, mesai sonrası taksa ayakta alkışlardım. Ha, şimdi inancını koruyor diye savunanlar olacak, inancına göre bunu zorla yaptırdıklarında yaptıranların suçlu günahkar olacağını bilmiyor mu ? Burda inatçılık bence terslik çıkarmak içindir ki, şuanda olanlarda bunu ispatlar nitelikte. Merak ediyorum bu kadar hassas ise saçının gözükmesine karşına gelen doktor, hastadan yeri geldiğinde soyunmasını nasıl isteyecek ? orada mesleği mi (Bir insanın sağlığı korumak belkide hayatını kurtarmak bu) inancı mı ağır basacak ?

Böyle kutsal bir meslek icra ediyorsan bu şeylerden sıyrınılması gerekir. Ben insanlara sağlığını veriyorum hayat kurtarıyorum bunun için saçım gözükmüş ne olacak ki demeli.Hala saçının gözükmesi günah diye düşünüyorsa bu yasayı yaptıranlar düşünsün orasını. Kurtardığı hayatlardan aldığı sevapları düşünsün.

Gerçi günah ve sevaplar için yaşıyorsa hiç yaşamasın ya nese, onun için başka tartışma açılması gerek :)

- Yönetici düzenlemesi: :

Gila

Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Netr0n hele şükür atağa geçdi 2-1 hala META diyorum ben. Ama netr0n hakimiyeti metadan aldı gibi

netr0n, saat 02.45 civarı hakimiyeti iyice ele alacak :D

millet uykuya çekilecek, post üstüne post kasacak :D

netr0n sinek sıklet, meta super heavy weight

çok hafif gelecek netr0n

bence yanlış hedef seçti :D:D:D

ne azından benimle falan başlamalıydı

neyse.. yağmurda açılan şemsiye kapanmazmış :D:D:D

Ropamul

Forum Kalfası
Dedem bugun kondüsyon yerinde bence sanada kimse bulaşmasın şu sıralar :D

netr0n, saat 02.45 civarı hakimiyeti iyice ele alacak :D

millet uykuya çekilecek, post üstüne post kasacak :D

netr0n sinek sıklet, meta super heavy weight

çok hafif gelecek netr0n

bence yanlış hedef seçti :D:D:D

ne azından benimle falan başlamalıydı

neyse.. yağmurda açılan şemsiye kapanmazmış :D:D:D

SpoilT

Forum Kalfası
netr0n haklı,

spikermisin sen ?
Tartışmayla ilgili yorum yapıyom ben mic varsa spikerlik yaparım benim için bi sakıncası yok...
Netr0n hala bastırıyorda arada yanlış yollara sapıyor bence,X-Y ekseninde Meta haklı bence o eksene girmemeye çalışmalı başka bakış açısı denemeli...
Yoksa aşağıdakiler hepsi kamuda çalışacak...

X kişisi(laik)

Y kişisi(anti laik)

Z kişisi (kendi dinini üretmiş)

oflee

Daimi Üye
bu hastanelerde başıbağlı hademeler okullarda başı bağlı hademeler olur bunlar bu kanunlara tabi olmuyolarmı yoksa taşeron oldukları için ayrı bi yasamı var yok eğer öyleyse onlara işlemeyen bu kanun doktora neden işliyor işin hukuki tarafını bilmem bilen biri yardımcı olursa sevinirim