metatron - netr0n Düellosu Hakkında Üye Yorumları

1. Artser

Artser Forum Ustası

İslâm'a göre, kadının nafakası kocasına aittir, gelir getirecek bir işle meşgul olmak mecburiyetinde değildir.

İslâm, kadını çalışmaya mecbur etmez, bu doğru, ama illâ da çalışmayacaksınız demez. Kocasının izni tahtında, kadının çalışmasıyla ilgili, İslâm’ın uygun gördüğü şartlar çerçevesinde kadının çalışmasına hiçbir dinî engel yoktur, çalışabilir

2. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

Artserim bende kesin hüküm var çalışamaz demedim ki;)

Pek hoş bakmaz dedim :)

3. Artser

Artser Forum Ustası

anlaşıldı..tamam..:D

4. netr0n

netr0n Banned

Bugün çağdaş dediğimiz ülkemizde'de bu var. Mesela eşiniz bir yerde çalışmak istese, sorarsınız değil mi? Neresi, Nasıl bir yer, kimler çalışıyor. Eğer uygun görürseniz izin verirsiniz.. Bu Türklüğün kültüründe olan birşey zaten nesta'cım.

Biliyorum ki, art niyetli hiç bir yazına rastlamadım, aslında güzel sorular yönelttiğinide,
    belirtmek isterim ki, bunları düşünenler adına cevap niteliği taşıyacaktır..

5. Gila

Gila Moruk Moderator

valla açık ve net söyleyeyim,

senin fikrindeki insanların çokluğu

yukarıdaki cümleni çürütüyor...

ayrıca can siperane savunmaya çalıştığın adam,

TÜRKLÜK kelimesinin sonunu getirecek

bu yüzden ( Türklüğümüz ) falan deme.

şimdi bunu hakaret olarak algılayabilirsin ama

o bizim Türklüğümüz

Türklük kelimesini anayasadan çıkartmaya çalışan bir adama destek verenlerin değil...

6. netr0n

netr0n Banned

Gila, bir ara sana özelden bir kaç kitap önericem, dediği"miz" yani bahsi geçen anlamında ki, yazılanları okursanız bir mantık kurabilirsiniz, neye istinaden onu yazmışız mesela :)

Milletin Türklüğüne laf edecek yetkiyi nereden buluyorsunuz merak ettim?
    Akp'nin ve Gazetelerin her yaptığı olayı, bana Türküm deme diye mi,
    adlandırıyorsunuz? Size hiç yakışmadı, inanın büyük bir gaf bu..
    Hatta gafta değil densizlik!

Gila, birde isim verirmisin? Hangi parti Türklüğü çıkartmaya çalışıyor?

- Yönetici düzenlemesi: : 31 Mart 2011
  7. Dangerous

Dangerous Forum Ustası

Tartışmak bile saçma geldi bana :D

8. IIUjioII

IIUjioII Cool Üye

netr0n Sana birşey sormak istiyorum.Bugün senin dedigin gibi devlet dairelerinde türban serbest olsa.Fakat 1 kaç sene sonra da bizim dedigimiz gibi iş çığrından çıksa ve başı açık bayanlara bu sefer tersi yapılsa.Ama senin deyiminle din de saçının tek bir teli bile görünmeyecek diyor.Bir başkası da müslüman olduğunu söylediği halde başını açıyor fakat devlet dairelerinde çalışmıyor.O zaman bunca savunduğun seyi bırakıcak mısın?Hani hoşgörü dini felan diyorsun ya(ki bende hoşgörülü oldugunu biliyorum da insanlar bunu algılayamıyor) söylediklerinden bir nebze de olsa utanıcak mısın?Cunku sen burada sadece kendi fikrini savunmuyorsun o düşüncede insanlarıda savunuyorsun farkında olmadan??

9. netr0n

netr0n Banned

Konuyla alaksız bir yorum olmuş, benim söylemek istediğimden bunu mı çıkardın.. Ozaman belli bir kısım özgür yaşasın diye, belli bir kısım bunun cefasını çeksin.. Özgürlük anlayşınızı geniş tutun biraz, kısarak özgürlük anlayışı, söylemine bile ters düşüyor.. neden utanacakmışım ki, utanılacak birşey mi özgür yaşam? Ozaman siz şuan kendinizden utanıyorsunuz.

10. IIUjioII

IIUjioII Cool Üye

Konuyla alakasına bakma sen dünden beri tartıstıgın seye bak bence.Türbana özgürlük diyorsun ya o acıdan sordum.

11. netr0n

netr0n Banned

Yanlış olan şey kendi hayat tarzınızı garanti altına almak için, başkalarının hayat tarzını bastırmaya çalışmaktır

12. OSMANLI TIM

OSMANLI TIM Forum Kalfası

Türklüğü senden öğrenecek değiliz gila..
    Fatih Sultan Mehmet ne kadar Türk se Bende o kadar Türk üm

13. netr0n

netr0n Banned

#Gila, bu lafın altından nasıl kalkacak çok merak ediyorum.. Bence görevini bir an önce bırakması lazım. Hiçbir moderator bir wuser'a sen türksün, sen değilsin diye bir yakıştırma yapamaz! Bunun Yanı sıra kendisini Avukatıma vereceğimi, buradan Tüm wardom ahaline bildirmek isterim.

14. IIUjioII

IIUjioII Cool Üye

netr0n sana birşey sölim mi inan ki bence hiç birşey bilmiyorsun cunku türban ı bu kadar savunuyorsun eyvallah ama türban ın yasalara girdiği tarihe bakmadan öyle sacma sapan seyler yazmıssın düelloda da.1980 öncesine bakarsan ünilerde bile türban konusu yoktur.Sokakda bile türban konusu yoktur.1980 öncesinde türban takmayan ülke 1980 den sonra kenan paşa sayesinde çağ atlamıştır.Sonra da bunu tartısıp bilgisizce bazı partilere montajlıyorsunuz.Chp gibi.Onca referandum yapıldı ama bir tane bile türban konusu girmedi konuya.Sonra akp iktidarı türban ile birşey cıkarınca ve chp bunu mahkemeye götürünce chp dinsiz oluyor.fakat yasada ki 17. maddeye kimse bakmadıgı için chp suclu oluyor.ama akp önce 17. madde yi değiştirseydi ve sonra türban ile yasayı cıkartsa idi o zaman bunları da tartısmazdık.Geceden beri yazdıklarını okudum okudum kusura bakma patladım sonunda yani.Duello yaptıgın diger arkadas bence sana tam anlamıyla cevap yazmamıs keşke bunlarıda yazsaymış ama kanunlarıda anlatsa da sana yok sen dediğim dedik diyorsun.Ohh rahatladım vallahi ya

15. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Sen önce attığın iftirayı kanıtla, gene basit yorumlarınla kendini açığa çıkartmayı beceriyorsun

Herzaman ensendeyim gülüm, emin ol

Yazıklarımı her nekadar görmezden gelsen de, kendinden kaçabilirsin, ama benden kaçamazsın, her saçmaladığın da yüzüne vurmak benim için vazifedir.

16. netr0n

netr0n Banned

Verdiğiniz Tarihler bile ne kadar bilgili sahibi olduğunuzu gösteriyor. Neyse arkadaşım eyvallah biz bişey bilmiyoruz inan rahatlamana sevindim. Ben her fikire açığım, hakaret olmasın yeterki, bak tatlı tatlı konuşuyoruz. ;)

17. OSMANLI TIM

OSMANLI TIM Forum Kalfası

3 Gündür hasta olduğum için bahsettiğin konuyu açamadım
    Ama emin olabilirsin ki bu konu açılacak...İkilemler ortaya çıkacak
    Gilanın avukatlarını ortaya koyacağım

18. IIUjioII

IIUjioII Cool Üye

arkadasım ayda mı yasıyorsun sen?türk filmlerine bak en azından.80 önceki bu memleket de mi müslüman yoktu yoksa biz yeni mi islamiyeti kabul etmiş insanız?anadolu kültüründe türban yoktur başörtüsü vardır.ve türban gibi baglanmaz o da.Bak hep böyle bir yerlerden yazılar kopyalayıp belge niyetinde yapıştırıyorsun ya al sana belge

Başörtüsü'nün türban a dönüşümü

1980 Kenan Evren döneminde ise YÖK, 20 Aralık 1980 tarihli genelge ile üniversitelerde başörtüsünü tamamen yasaklar. Eğitim kurumlarında merkezi denetim sağlamak amacıyla kurulan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)'nun başkanlığını yapan Prof. İhsan Doğramacı,'nın, gerilimi düşürmek, ve başörtülü kız öğrencilerin okullarına devamını sağlamak amacıyla ara bir çözüm olarak "türban"ı teklif ettiği ve türbanın mucidinin o olduğu söylenir.

Turgut Özal, iktidarı yasağa karşı çeşitli girişimlerde bulunur ve 1984 yılında YÖK'ten türbana izin çıkar. Aynı yıl türban yüzünden okuldan uzaklaştırılan bir kız öğrencinin itirazını reddeden Danıştay'ın kararı, tartışmaları alevlendirir.

YÖK, Danıştay kararına da uyarak 1987 yılında türbanı tekrar yasaklar. Turgut Özal iktidarı konunun peşini bırakmaz: 1987 genel seçiminden hemen sonra Meclis'te, türbanı serbest bırakmak için yasa tasarısı hazırlığı başlatır. Turgut Özal ve Avni Akyol, YÖK Başkanı İhsan Doğramacı ve Cumhurbaşkanı Kenan Evren'le konuşup mutabık kaldıktan sonra YÖK Disiplin Yönetmeliği'nde değişiklik yapılır ve türbana özgürlük sağlayan yeni yasa Aralık 1988'de Meclis'ten geçirilir.

Evren yasayı veto etmez, önce imzalar, sonra da Anayasa Mahkemesi'ne götürür. Mahkeme 26 Mart 1989 yerel seçimlerinden hemen önce türban yasasını iptal eder. Bunun üzerine İstanbul başta olmak üzere ülkenin pekçok şehrinde geniş katılımlı protesto mitingleri düzenlenir.

19. netr0n

netr0n Banned

Arkadaşım, konuyla alakalı değil yazdıkların, konu Laik'lik ve Türban mantığıdır.

20. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

zuhahahahahahahahahahahaahahahahahahaaha

hem iftiracı hem yalancı,

Hasta olsaydın, ilk bana sylerdin hastayım diye, şu gün açacağım diye :D

Ben devamlı üsteleyince bir mağzeret buldun :D

Madem hastasın da, benim yazdıklarıma cevap vermedin amaaa, forumda yorum yazmaya devam ettin,

Yutmam gülüm ben bunları, sen bana yarın dedin 3-4 gün geçti

Sen geç bu ayakları, iftira attığını abul et olsun bitsin bu iş

Yükleniyor...