Metin2 de sağlam karakter nasıl oluşturulur.

servercis
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Metin2 de yıkılmayan sağlam bir karakter oluşturmak için gereken metin2 rehber bilgiler.
Öncelikle pvp serverler oyunlarında metin2 pvp de nasıl sağlam olursunuz denemenizi tavsiye ederim.
Metin2
oyuncularının en iyi yapması gereken sağlam bir karakter oluşturmaktır. Bunun için kasılmalık ve ws atmalık dizilimler yapması gerekmektedir. Metin2 resmi ve emek pvp serverler oyunlarında kasmalık karakter dizilimi önemlidir. Şimdi wslik karakter için önemli başlıklara değinelim.

Wslik karakter için öneriler
1- kesinlikle karakter eşyalarınızın efsun dizilimi önemlidir yarı insan efsunu büyüye karşı dayanıklılık efsunu kılıç bıçak savunma sersemlik bağışıklık ve sersemlik verme büyü hızı kritik gibi sizi sağlam yapacak efsunları iyi bilmeniz gerekmekte. Sitemizde arama yaparak her karakter için efsun dizilimini bulabilirsiniz.
2- Statü gelişimi de önemlidir. Her karakter skilllerini statü gelişimine göre arttırır. Örneğin str savaşcıyı çoşturur gibi. Statü gelişimlerinide karakterinize uygun arama yaparak bulabilirsiniz
3- biyolog görevleri ile alınan kakıcı özellikler bunlar karakterinizi çoğu rakibinize fark atmanızı sağlayacak özellikler verdirir.
4 yeni sistem olan serverler de kuşak kemer ve cevherler ile bonus almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Enerji sisteminide iyi kullanırsanız sağlam bir karakter olursunuz
Kasılmalık karakter dizilimini bir sonraki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Metin2 karakter gelişimi kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederim.

Wslerde En İyi Karakter Hangisidir?


Metin2 de öncelikle ws de şura (karabüyü) yada savaşcı (zihinsel) akla gelmektedir. fakat şu bilinmeliki en iyi wslik karakter sizin en sevdiğiniz karakterdir.

Suraları düşünürsek, Adil efsunlanmış 8 karakter (bedensel, zihinsel, karabüyü, büyülü silah, bıçakçı, okçu, ejderha gücü, iyileştirmeci) birbirine ölümüne dalsa muhtemelen en son ayakta kalacak KARABÜYÜ sura olacaktır. Ancak sorun şu ki; karabüyü suraların bu kadar dayanıklı olmasından dolayı oyundaki çoğu kişi ilk olarak kendilerini karabüyü suralara karşı güçlendirmeye yönelik efsun diziyor.
Bu nedenle hala körü körüne karabüyünün en “iyi” karakter olduğunu iddia etmek biraz basmakalıp düşünmek olur.Şamanlar (özellikle Ejderha Gücü Şaman) WSlere 1 adım önde başlar denilebilir. Bunun nedeni herkesin şaman karakterinin ezik bir karakter olduğunu düşünmeleri ve bu yüzden item efsunlarken şamanlara karşı savunma efsunlarını kullanmazlar. Bu sayede şamanlar, hiçbir savunması olmayan karakterleri alt edebilme yeteneğine sahip olacaklar.

NOT: Güçlü bir şaman ile WSler uzun sürer ve genellikle bu uzun süren WS sonunda şaman kazanır. Bunun nedeni şamanların damagelarının diğer karakterlere karşı düşük olmasıdır. Fakat bunun yanında şamanların Savunma ve HP deki artıları bu durumu dengeler.Ninja karakterini ele alacak olursak, ninja karakteri aslında oyundaki tartışmasız en iyi karakterdir. Fakat ninja karakterini oynamayı bilmeniz gerekir. Skill zamanlamalarınız ve mause kontrolündeki el beceriniz ile kendinizden daha yüksek bir karakteri bile Full HP ile yenebilirsiniz. Bunun nedeni ninjanın saldırı hızındaki fazlalık sayesinde karşı atak şansını düşürmesi ve yüksek damageli skilleri ile düşmanını çok kısa sürede alt etmesidir.

NOT: Güçlü bir ninja, şamanın tersine çok kısa bir sürede WS’yi yener.Savaşçı‘yi sona bırakmamın nedeni, savaşçı karakterinin oyunun %60′ı tarafından kullanılmasıdır. Birçok kişi savaşçının en iyi damage’ı attığını sanar. Yanlıştır en iyi damage ninjadadır. Ayrıca birçok kişi savaşçının HP deki ve savunmadaki üstünlüğünü abartır. Oyundaki en iyi HP ve savunma ikilisi Şamandadır.

Savaşçı kullanacaksanız sabit bir hedefe yönelmeniz gerekir. Savaşçının gerek skilleri gerek komboları sabit bir düşman için ayarlanmıştır. (Örnek: Metin taşlarını en iyi ve hızlı savaşçılar keser.) Bunu lehinize çevirmek için düşmanınıza daha sinsice yaklaşmalı ve beklemediği anda hamlenizi yaparak mayıştırmalı sabit bir hedef gibi yok etmeniz gerekir. Bu koşullar çoğu kez sağlanmaz. Bu yüzden WS konusunda savaşçının başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Emeğe saygı!
 
Üst