Microsoft, tablet ve kurtarma geliştirmeleri içeren yeni Windows 10 ön izlemesini yayınladı

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,627
  Beğeni:
  4,521
  Microsoft'un yayınladığı yeni Windows 10 önizleme sürümü, özellikle de ikisi bir arada tablet kullanıcılarının işlerini fazlasıyla kolaylaştıracak özelliklerle geliyor.
  [​IMG]
  Teknoloji devi Microsoft, son işletim sistemi Windows 10'la ilgili güncelleme çalışmalarını sürdürüyor. İşletim sistemine getirdiği yeniliklerin test edilmesi amacıyla önizleme sürümleri yayınlayan şirket şimdi, sürüm 18970'i test kullanıcılarına sundu. Bu sürüm, Windows 10 18965 sürümünden sonra kullanıcıların hizmetine sunulacak. Normal kullanıcılar bu sürümleri ancak, 2020 yılının ilk yarısında görebilecekler.

  Microsoft'un yayınladığı bu önizleme sürümü, kullanıcılara bazı yenilikler ve genel düzeltmeler sunuyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Microsoft'un Windows 10 18970 sürümüyle getirdiği yeniliklere bakalım.


  Microsoft'un test kullanıcılarının hizmetine sunduğu bu sürüm, özellikle de ikisi bir arada tablet sahibi olan kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. Bunun nedeniyse Microsoft'un bu sürümle yeni bir tablet deneyimi sunuyor olması. Bu önizleme sürümüyle kullanıcılar, tablet moduna kesintisiz bir şekilde geçebiliyorlar.

  Microsoft, Windows 10'un son önizleme sürümünde kullanıcılar için genel görünümü, az da olsa değiştirmiş durumda. Örneğin bu sürümün hayata geçmesiyle birlikte kullanıcılar, görev çubuğunda yer alan uygulama simgelerinin aralarındaki boşluğun biraz daha arttığını fark edecekler. Ayrıca Microsoft, Windows 10'a yeni bir de arama simgesi ekliyor. Tüm bunlara ek olarak ikisi bir arada tablet kullanıcıları, metin bölgelerine dokundukları zaman klavye otomatik olarak aktif hale gelecek.

  [​IMG]

  Microsoft'un yeni güncellemesiyle birlikte getirdiği yenilikler, sadece görsellikle sınırlı değil. Microsoft, "Ayarlar" menüsüne eklediği bir bölümle artık, kullanıcıların bilgisayarlarına Windows 10'un yüklü olan sürümünü indirip, sıfırdan kurulum yapabiliyor. Bugüne kadarsa bu hizmet, sadece yerel dosyalarla yapılabiliyordu. Ancak bu sürümün kullanıcılara sunulmasıyla birlikte, işletim sistemi sıfırdan indirilebilecek.

  Tüm bunların yanı sıra, bu sürümde bazı hataları da giderilmiş durumda. Bu hata düzeltmeleri kapsamında; Ayarlar menüsünün çökmesine neden olan sorunun ortadan kaldırılması, Ayarlar menüsünün performansının iyileştirilmesi, bazı Anlatıcı sorunlarının giderilmesi ve performansının iyileştirilmesi, Outlook uygulamasının kararlılığının ve performansının da artırılması örnek olarak gösterilebilir.  Ancak her sürümde olduğu gibi bu sürüm de bazı sorunlarla birlikte gelmiş durumda. Bu sorunlardan bazılarıysa Ayarlar menüsünde bulunan "Aygıtlar" seçeneğinin düzgün olarak görüntülenememesi, Realtek üretimi bazı SD kart girişlerinin çalışmaması, başlık çubuğu düğmelerinin (Kapat, tam ekran, simge durumuna küçült) çalışmamasıdır. Ancak bu sorunlar, Windows 10'un bu sürümü tüm kullanıcıların hizmetine sunuluncaya kadar düzeltilecektir.

  Eğer sizler de Microsoft'un yeni özelliklerini test etme imkanı verdiği Insider programına dahil olmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanarak programa katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu sürümlerin çok sayıda problemle dolu olduğunu ve çeşitli sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Eğer bu tarz sorunlarla uğraşmak istemezseniz normal bir kullanıcı olarak kalmanız, şiddetle tavsiye edilir.

  kaynak
   
  #1
 2. akay

  akay Super Moderator

  Katılım:
  23 Mart 2006
  Mesaj:
  7,764
  Beğeni:
  1,347
  [​IMG]

  Askere nereye gideceğim diye soranlar bile vardı :) neler çekti hayvancık :D
   
  • Beğen Beğen x 3
  #2
 3. Geronimo21

  Geronimo21 Daimi Üye

  Katılım:
  17 Haziran 2015
  Mesaj:
  429
  Beğeni:
  69
  Windows ölü yatırım değil mi artık
   
  • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  #3
 4. Ne0

  Ne0 Daimi Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesaj:
  737
  Beğeni:
  80
  Pcde ne kullanıyorsun
   
  #4
Yükleniyor...