Microsoft Wireless Desktop 2000 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Microsoft Wireless Desktop 2000

Elvis

Forum Ustası
Bilgisayarla çalışırken en büyük sıkıntılardan biri kablo kalabalığıdır. Güç, ağ, ses ve benzeri kablolar özellikel masaüstü cihazlar için büyük sıkıntı teşkil eder. Bu sıkıntının önüne geçmek için tasarlanan Microsoft'un kablosuz fare/klavye çözümü Wireless Desktop 2000, bize bu kullanım kolaylığı sağlıyor.
ShiftDelete.Net farkıyla Microsoft Wireless Desktop 2000 video incelemesi:
Kablosuz rahatlığı
Ürün klavye ve fare olmak üzere iki farklı parçadan oluşuyor. Fare, firmanın geliştirdiği Bluetrack teknolojisini kullanıyor. Bu sayede birçok farklı zeminde fareyi kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında fare hem sağ hem sol el için tek tip bir tasarıma sahip olduğundan farklı ellerini kullananlarda sıkıntı olmuyor.
Klavye, standart bir Q dizilimine sahip. Klavyede ellerin konulduğu bölüm kaymaz bir tasarıma sahip ve özel bir malzeme kullanılmış. Bu sayede uzun süre rahat bir şekilde yazı yazılabiliyor. Ayrıca klavyede Windows 7'de kullanılabilecek özel kısayollar da mevcut. Yumuşak bir tuş sistemine sahip olan klavye ile uzun saatler konforlu bir şekilde yazı yazabiliyorsunuz.

İki cihaza tek algılayıcı
Microsoft'un bu fare/klavye çözümü tek bir algılayıcı ile kullanılıyor. Kutudan çıkan algılayıcı için hem klavye hem fare üzerinde özel birer yuva var. Kullanmadığınız durumlarda bu yuvalardan birine takarak algılayıcının kaybolmasının önüne geçebiliyorsunuz.

Teknik Özellikler
  • Genel: Klavye + fare seti
  • Ek özellik: Gelixmiş AES şifreleme teknolojisi, kısayol tuşları, Windows başlat düğmesi, Yastık dokulu avuç destek bölgesi, pil durumu göstergesi, kablosuz kullanılabilme, 2.4 GHz frekansında iletişim
  • Klavye: 105 tuşlu QWRTY Türkçe
  • Fare: Bluetrack teknolojisine sahip, iki elle de kullanabilme
  • Güç: 2 Adet AAA (klavye için), 2 adet AA (Fare için)

Artı:
Bluetrack teknolojisi, kablolardan kurtulmayı sağlıyor.

Kaynak
 
Üst