Muhsin Yazıcıoğlu 1954 - 2009

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. intelligence

  intelligence Banned

  Katılım:
  16 Aralık 2007
  Mesaj:
  3,236
  Beğeni:
  1
  Orjinal Mesaj Sahibi Muhsin Yazıcıoğlu!
  Sadece Gülüyorum Tek Haram Lokma Yememiş Köyden Çıkmış Bu Adam İçin Söylediklerinize Gülüyorum!

  Carlito,

  Seni uzun zamandır tanıyorum ve hala nasıl Siteden uzaklaştırılmadığını anlamıyorum.

  Annene bi Sor bakiyim seni kadir gecesinde felanmı doğurmuş?
  Aslında Senin Bu Dünyadan Uzaklaştırılman Lazım Ateist Herif!

  Çok büyük bir insandı onun gibi insan zor gelir
  Öbür dünyanın varlığını bilerek yaşayan tertemiz bir insandı yoksa şimdi 50 kere geçmişti devletin başına sizin Bay Kalınız gibi Her lokması Haram Değildi Haram Lokma Nedir Bilmezdi

  Bunları Bilinde Konuşun BAYKALIN BAHÇELİNİN KÖPEKLERİ!


  ALPEREN OCAKLARI SÖNMEYECEK!
  VATAN BÖLÜNEMEYECEK!

  Teşekkürler Zafer.

  İntelligence: Muhsin Yazıcıoğlunun davasına ihanet diyede işte buna denir.
  Bir düşüncen , fikrin varsa ifade et.
  Yok eğer ifade edemiyorsan bari küfretme.
  Düşün bakalım Muhsin Yazıcıoğlu senin gibi bir adammıydı.
  5.5 yılı hücred olmak üzere 7.5 yıl suçsuz yere hapis yattı ama sakin bir insandı.
  Sen şu forumdaki 3-5 adama tahammül edemedin.
  Yapamıyorsun bari büyüğün diye kabul ettiğin kişinin davasını lekeleme.:mad:
   
  #81
 2. AlyaDua

  AlyaDua Banned

  Katılım:
  21 Haziran 2008
  Mesaj:
  3,779
  Beğeni:
  0
  Bunun adi polemik oluyor beni banliyorsunda Peker iki gundur bu


  ve buna benzer bir kac yorumunuda gor lutfen iynx in??

  zorla insanin damarina basiyor eline saglikki yineki bu yorumlara cevap verme

  firsatini vermedin banada allahtan banlamisin..
   
  #82
  - Yönetici düzenlemesi: : 29 Mart 2009
 3. Zafer

  Zafer Forum Ustası

  Katılım:
  28 Ağustos 2007
  Mesaj:
  15,923
  Beğeni:
  383
  Ölüm haberleri her zaman sarsıcıdır.

  Hayatı boyunca Yazıcıoğlu ile karşılaşmamış ya da partisine oy vermemiş insanlar bile bu acıyı paylaştılar.

  Yazıcıoğlu, farklı bir siyaset adamı portresi ortaya koydu.

  Kritik zamanlarda siyasi çıkar değil, ülke menfaati için aklı selimle hareket etti.

  Siyaset onu tevazudan koparamadı.

  "Ülkeyi paylaşamadığı sol liderle yıllarca aynı hücreyi paylaşması", onda bir arada yaşama bilincini pekiştirdi.

  Yine de yaşarken anlaşılamadı.

  Bütün gayretlerine rağmen oy patlaması yapamadı.

  Ancak arzu ettiği gibi Sonsuzluğun Sahibi'ne yürürken, sevgi patlaması yaptı.

  Ruhu şad olsun!

  Muhsin Yazıcıoğlu'nun Biyografisinin yer aldığı bir konuda elbette tartışılabilir. iyi ya da kötü yönde fikir beyan edebilir. Olumlu ya da olumsuz yönde eleştirebilirsiniz.

  Ama; Adminimiz m3hm3t' in de aşağıda ki alıntısında belirttiği gibi:

  Siyasette dik duruşuyla, cesaretiyle, azim ve kararlılığıyla öne çıkmış, örnek bir muhalif liderdi merhum Muhsin Başkan.

  7 seneden fazla hapis yatmıştır. Doğrudur. Fakat Yıllar sonra suçsuz olduğu ortaya çıktı. Suçsuzluğu kanıtlanmış bir insanın arkasından konuşmak, günahını almak bazı arkadaşlara kolay geliyor değil mi?

  Bu forumda;

  Bazıları Maraş'da katliam yaptı diyor.

  Bazıları Bütün solcuları kırdı geçirdi diyor.

  Bazıları Hrant Dink'i öldürten adamdı diyor.

  Peki şimdi soruyorum: Muhsin Yazıcıoğlu'na bu ve buna benzer suçlamalar yöneltenler!. Bir gösterin bakalım Mahkemenin vermiş olduğu bir mahkumiyet kararı var mı?

  m3hm3t'in dediği gibi kanıtlanmış bir belgeniz ve mahkeme kararınız yoksa suç işlemeyin.

  Bilmeden kulaktan duyma bilgilerle konuşmayın.

  Unutmayın ki Muhsin Yazıcıoğlu'nu sevmeyebilirsiniz. En azından sevenlere ve acısını paylaşanlara saygınız olsun. Bu saygı aynı zamanda sizinde kendinize olan saygınlığın bir ifadesidir.
   
  #83
 4. EmilianoZapata™

  EmilianoZapata™ Forum Kalfası

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesaj:
  1,414
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar Yarın Cenazesi Kalkacak Daha Toprağa Vermeden Adama Neler Ettiniz :(
   
  #84
 5. Alp-Er

  Alp-Er Cool Üye

  Katılım:
  1 Ocak 2008
  Mesaj:
  190
  Beğeni:
  0
  Rahmetli ile bir kere yüzyüze konuşmuşluğum vardır.

  Ben onun kadar iyi niyetli, mütavazı bir lider görmedim.

  Ölümü derin biz üzüntü oluşturdu ben de.

  burada yapılan yorumları okuyunca bazı arkadaşların rahmetliyi adeta bir canavar gibi göstermesine anlam veremiyorum.

  Şimdi o arkadaşlara sormak istiyorum.

  siz solcu beyler.

  siz değilmiydiniz PKK'nın adamlarını milletvekili olarak meclise taşıyan. SHP (sosyal demokrat halkçı parti)nin zamanında 20 tane PKKlı teröristini meclise taşıyıpta sorun çıkartıp kargaşa ortamı hazırlayan.

  Unutmayın işte o zamanki kurulan hükümete güven oyu vermeyipte en büyük tepkisini ortaya koyan kişi Muhsin Yazıcıoğludur. Bunu unutmayın Sosyalist arkadaşlar unutmayın...
   
  #85
 6. +Pozitif

  +Pozitif Daimi Üye

  Katılım:
  1 Ocak 2008
  Mesaj:
  368
  Beğeni:
  0
  Ecevit'in arşivinden Maraş olayları

  111 Kişinin hayatını kaybettiği kanlı tertibin faiili kimdi, fitili kim ateşledi? Bu soruyla ilgili en ciddi cevap, 2006 yılında eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in arşivinden çıktı.


  [​IMG]


  Merhum Ecevit'in 1979'dan beri sakladığı belgeye göre, Maraş katliamı MİT görevlilerince planlanmıştı. Üzerinde 'çok ciddi bir kaynaktan verilmiştir' notu düşülen belgede şu ifadeler yer alıyordu:

  "CHP iktidarı devraldıktan sonra vuku bulan büyük olayların (Malatya, Sivas, Maraş) çıkacağına dair 1-2 ay evvelinden haber verilmediğinden yüzlerce vatandaşımızın can ve mal kaybına sebebiyet vermişlerdir. Önceden haber vermek bir tarafa, olayın yaratılmasında en etkin rol oynamışlardır. Nitekim Kahramanmaraş olayı MİT'ten... müşterek planlamaları ile çıkarılmıştır. MİT olayın içinde olmasaydı, Maraş'tan her türlü istihbaratı aylar evvel alır ve olayın zuhur etmesine meydan vermezdi."

  Türkiye'nin son 30 yılı adeta provokasyonların tarihi gibi. Oyuncular farklı olsa da aynı film, onlarca kez vizyona sokuldu. Faili meçhul cinayetler ve tırmandırılan terör, olağanüstü hal vb. uygulamalara kapı araladı. 1980 darbesinin yolunu açan en önemli unsur 1978'de ilan edilen sıkıyönetim oldu. Yüzlerce faili meçhul cinayetin işlendiği karanlık dönemin finali Kahramanmaraş olayları oldu. 19-26 Aralık 1978 tarihleri arasında çıkan olaylarda onlarca insan hayatını kaybetti. Provokasyonun kıvılcımı bir sinema salonunda çakıldı. Maraş olayları, Stalin zulmünden kaçan Kırım Türklerinin anlatıldığı bir gösterim sırasında başladı. Cüneyt Arkın ve Oya Aydoğan'ın başrol oynadığı 'Güneş Ne Zaman Doğacak' adlı film, Maraş Çiçek Sineması'nda gösterime girdi. Filmin şehre getirilmesine Ülkücü Gençlik Derneği öncülük etmişti. 19 Aralık günü 20.00 seansının sonuna doğru sinema salonunda bomba patladı. Ülkücülerin yoğunlukta olduğu sinemaya atılan bomba ile aylardır altyapısı hazırlanan provokasyonun fitili de ateşlenmiş oldu. "Bombayı solcular attı." söylentisi şehrin her tarafına yayıldı. 20 Aralık'ta bu kez Alevilerin gittiği Akın Kıraathanesi'ne bomba atıldı. İtinayla alevlendirilen provokasyon 23 Aralık'ta kitlesel olaylara dönüştü. 111 kişi öldü, binin üzerinde insan yaralandı. 552 ev ve 289 işyeri tahrip edildi. 26 Aralık'ta Maraş'ın da içinde bulunduğu 13 ilde sıkıyönetim ilan edildi.

  Aydınlatılamadığı için vicdan azabı çekiyorum

  Olaylardan sonra İçişleri Bakanlığı'na atanan Hasan Fehmi Güneş: Maraş olayları büyük bir tertipti. Planlama sonucu gerçekleşmişti. Ben olaydan sonra göreve geldim. Bu olayı ortaya çıkarmak için, bakanlık dahilinde bütün imkanlar seferber edildi. Olayı açığa çıkarmak için her şey yapıldı. Ancak buna rağmen, ben de yeterli aydınlatma olmadığı kanısındayım. Olayın perde arkası ve tertipleyicileri ile ilgili bir devlet görevlisi olarak ben de vicdan azabı çekmekteyim.

  Ankara 78'liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüloğlu: Maraş katliamı, darbe düzeninin Türkiye'yi 12 Eylül darbesine götüren en kanlı provokasyon. O dönemde gündemde olan kontrgerilla yapılanması bu eylemde aktif rol aldı. Bugün 30 yaşına gelmiş darbe düzeninin bu gayri meşru çocuğundan hala hesap sorulmamış olması utançtır. Malatya, Sivas, Çorum gibi diğer tüm olaylar da darbe düzeninin ülkeyi faşist iktidara götürme yolunda uygulamaya soktuğu kanlı tertiplerdir.

  Gizli servislerdeki arşiv belgeleri açıklanmalı

  Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı Fevzi Gümüş: Tertipleyenlerin asıl amacı, 12 Eylül askerî darbesine zemin hazırlamak için halklar ve inançlar bahçesi olan Maraş'ta Alevi, solcu, demokrat insanları kıyıma uğratıp, sağ kalanları ise baskı altına alarak göçe zorlamaktı. Başarılı olan bu senaryonun, CIA'dan ve onun yönlendirdiği devlet içindeki derin güçlerinden icazet alınmadan yapılması mümkün değildi. Türkiye, geçmişindeki bu utancı temizlemek, geleceğini de aydınlatmak zorunda. Bunun çözümü katliamın, gizli servislerdeki arşiv belgelerinin açıklanması, gerçek suçluların yargılanması ve başta Aleviler olmak üzere tüm demokratik kamuoyundan özür dilenmesi.

  Olaylar, 12 Eylül'e giden en önemli dönemeçti

  Olayın tanıklarından Ökkeş Şendiller: Hükümet ve yönetimin ciddi ihmali var. Aynı zamanda kastı var. Olayların üstünün örtülmesi ve kapatılması da söz konusu. Maraş olayları 12 Eylül darbesine giden en önemli dönemeçti. Bu olay üzerine sıkıyönetim ilan edildi. Sıkıyönetimle birlikte olaylar durmadı, daha da arttı. Tezgahlanan olay, tertipleyenlerin bile hayal edemeyeceği bir noktaya geldi. 2 yıl önce dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in arşivinden çıkan belgenin açıklığa kavuşturulması lazım. Orada açık açık olayın MİT tarafından tezgahlandığı yazıyor. Dönemin MİT müsteşarı askerdi. Bu konuda MİT, Genelkurmay, Emniyet ve hükümet zan altında.

  1980 darbesine götüren provokasyonlar

  16 Mart 1978'de İstanbul Üniversitesi'nin önünde bomba patlatıldı, 7 öğrenci öldü, 47 kişi yaralandı.

  24 Mart 1978'de Ankara'da savcı Doğan Öz öldürüldü. Öz, Başbakan Bülent Ecevit'in talimatıyla kontrgerilla konusunu araştırıyordu.

  17 Nisan 1978'de Malatya Belediye Başkanı Hamid Fendoğlu (Hamido), evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonucunda hayatını kaybetti.

  11 Temmuz 1978'de Ankara'da Doçent Bedrettin Cömert öldürüldü.

  10 Ağustos 1978'de Ankara'nın Balgat semtinde kahvehane tarandı. 5 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

  Eylül 1978'de Ankara Ulubey Mahallesi'nde taranan kahvehanede 2 kişi öldü.

  8 Ekim 1978'de Ankara Bahçelievler'de 7 TİP'li öğrenci öldürüldü.

  20 Ekim 1978'de Prof. Bedri Karafakioğlu öldürüldü.

  18 Aralık 1978'de Adana'da TMMOB Başkanı Akın Özdemir suikasta uğradı.

  1 Şubat 1979'da Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi öldürüldü.

  16 Mayıs 1979'da Ankara Piyangotepe'de kahvehane taranması sonucu 7 kişi hayatını kaybetti.

  28 Eylül 1979'da Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul öldürüldü.

  27 Ekim 1979'de İstanbul Bayrampaşa'da kahvehane tarandı, 6 kişi can verdi.

  20 Kasım 1979'da Prof. Y. Ümit Doğanay öldürüldü.

  28 Kasım 1979'da Kayseri'de kahvehane tarandı, 5 kişi hayatını kaybetti.

  7 Aralık 1979'da Prof. C. Orhan Tütengil öldürüldü.

  16 Aralık 1979'da İstanbul Beşiktaş'ta kahvehaneye bomba atıldı, 5 kişi katledildi.

  27 Mayıs 1980'de MHP'li Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak faili meçhul bir suikasta uğradı.

  Mayıs ve temmuzdaki Çorum olaylarında 57 kişi öldü.

  22 Temmuz 1980'de DİSK ve Maden İş Sendikası Genel Başkanı Kemal Türkler öldürüldü.


  Evet Ecevitin arşivi böyle.

  maraş katliamını Muhsin yazıcıoğlunun üstüne atanlar iyi okusun.

  merhum Başkanıma Allah'dan rahmet dilerim.
   
  #86
 7. bondcemil

  bondcemil Forum Ustası

  Katılım:
  3 Kasım 2005
  Mesaj:
  2,512
  Beğeni:
  0
  sağdan girip soldan çıkacam az kaldı, bu kadar da iğrenç olmayın.daha cenazesi bile kalkmadan uydurma şeyler yazmayın. başkalarının oyununa alet olmayın.

  herkesin bir sabrı var, zorlamayın. zaten sizden sevgi beklenmiyor sadece saygı bekleniyor. saygılı olmazsanız karşı taraftan da saygı göremezsiniz.
   
  #87
 8. Peker

  Peker Forum ustası

  Katılım:
  23 Eylül 2006
  Mesaj:
  9,942
  Beğeni:
  1


  iynx.Forever

  Aynı nedenlerle 3 gün banlısın...

  Tekrar ediyorum..

  Burası dingonun ahırı değil.

  Konuyu inadına kilitlemiyorum..

  Cesareti olan varsa sonucunu bile bile yazsın..

  Tahrik etsin,polemik yapsın..

  Tercih sizin..

  Gene uğrarım müsait olunca...

  Rahmetliyi sevin yada sevmeyin..

  Dediğim gibi,cenaze kalkana kadar saygınız olsun,acılı insanları tahrik etmeyin..

  Acılı insanlarda tahrik olup polemiğe girmesinler..

  Pm atın,inceleyeylim..

  Saygılarımla..
   
  #88
 9. ωαгзż

  ωαгзż Banned

  Katılım:
  27 Temmuz 2007
  Mesaj:
  10,493
  Beğeni:
  6
  konu dışı postler silinse !
   
  #89
 10. Peker

  Peker Forum ustası

  Katılım:
  23 Eylül 2006
  Mesaj:
  9,942
  Beğeni:
  1
  Hayır...

  Tezgahı kurdum buraya..

  Ya düzene uyulacak..

  Yada sonucuna katlanılacak.

  Laf olsun diye konuşmuyorum..

  Laf olsun diye ikazda bulunmuyorum..

  Kimsenin ..kundan boncuk toplayacak halimde yok..

  İkaza uymayan gider..

  Birşey silmiyorum.

  Görün herşeyi...

  Sonra bana serzenişte bulunmasın kimse..

  Sövenide yollarım,sevenide yollarım..

  Kurallar dahilinde iki tarafada sözüm yok..

  Anlatmak istediklerini kriterler ve ikazlar çerçevesinde dile getirsin herkes..

  Saygılarımla.
   
  #90
 11. BATTOR

  BATTOR Hızlı Çırak

  Katılım:
  12 Ekim 2007
  Mesaj:
  80
  Beğeni:
  0
  Allah (c.c) gani gani rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun inşallah.
   
  #91
 12. Gila

  Gila Moruk Moderator

  Katılım:
  23 Şubat 2008
  Mesaj:
  61,251
  Beğeni:
  5,392
   
  #92
 13. Amele - 3

  Amele - 3 Banned

  Katılım:
  10 Nisan 2008
  Mesaj:
  5,611
  Beğeni:
  1
  taziye defteridir die açık tutuyorsunuz ama gelen giden içindeki kini nefreti bir cümleylede olsa yazıp gidiyor...

  cevap versen ban yiyorsun...vermesen yürek sıkışıyor...

  delidumrul tavırları da yerinde güzel!....
   
  #93
 14. ARiSToKRaTeS

  ARiSToKRaTeS Forum Kalfası

  Katılım:
  24 Şubat 2005
  Mesaj:
  803
  Beğeni:
  0
  Allah razı olsun anlayana cok güzel bi cevap

  Amin
   
  #94
 15. +Pozitif

  +Pozitif Daimi Üye

  Katılım:
  1 Ocak 2008
  Mesaj:
  368
  Beğeni:
  0
  Yazıcıoğlu’nun Türkiye siyasetine bıraktığı en büyük miras adam gibi adam olmaktır.

  Yaşadığı dönemde nezaketi elden bırakmayan Yazıcıoğlu ilkeli siyasetin temsilcisi olmuştur.

  Bütün siyasilere ve siyasi partilere partisinin kapısını her zaman açmıştır.

  Elini uzatanın elini boş çevirmemiştir.

  Elini kime uzattıysa da havada kalmamıştır.

  Bu Türkiye’de siyaset yapanlar için başarılması oldukça zordur.

  Partiniz defalarca iktidara gelebilir, siz seçimlerde aldığınız oyla rekorlar kırabilirsiniz ancak zor olan adam gibi adam olmaktır.

  Yazıcıoğlu başbakan, partisi de tek başına iktidar olamadı. Partisini kitle partisi haline getiremedi ancak siyasette nasıl insan olunacağını hepimize göstermeyi başardı.

  Partisi küçük kaldı ama ilkeleri büyüktü.

  Aldığı oy azdı ama gönüllerde çok büyük yer kapladı.

  O iyi bir vatanseverdi. Kendisine çok ağır ödetilen bedele rağmen vatanına hizmet etmekten geri durmadı.

  Sessiz, gösterişsiz, şaşasız ama insanca yürümeye devam etti.

  Ümitsizliğe kapılmadı. Bütün zorluklara rağmen siyasi mücadelesinden vaz geçmedi.

  Kahramanlar savaş meydanında ölürler.

  O da davası için çalışırken yaşamını yitirdi.

  Ruhun şad olsun Sayın Yazıcıoğlu

  Mekanın cennet olsun.

   
  #95
 16. Amele - 3

  Amele - 3 Banned

  Katılım:
  10 Nisan 2008
  Mesaj:
  5,611
  Beğeni:
  1
  sana da güzel bir cevabım varda; terbiyem el vermiyor...git kimden bulursan bul...:cool:
   
  #96
 17. Dooodie

  Dooodie Forum Kalfası

  Katılım:
  24 Kasım 2006
  Mesaj:
  1,642
  Beğeni:
  0
  Çok büyük bir adamdı.Baştakiler gibi hile ve haramla işi olmazdı.Çekemeyende çoktu.VE istedikleride oldu.
  Ama Türkiye büyük bir siyasetçiyi kaybetti.
   
  #97
 18. AbsolutColorS

  AbsolutColorS Cool Çırak

  Katılım:
  6 Ocak 2008
  Mesaj:
  33
  Beğeni:
  0
  Bu herif hakettiğini almıştır benim görüşüm...

  Maraş katliamında insanların boğazını telle kestikler.. Başrolde de bu muhsin yazıcıoğlu vardı... Insanlara kıydığı şehirde can verdi ve allah rahat bi ölüm bile vermedi ....

  Ama insanların görüşüne saygım sonsuzdurr tabii

  şahsen ben kendisine değil evlat acısı çeken annesine babasına acıdım ama o zamanında hiç kimseye acımamıştır
   
  #98
 19. ARiSToKRaTeS

  ARiSToKRaTeS Forum Kalfası

  Katılım:
  24 Şubat 2005
  Mesaj:
  803
  Beğeni:
  0
  Yaşının büyüklüğüne saygım var gila seninle tartışmayacağım
   
  #99
 20. Amele - 3

  Amele - 3 Banned

  Katılım:
  10 Nisan 2008
  Mesaj:
  5,611
  Beğeni:
  1
  olayların bu kadar içindeydinde sen nassıl sağ kurtuldun:cool:

  peker, bu muhabbetlere bir son ver..kapansın gitsin bu konu...
  mevzu anlaşılmıştır...forum hakkında ve genel kullanıcılar hakkında bir intiba sağlanmıştır...ölüye bile saygısı olmayanların forumda bir diğer arkadaşına saygı duymayacağı aşikardır...işiniz zor...
   
  #100
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
Yükleniyor...