NeCoLaS vs GİLA-Üyelerin Yorumları Buraya

?

NeCoLaS mı haklı GİLA mı haklı?

1. NeCoLaS

33.7%
  2. GİLA-

66.3%
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. (-S-A-S-24-)

(-S-A-S-24-) Forum Ustası

"bir kaç günden beri süregelen bir tartısma içerisindeyiz..
    necolas , sahiden necolas mı?? yoksa üçkağıtcılıktan dolayı forumdan banlanan, insanları soyan , hırsızlık yapan mafia mı?

yapılan ip kontrollerine göre necolas ile mafia'nın ip'leri arasında yığınla çakışma olduğu tespit edilmiştir.

bunun gibi daha 10 tane çakışma gösterebilirim.. ama hepsi,ni koymaya gerek yok...

necolas'în iddiasına göre, bunlar mafia ile tanısıklar ... foruma necolas'ı tanıstıran kişi mafia.. bundna dolayı da eskiden mafia ile ipsi çakısabilir..
    ama bakıyorsunuz, gectiğimiz hafta giriş yapılan iplerde necolas ile mafia'nın ip'leri çakışmaktadır.

burdan şöyle bir sonuc cıkmaktadır..

necolas nicki, ya mafia'nın bir clonu.. ve bir şekilde yönetimin içine kadar sızdı..

ya da mafia, necolas'ın nickiyle rahat rahat foruma girerek, gerek yöneticilere ayrılmış ve gizli şeylerin konuşulduğu yönetim bölümünde cirit atmaktadır..

ki, bizim yaptığımız analize göre necolas'ın söz konusu ip'^lerine ait trojen portları açıktır.

necolas'ın bu olayların baslangıcından beri yaptığı davranıslar da bunun kanıtıdır..
    Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=429116

söz gelimi, bir arkadasınız bana "sen metatron değilsin , aslında muratk'sın" dediğinde benim yapacağüım iş sağa sola, "benim muratk olmadığımı destekle" şeklinde pm'ler atmak değil "hadi leeen , kafan iyi mi senin" diye sormak olurdu..

ya da bu yazıyı okuyan herhangi birinize, "arkads sen şuymussun " dediğimde, "dalga mı geciyon lan metatron" demez misiniz??

ama necolas'ın tavırlarına baktığımızda bunun yerine , bir panik havası, sağdan soldan bir destek alma ihtiyacı hissediyorsunuz..

bu en iyi ihtimalle neolas'ın nickkiyle mafia'nın forumda ve yönetimde cirit attığının göstergesidir.

yönetimde daha önce sırf şifresini baskasına verdi diye yönetimden uzaklaştırılan arkadslarımız mevcuttur..

bu olayda ise durum cok cok daha vahim..

hırsızlıktan dolayı gün ışığına cıkamaz olan mafia, yönetime bir şekilde sızıp istediği her türlü bilgiye sahip olmakta ve de yönetimin olanaklarından yararlanarak istediği kişiler hakkında ban istek kartını oynayabilmektedir.

bu arkadasın ip kontrollerini, bizzat kendim yaptığımda, mafia ile bir çok çakısmasını gördüm..

bunlar tesadüflerle açıklanamayacak olan çakısmalardı..

dolayısıyla,

bu forumun üst düzey bir yöneticisi olarak

şimdilik necolas'ın yönetimden alınmasını, forumdan uzaklaştırılıp uzaklaştırılmayacağının ise daha sonra yönetim tarafından tartısılmasını isti,yorum..

ama yönetimin selameti açısından, necolas'ın bir an önce yöneticilik vasıfları elidnen alınmalıdır​

2. Peker

Peker Forum ustası

Sırayla ceza verip toplama yapmıyoruz blackpixie

Düello konusunda yönetime saydırana kadar banlanacak bir durum sözkonusu değildi..

İddiası değerlendirildi düello konusunda değerlendirme ve talepler belirtildi.

Adminimiz yok ben veriyorum..

Adminden sınırsız istiyorsanız pm atınız.

Ben böyle uygun gördüm,bu şekilde uyguladım.

3. blackpixie

blackpixie Banned

Copy- paste vurgusu yapılan hizmeti küçüser nitelikte.

Hiç emek vermediğini simgeliyor o nedenle yazdım artser.

genelde bu tabir (copy-paste) yapılan işi küçümseme ve aşağılama yorumlarında yazılır. Belkide ben ön yargıyla baktım.

O nedenle cevap verdim.

4. Phoebe

Phoebe WarrioR

Başka bir açıklama yapılacak mı?

Necolas'ın durumu ne olacak ?

5. Hayalperest*

Hayalperest* En İstikrarlı Üye

Evet Necolas ın durumu ne olucak ??

6. neronaga

neronaga Elit Üye

"Türk" Ceza Kanunu eve giren hırsızı üç ayda tahliye eder , eve giren hırsızı darp edeni 10 yılla yargılar :D

Tümden mi gelelim ? tüme mi varalım??

PEKER sana özel bir mesaj değil ; genel bakış açımız ...

7. pentimento

pentimento Forum Ustası

Senin gıla ne alıp veremediğin var ?

ben onu anlamadım

bi anlatırmısın sana zahmet ?

8. Numune19

Numune19 Banned

Eğer yönetim giladan yana olumlu bir yanıt verirse gilaya bir ödül verilmeli . ( Ban cezasının affedilmesi gibi )

Eğerki 3 süper mod'un gilaya katıldığı gibi co-adminimiz murattk ' da gilaya hak

verirse gila büyük bir iş yapıp bir düzenbazı veya daha önce ortalığı bir birine katmış bir hırsızla bilgi paylaşan bir mod'u ortaya çıkarmış olacaktır .

Tabi bu benim görüşümdür . Yönetime akıl vermek gibi algılanmasın haddime değildir .

blackpixie ' de inşallah bu konuda daha fazla çirkinleşmez .

Konuya son post'umdur . İyi forumlar.

- Yönetici düzenlemesi: : 5 Ekim 2010
  9. OLLA

OLLA Forum Kalfası

Modluktan düşeceği kesin.Forumda kalır sanırım.

Sınırsız yiyen bir üyeyle yüzyüze görüşen bir moderatörü wardom yönetici olarak tutmaz.Bunun böyle olacağını herkes tahmin edebilir;)

10. pentimento

pentimento Forum Ustası

3 tane smod yazmış oraya sırayla,

daha ne olsun,

bekleyip görecez...

11. maranzona

maranzona Forum Ustası

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, karar yönetimindir. Sayılı gün çabuk geçer GILA...

12. Peker

Peker Forum ustası

Yarın sabaha..

Modluğu alınacak,ban cezasına tabi değildir..

Mafıa Necolas değildir..

Farklı kişilerdir..

Lakin Necolas'ın yönetim paneline girişlerde yöneticilik misyonunun gerektirdiği hassasiyeti gösterememesi ve yöneticiliğin gizliliği ilkesine aykırı hareket ederek clon girişlere sebebiyet vermesi sebebiyle ilkelerimiz gereği yöneticiliği mecburen alınacaktır.

13. OLLA

OLLA Forum Kalfası

Gila nın banlanmasının sebebi, yönetime yaptığı hakaret içerikli benzetme.O benzetmeleri yapmasaydı ban cezası almayacaktı.Postlarını okuduysan görmüşsündür.

Dersenki necolas ı ortaya çıkarttı, oda yanlış. Çünkü kullandığı iki materyal;
    biri IP çakışma resmi, yönetimden veirldiği kesin, çünkü normal user göremez.
    ikincisi , yani m3hm3t e attığı mesaj, onuda gene bir başka yönetici verdi.Resmi dikkatle incelersen görebilirsin.(profili ziyaret edenler;))

Dolayısıyla Gila nın başardığı birşey yok.:)

14. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

mafia'nın kim olduğunu en iyi yönetim bilir, şayet eğer necolas mafia ise bu wardom için çok büyük bir tehdittir. Özellikle yönetimin içine sızması ve wardomun içten içe zedelenmesine sebebiyet verecek boyuttadır

Gösterilen ip adresleri bu iddayı doğrulamaktadır

Bencede yönetim necolasın mafia olduğuna kanaat getirse Gila affedilmeli ve bu davranışından ötürü moderatör olarak görevlendirilmelidir.

Bu olayı gila gündeme taşıdı, üstüne üstlük sınırsız banlanmayı göze alarak, kim de bu yürek var ki

Yiğidi öldür hakkını yeme olla

- Yönetici düzenlemesi: : 5 Ekim 2010
  15. denizkilic

denizkilic Forum Ustası

vala bu sefer gila kesinlikle haklı.. bence biraz daha doğrudan yana olmalısın..

işte bu yüzden sen adam gibi adamsın...

doğruyu yanlışı gördüğünde doğrudan yana olabildiğin için.

bu işi aydınlatmak kimin görevi peki pekercim ?

yani gila banlansada ,kafamızı kurcalayan soruların olduğunu çok iyi biliyorum.
    acaba bu ban , yada bu konunun soğuması kafamızdaki soru işaretini silecek mi ?

neysee :)

16. pentimento

pentimento Forum Ustası

Bunun gün yüzüne cıkmasında yardımı olan gılaya ayrıca tesekkur ederız,

üstad sen tanıyormusun Mafıa ve Necolas'sı

iki aynı kişi değil dedinde onun için merak ettim

17. Phoebe

Phoebe WarrioR

Necolas belliki görevini kötüye kullanmış ve yetkilerinin alınacak olması doğru karar. Hatta bana göre ban cezasıda alması gerekir ama yönetim böyle uygun görmüş.

Her neyse benim asıl söylemek istediğim; Necolas ne kadar yanlış yapmış olsada sonuçta mafia ile aynı kişi olmadıkları yönetim tarafından açıklandı.

Bu yüzden, konu açıldığından beri Gilaya destek verip, Mafia ile Necolas'ın aynı kişi olduğunu iddia edip, Gila bin tane Necolas eder, Gila gitmesin Necolas'a ne olursa olsun mantığıyla yazan arkadaşların bir tane özür borçları var bana göre.

18. Artser

Artser Forum Ustası

O tam kesinleşirse ben kendi adıma özür dilerim tabii..

Ama daha tam kanaatim oluşmadı..Halen Gila ustanın haklılık payı olduğunu düşünüyorum..

19. OLLA

OLLA Forum Kalfası

Herkesin konulara katkısı bilgisi dahilinde olur.

Kimileride "Gila bin Necolas eder" şeklinde katkıda bulunmuş.Elinde olan bu;)

20. pentimento

pentimento Forum Ustası

metatronun bahsettiği şifre olayı yanılmıyorsam şöyle idi,

neron mod du,
    onun yeğenide smod'du

smod şifresini mod'a veriyor ve bu clone tarafından anlanıyordu, daha sonra 2'side modluktan alınmışto galiba,

taa 2005 veya 2006 olması lazım pek emin değilim,

Aslında metaronun anlatmak istediği çok aşıkar, anlatmaya luzum yok...

zaten anlamak istemeyene saatlerce anlat gitsin bişi değişmez..

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
Yükleniyor...