Neden matematiği sevmiyoruz ? | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Neden matematiği sevmiyoruz ?

Neden matematiği sevmiyoruz ?

• Sıkıcı olduğu için

Votes: 2 13.3%
  • Zor olduğu için

Votes: 0 0.0%
  • Anlamadığımız için

Votes: 6 40.0%
  • İşimize gelmediği için

Votes: 4 26.7%
  • Şöyle ki ;

Votes: 3 20.0%

• Total voters
    15

morko58

Forum Ustası
Ben kpss için ders çalıştığım zamanlar hiç matematik bilgim yoktu sadecene günlük hayatımızda kullandığımız bunuda hesap makinesi ile yaptığımız dört işlemden başka bir şey bilmiyordum. Sonra bu sınavdan yüksek puan alabilmek için bir kişiden ders almaya başladım. O da temel matematik dersleri yani öyle ayrıntısına girmeden sadecene çıkabilecek sorulara karşı öğrenebileceğim dersler ama yinede ancak yarısını öğrene bildim.

Aslında matematik bir bakıma çok kolay bir bakımada işimize gelmediği için bu ders bize zor geliyor. Türk toplumunun her zamanki gibi işin kolaya kaçması ve zoru sevmemesi bu konudada etkili olmuş durumda.

plamen

Forum Ustası
Formülleri iyi ezberlemek gerek o kadar bol bol soru çözmek
Ben cok severdim ama çoğu kişi yapamıyor o yüzden sevilmiyor :)

fearof

Forum Ustası
Benim için hiç bir zaman sıkıntı olmayan ders.

sagacious

Genel Moderator
Birden fazla neden olabilir; en önemlisi bence, iyi bir şekilde anlatılamadığı, öğretilemediği için.

captainlami

Forum Ustası
Okulda öğretmenler maalesef aynı sınıftaki her öğrencinin seviyesine inemiyor bunu çok gördüm, özel eğitim kurumlarında bile var bu. Bu ve bunun gibi sorunlar nedeniyle öğrenciler sadece matematik değil fen bilimlerinde de aynı şeyi söylüyor: Anlamadım ondan sevemiyorum. Her okulda öğrencilere sınıf dağılımı için sınav olmalı bence en azından kimin ne seviye olduğu belli olur öğretmenler de buna göre dersleri işlerler.

gorkem

Forum Ustası
kötü anlatıldığı ve öğretme yöntemi yanlış olduğu için...

bizde matematik dersleri hayatın bir parçası ve kainatı anlamada evrensel dil olarak anlatılmaz...ispatlarla, her formülün temelinde yatan sepeblerle anlatılmaz..

türev ve integralin aslında ne olduğu, nereden geldiği, niçin kullanıldığının mantığı açıklanmadan, toplamasına, çıkarmasına girersen kimsenin ilgisini çekmez ve elbette zor gelir.