Neden Redhat

DualCoree
Forum Ustası
Bu işletim sistemini kullanmaktaki amac nedir neden bu yani bilgisi olan var mı ;
Ve bu işletim sisteminin loader ı falan var mı orjinalleştirmek için ?
Gereksinimleri nedir

Bilgilendircek arkadaşlar için Teşekkür ederim şimdiden
 
AYKENN
Forum Ustası
linux tabanlı işletim sistemi diye biliyorum yani crack mrack gerenk yonk :D

vikipediden alıntı bilgi

Red Hat Linux ve Fedora

Red Hat tarafından resmi olarak desteklense de, Fedora özgür yazılım geliştiricilerinin katılımıyla varlığını sürdürmektedir, ve aynı zamanda Red Hat Enterprise Linux ürünü için bir test ortamı görevi görmektedir.
Red Hat Linux ve dolayısıyla Fedora'yı özel yapan şey kararlı ve bilinen paketlerin, sağlam bilgi ile biraraya getirilmesidir. Paketler güncel değildir; güvenlik güncellemeleri dışında, yeni bir beta versiyon çıktığında paket versiyonları dondurulmaktadır. Sonuç, iyi test edilmiş, nispeten kararlı bir Linux dağıtımıdır. Bug rapor etme ve beta programlar kullanıcılara açıktır ve çok sayıda e-posta listesi bulunmaktadır. Bu özellikleriyle Red Hat Linux, dünya çapındaki sunucuların bir çoğunda tercih edilmektedir. Ayrıca RPM paket yöneticisi, Red Hat'ın Linux'a katkılarından birisidir. Bugün Mandriva, Suse gibi popüler birçok dağıtımın kullandığı RPM paket kurulumu konusunda önemli adımlar atılmasını sağlamıştır.
Linux dünyasına Açık Kaynak tan nasıl para kazanılabileceğini ilk gösteren şirketlerden biri olan Red Hat yazılım sektörünün kabul görmüş ve önemli bir markasıdır. Şirket aynı zamanda her çocuğa bir bilgisayar projesine de destek vermektedir.
 
berkan197
Cool Üye
Redhat linux tabanlı bir işletim sistemidir kişisel bir bilgisayarsa ubuntu öneririm, webserver kurucaksanız redhat veya centos kullanılabilir
 
DualCoree
Forum Ustası
Bazı arkadaşların sunucu pc si vardı şimdi anlaşldı o zaman bu işletim sisteminin özelligi Teşekkürler

İyi forumlar :)
 
Üst