Nihat Zeybekci: "İzmir şarabını marka yapacağım"

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  26,263
  Beğeni:
  4,356
  Nihat Zeybekci: "İzmir şarabını marka yapacağım"

  [​IMG][​IMG]
  14.02.2019 09:46
  [​IMG]
  Daha önce içki üretimini desteklediklerini söyleyen AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci, şimdi de İzmir şarabını uluslararası marka yapma sözü verdi.
  AKP tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Nihat Zeybekci, "Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız" dedi.

  Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e verdiği röportajda Urla'daki üzüm bağlarında fotoğraf çektirmek istediğini söyleyen Zeybekci, "Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız" açıklamasında bulundu. Özkök'ün önceki gün, "Size İzmirli bir AK Parti vaat ediyorum" başlığıyla kaleme aldığı yazısında röportajın ilgili bölümü şu şekilde yer aldı:

  "Nihat Zeybekci'ye 'Nerede fotoğraf çektirelim' diye sorduğumda, kendisi 'Urla'da bağlarda çekelim' dedi. 'Ama orada şarap bağları var' dedim. 'Ben İzmir şarabını uluslararası marka yapmak istiyorum. Bağcılığın gelişmesi için özel enstitüler kuracağız' cevabını verdi ve ekledi: 'Unutmayın ben Denizliliyim. Orada Güney'de ve başka yerlerde binlerce dönüm şarap bağı var...' Bağlar arasında dolaşırken, 'Şunlar 9 yaşında, şunlar 12 yaşında' diye yorum yaptı. Yani bağcılığı biliyor..."


  AKP'li Zeybekci, T24'ten Şirin Payzın'a verdiği röportajda da yerli alkollü içki üretimini desteklediklerini söylemişti. Zeybekci, Payzın'ın "AKP'ye yönelik genel bir ön yargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz" sorusunu, "Alkollü içki üretimini destekleyerek geldik, hükümet olarak yerli içki üretimimizi, diğer ülkelerden ithal edilen ürünlerin üzerine koyduğumuz vergilerle koruyarak geldik" diye yanıtlamıştı.

  "Kürt seçmenin de belirleyici olduğu İzmir'de Kürt seçmene ne mesajınız var?" sorusuna da "Kürt vatandaşlarımızı bir kimlikle tanımlamak, ayrıştırmaktır" sözleriyle karşılık veren Zeybekci, Payzın'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "HDP eşittir PKK" açıklamasının Kürt seçmen nezdinde sıkıntı yaratıp yaratmadığı sorusu üzerine, "HDP demokratik, seçimlere giren legal bir partidir. Ama terörü bir kez lanetlemeleri gerekir" diyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

  "Onları seçen benim vatandaşım. Oy veren 6 milyon benim vatandaşım. Orada sorumluluk sahipleri çok net bir şekilde terör ve terör örgütünü lanetlemeli. Bunu bir kere yapmaları lazım. Çukur eylemlerin unutmayalım. Türkiye'nin bir bölümünü parçalamak için yapılan operasyondu. Suriye'nin de kuzeyiyle yürütülen bir operasyon, Burada bütün millet olarak karşı durduk. Demokrasi, sevmek ve seçilmekle ilgili bölümleri kesinlikle kutsal görüyorum. Ancak, Türkiye'nin bağımsızlığını, bütünlüğü, birliği ve kardeşliğini kutsal görüyorum. Diğer yandan CHP, HDP ile hareket etmek veya yürümekten rahatsız. Ama her türlü iş birliği de yapmak gibi bir şey var. Tabii kendi tercihleridir. Ben hiç de rahatsız olmam."

  Kaynak Yeniçağ: Nihat Zeybekci: "İzmir şarabını marka yapacağım"

  Not: en azından deve çiftliklerini çoğaltacağım demedi.. :p
   
  #1
 2. fearof

  fearof Forum Ustası

  Katılım:
  13 Ekim 2009
  Mesaj:
  11,595
  Beğeni:
  4,406
  Şimdiden geçmiş olsun İzmir'e.

  Yakında üzümüde tanzim satışlardan alacağız demek ki.
   
  #2
 3. Sebnemy35

  Sebnemy35 Forum Kalfası

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesaj:
  1,331
  Beğeni:
  254
  Ne gerek var zaten meşhur
   
  #3
 4. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,177
  Beğeni:
  3,457
  Tilkilikte yapılan
  köpek öldüren :p
   
  #4
 5. YazılımMimarı

  YazılımMimarı Forum Ustası

  Katılım:
  9 Ekim 2008
  Mesaj:
  6,915
  Beğeni:
  205
  Şarap etkisi :p

  1. ve 2. saniye geçti.
   
  #5
 6. akay

  akay Super Moderator

  Katılım:
  23 Mart 2006
  Mesaj:
  7,694
  Beğeni:
  1,317
  Marka yaptık diye ona da kol gibi zam yaparsınız..aman uzak durun bizden
   
  #6
Yükleniyor...