Nokia 5800 XpressMusic

JaS33N
Elit Üye
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Nokia 5800 XpressMusic

Blicca olarak ilk görüntülerini yayınladığımız Nokia 5800 XpressMusic resmi olarak yayınlandı. İnternette Nokia Tube ve iPhone'a rakip şeklinde bahsedilen yeni telefonun görüntüleri, özellikleri ve fiyatı yazımızda.

Nokia 5800 XpressMusic için resmi duyuru geldi, Symbian S60 işletim sistemine sahip ilk dokunmatik ekran telefon olma özelliğini taşıyor. Nokia direkt olarak iPhone ile kıyaslanmak istemiyor. XpressMusic serisiyle farklı bir çizgiye sahip olduklarını belirtiyor.

Müzik merkezli telefon 3.2-inch haptic dokunmatik ekrana (dokunma hissi veren), çift LED Flash 3.2-megapiksel AF kamera, A-GPS, HDSPA ve microSD desteğiyle 16 GB'a kadar genişletilebilen hafızaya sahip. Yüksek sesli hoparlörü fazlasıyla net ve canlı. Bu telefonu satın aldığınızda (bu özellik 2009'dan sonraki alımlarda geçerli ve farklı bir fiyatta sunulacak) 1 yıl boyunca Nokia Music Store katologlarına sınırsız erişim hakkınız olacak, böylece istediğiniz müziklere yasal yoldan sahip olacaksınız.

Hareket sensörü bulunuyor ve bu özellikten epey memnun kalacaksınız (iPhone'da oynanan oyunları görme şansız olduysa söylediğimizi daha iyi anlayacaksınız). Aldığımız duyumlara göre Web tarayıcısı pek tatmin edici değil.

Teknik Profil
Boyutlar: 111 x 51,7 x 15,5 mm, Ağırlık: 109 g
Ses: 83 cc
Ekran: 16 milyon renkli, 3,2 inch nHD (640 x 360 piksel)
Batarya: 1320mAh Lion
Hafıza: 81 MB dahili, microSD ile 16 GB'a kadar destek (Ürünle beraber 8 GB microSD verilecek)
Kamera
Lens: Carl Zeiss Tessar
Resim çekme: 3,2 megapiksel (2048 x 1536 piksel)
Video kayıt: nHD (640 x 360 piksel) 30 FPS
Flash: Çift-LED
Çalışma Süreleri
Konuşma: 9 saate kadar GSM, 5 saate kadar WCDMA
Bekleme: 17 güne kadar GSM ve WCDMA
Müzik çalma: 35 saate kadar
Video oynatma: Mpeg 4 için 5 saate kadar, nHD için 3 saate kadar
Data Servisler ve Bağlantı
EGPRS multislot class 32, en fazla 296 kpbs indirme, en fazla 177 kpbs yükleme
WLAN (IEEE 802.11 b/g)
MicroUSB, 3,5mm AV bağlayıcı
Bluetooth 2.0, A2DP, AVRCP
USB 2.0
Satış Fiyatı

Bu yılın sonunda Avrupa'da satışa sunulacak olan telefonun fiyatı vergiler ve ihracat ekleri hariç 279 euro olacak.

Kaynak..

Bilgi için Tıkla...

mK™
Forum Ustası
piyasaya sürmek için niye bekliyorlar ki :S
sür şimdi kızıştır ortalığı.

avşarbeyi
Daimi Üye
bende şuan 5800 XpressMusic telefon var iyi idare eder ama bence iPhone daha iyi windows veri tabanlı olması en büyük fark...

cemozi
Hızlı Çırak
bende şuan 5800 XpressMusic telefon var iyi idare eder ama bence iPhone daha iyi windows veri tabanlı olması en büyük fark...
iphone hiç kullanmadım ama şunu biliyorum iphone apple'in yani microsoft rakibinin yani windows tabanlı olması pek mantıklı ve mümkün gözükmüyor hatta geçen hatta çıkan haberde bill amca çocukları phone 'u yasaklamış diye bir haber çıkmıştı.
bu arada bende 5800 aldım geçen hafta Telefon çok güzel fakat tek sorun kulalık kablosu çok kısa :( o yüzden bluetoth kulaklık alacağım

cemozi
Hızlı Çırak
bu arada telefonla marble revolution2 diye bir oyun geldi oyun telefonun denge hasasiyetine göre (yani telefonu büktüğünüzde ekranda top o yöne gidiyor) oyun bir açtım ikinci açmak istediğinde satın al seçeniği çıktı bunu lisans kodu nerden bulabilirim
marble revolution adı
sürümü 6.17.0

Bordo.
Forum Ustası
nokia 5800 ı iphoneye rakip olsun diye piyasaya sürmedi arkadaslar..
nokia E71 modeli nokiayın ilk palm cep telefonudur.ve tek rakip olarakda e71 vardır hepsini kullandıgım icin biliyorum E71 bir numaralı telefonn. kesinlikle kullanılması gereken telefon.