Odadan Kaçma Oyunları

memosen
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


Merhaba millet,
Bu eskiden oynadığımız flash tabanlı "escape the room" tipi oyunları hatırlayan var mı? Lisedeyken bilgisayar odasına sızıp habire oynardım bunları. Şimdi gerçeğini yapmaya başlamışlar, çok acayip. Cihangir'de MazeUp diye bir yere gittik mesela, bildiğin gerçekten o oyunlarla aynı mantık; sizi (2 ila 5 kişi arası gitmek gerekiyormuş) bir odaya koyuyorlar, 1 saatiniz var, ortalıktaki bilmeceleri çözüp, anahtarları vs bulup odada bir yerde gizli olan Kaşıkçı Elması'nı bulmanız lazım (sahtesi tabii :D)
Acayip eğlendik, şimdi başka var mı bunun gibi diye arıyorum; zira bu oyunlara bir kere gidiliyor, ikinci kez tahmin edersiniz ki eğlencesi kalmıyor.
 
By ToNiK
Misafir Üye
Bu söyleyeceğim hoşuna gider mi bilmiyorum ama Bulgaristan'da bir korku tüneline girmiştik. Geçen yaz ve hoşuma gitmişti ortam.

Türkiye'de de var ama adını bulamadım şu an. Bir korku tüneline giriyorsunuz 5 arkadaş. Gerçek ortam ve bu ortamda hiçbir şekilde aydınlatma yok. Normal oyunda gibi giriyorsunuz ve ilk görevini 5 arkadaşınızla el fenerini bulmak. Tabii etrafta gerçek model insanlar sizi bekliyor korkunç bir makyajla :devil: .


Böyle bir olaydı ama daha kötü.
 
Üst