ODİN Aurora İlk Lazer Projeksiyonlu Fare

By ToNiK
Misafir Üye

ODiN Aurora fare alışkanlığımızı değiştirmeye hazırlanıyor. Birçok çeşidini görmeye alıştığımız fareleri gölgede bırakacak olan yeni tasarım, ‘’dünyanın ilk lazer projeksiyonlu faresi’’ olarak teknoloji tarihine adını yazdırdı.

Oyun veya iş odaklı kullanılabilen fare, ODIN tanrısından esinlenerek yapılmış. Fareden çıkan lazer ışınları efseneler arasında yer alana ODIN mızrağına benzetilmiş. Kullanıcıları tribe sokmaya yetecek olan bu özelliklerin dışında fare, düz zeminde hiçbir cisim tutulmadığı için rahatlığın sınırlarını sonuna kadar zorluyor. 40 gram ağırlığı ve 4 cm x 5 cm boyutuyla portatif bir yapıya sahip olan farenin Touchpad tasarımına benzer yapısı birçok farklı işlemi yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca 8 cm x 8 cm alanı sayesinde farklı hareketleri algılayan geniş bir ortam yaratıyor.

Farklı işletim sistemleriyle uyumlu projeksiyon fare ODİN, bilgisayarın USB girişine takılan bir kablo ile çalışıyor. Cihazda batarya bulunmaması ve kablodan enerji alması ODİN’nin dezavantajları arasında yer alıyor. Metal yeşil , parlak gümüş ve kömür siyahı gibi üç farklı renk seçeneği bulunan fare, Kickstarter projesi olarak karşımıza çıktı ve sahip olmanız için 50 dolar bağış yapmanız gerekiyor.Kaynak
 
akay
Super Moderator
Site Yetkilisi
Gücü ne olursa olsun gün boyu elimin üzerinde lazer ışınların gezmesi düşündürücü :)
 
Üst