Okuduğunuz En İyi Kitap? | Page 4 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Okuduğunuz En İyi Kitap?

muratka8

Daimi Üye
İslamın doğuş ve ilk yayılışının psiko-sosyal açıdan tahlili... Ali Murat DARYAL
Doktora tezidir arkadaşlar..eğer bulabilirseniz okumanızı tavsiye ederim..o dönemi bu açıdan değerlendiren ilk kitaptır..

Yemliha.

Forum Kalfası
ben tarih içerikli kitapları okumayı seviyorum. İstanbul hatırası, İstanbullu başka bir göz ile görmeme sebebiyet verdi Bizans ile alakalı fikirlerim değişti bence artık Bizans tarihini desahiplenmeliyiz.

En berbat kitabıda yazayım emin maluf ait afrikalı leo diye bir biyografi kitabı okuduktan sonra 6 ay kitap okumaya ara verdim. Şevkimi kırdı.

H

HAMUŞ

Misafir Üye
Victor Hugo "Sefiller" ardından John Verdon'ın Polisiye serisi gelir. "Aklından Bir Sayı Tut", "Gözlerini Sımsıkı Kapa", "Şeytanı Uyandırma".

Sefiller'in kısaltılmış halini değilde orjinalini okumanız daha iyi olacaktır.

Polisiye sevenler içinde biraz Sherlock tadında John Verdon'ın serisini tavsiye ederim.

0x0001

Forum Ustası
"Bindokuzyüzsekesendört" çok güzel kitaptır. Ve yine George Orwell kitabı olan "Hayvan Çiftliği" kitabını okuyanlar dünyayı daha net algılayabilirler.

Şiddetle tavsiye ediyorum.

Bunun yanında Goethe'nin "Genç Werther'in Acıları" bazı cümlelerde dakikalarca düşünmenize yol açabilir, belki de günlerce. Algılayamadığınız için değil, algıladığınız ve içinde bulunduğunuz durumu gördüğünüz için. En azından benim için öyle olmuştu.

Ve yine klasiklerden olan "Suç ve Ceza" en iyilerim arasında yer almıştır.

Eflatun'un "Devlet"i de ayrı bir güzelliktedir.