Okumak mı Çalışmak mı

Vito_Scarletto
Çırak
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Arkadaşlar herkese merhaba. Cevap versenizde vermesenizde okuduğunuz için herkese çok çok teşekkür ederim. Ben Lise 1 e gidiyorum. Derslerim orta derecede çok tembel değilim pek zeki de değilim ve bir anadolu lisesinde okuyorum. Babam durumumu görüyor ve böyle gidersem yani akademik başarımı arttırmaz isem benim anadolu lisesinden kaydımı alıp meslek lisesine verecek ve beni sanayide kaportacı çırağı olarak ustaya verecek. Yani 4 gün sanayiye 2 gün meslek lisesine gidecem. Sizce derslerime çalışıp okumalı mıyım yoksa sanayide ustanın yanında meslek öğrenmek mi. Benim derdimi dinlediğiniz için herkese çok teşekkür ederim çok sağolun:)
İnşallah sizinde dertleriniz çabucak çözülür ve hayalini kurduğunuz bir hayat yaşarsınız:)
Sağlıklı günler diliyorum:)

akay
Super Moderator
Site Yetkilisi
Çocukken hep merak ederdim tahtadan bir kutu önünde bir cam içinde insanlar :rolleyes: Bir gün evde kimse yokken televizyonu söküp katlettim:p Aileme ben okumak istemiyorum tv tamircisi olacağım dedim sen bilirsin diyerek en yakındaki yere çırak olarak verildim 1985 :cool: Mesleğe olan aşkım ve hevesim sayesinde iyi bir usta oldum.. lambalı siyah beyaz tv ler pikaplar derken led tv ler bigisayarlarla yoluma devam ediyorum ve kendi işimin patronuyum..bu pandemi döneminde bile gayet güzel kazanıyorum
Kendine bir hedef belirlememişsin bu sebepten okuyup babanın parasını kendininde ömrünü boşa harcama :cool: Kaportacı olmak için yüksek tahsil gerekmez.

Başarılı olmak için severek yapabileceğin bir meslek seçmelisin ne demişler..ne yaparsan yap aşk ile yap
Babanın tercine bırakma! hayat senin hayatın

CekoReis
Forum Kalfası
Kardeşim sanayide severek zevkle mi çalışacaksın? Kendi isini kurabilecek misin ileride?

Geleceği de düşün. Hayat çok çabuk geçiyor emin ol. Gun gelip evlenip yuva kurdugunda çocuklarına yetecek mi kazandığın ve sen mutlu olacak mısın? Evlenmem de deme evleniyorsun kendimden biliyorum.

burakerenkarasu
Daimi Üye
Allah kolaylık versin kardeşim gerçekten zor durum.ben de geçtim bu yollardan.

Sevdigin meslegi yap Allahını izniylen rızkını da kazanırsın inşallah

alpi_09
En istikrarlı üye
Severek yapacağın bir meslek seç demeyi çok isterdim...

Ama bu gelişmiş ülkelerde olur...

Böyle hayalleri gelişmiş ülkelerde kurarsın...

1 saat sonrasında ne olacağı belli olmayan ülkelerde en kısa zamanda en fazla parayı kazanabileceğin ve devamlılığı olan işler yapman gerekir...

ghargamel
Daimi Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Cevap versenizde vermesenizde okuduğunuz için herkese çok çok teşekkür ederim. Ben Lise 1 e gidiyorum. Derslerim orta derecede çok tembel değilim pek zeki de değilim ve bir anadolu lisesinde okuyorum. Babam durumumu görüyor ve böyle gidersem yani akademik başarımı arttırmaz isem benim anadolu lisesinden kaydımı alıp meslek lisesine verecek ve beni sanayide kaportacı çırağı olarak ustaya verecek. Yani 4 gün sanayiye 2 gün meslek lisesine gidecem. Sizce derslerime çalışıp okumalı mıyım yoksa sanayide ustanın yanında meslek öğrenmek mi. Benim derdimi dinlediğiniz için herkese çok teşekkür ederim çok sağolun:)
İnşallah sizinde dertleriniz çabucak çözülür ve hayalini kurduğunuz bir hayat yaşarsınız:)
Sağlıklı günler diliyorum:)
Abicim kendini isine ya da okuluna ver hangisini seviyorsan onu seç.
Hayat senin ama doğru kararı da seçmek senin elinde. İnşallah...

fearof
Forum Ustası
Bu ülkede nedense okuma problemi olan çocuk için çözüm olarak direk sanayi gösterilir.

Arkadaşlar neden kimse bunun psikolojik bir durum olduğunu ya da olabileceğini sorgulamaz.

Belki çocukta disleksi var bu da öğrenme problemi yaratıyor ve de okuldan soğutuyor.

Her sanayide ya da tamircide çalışan malesef iş yeri sahibi olamıyor.

Bir mesleği çok sevmenizde sizi illaki işyeri sahibi yapmaz.

Örnek mi Tonmaister'lik.

Hadi bakayım ha deyipte bir konser sistemi kurun.