Önemli! ARAS KARGO

1. Gila

Gila Moruk Moderator

Pandemi sürecinde ülkede farklı bir yaşama geçiş yapıldı.

Düne kadar yılda bir iki kez kullandığımız kargoculuk sistemi hayatımızın önemli bir unsuru haline geldi

Diğer kargoların durumu nedir bilemem ama siz siz olun, ARAS KARGO kullanmayın

Hastaya ilaç gönderseniz, ilaç yerine gidene kadar hasta ruhunu teslim eder

Fiyatlar ateş pahası

24 Saat teslim sözü varsa da siz 124 saate fit olun

Telefonlara asla! Hiç kimse cevap vermiyor

Muhatap yok

Çarşamba günü 24 saatte teslim sözüyle boğazın karşı kıyısına bir paket yolladım.

Paket 3 gündür teslimat adresine 2 km mesafedeki şubede görünüyor

Sokağa çıkma yasağı bittiğinde o şubeye gidip ( kayıp değilse ) paketi alıp bizzat teslim edeceğim.

Kargoya vereceğiniz parayı cebinize koyun, kendi söküğünüzü kendiniz dikin

ARAS KARGO ile bir şey yollamayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin

Son pişmanlık fayda etmez

2. Franticorpse

Franticorpse Forum Ustası

üstadım genel olarak kargo şirketleri sıkıntılı
    gerçekten firma farketmez.
    bundan birkaç ay öncesi rezalet idi,
    pandemi sürecinde iyice b*ka sardı.
    mümkünse kullanmamak lazım.
    2010 öncesinde olsak farklı konuşurdum, işleyiş şahaneydi. fakat yoğunluğun mahvettiği sektörlerin en başında geliyor lojistik/kargo ne yazık ki.
    muhattap demişsin, ara ki bulasın :D neeerdeee...

3. fearof

fearof Forum Ustası

İhtiyar Sana'da bir türlü yaranılmıyor.:p

Bir de şöyle düşün;

belki de kargo şirketindekiler Senin methini duydular ,seninle tanışmak için kargoyu teslim etmiyorlar.:eek:

Ne yani olamaz mı?:D:D:D

4. Gila

Gila Moruk Moderator

Duymamışlarsa da, çarşamba günü bizzat tanık olacaklar :cool:

5. 0M42

0M42 Çırak

Aras kargo kargo şirketlerinin yüz karasıdır, sahibi gayri meşru işler yapan bir tefecidir. Aras kargo en son tercihiniz bile olmasın öyle bir firma yokmuş gibi sayın. Sürat kargoyu öneririm en azından telefon ile destek konusunda da iyiler.

Aslında bu kargo şirketlerinin hepsinin Allah cezasını versin bunları denetleyen bir firmada olmadığı için resmen kafalarına göre at koşturuyorlar beyinlerine tükürdüklerim.

6. akay

akay Super Moderator

E-ticaret sitem ve Yurtiçi kargo anlaşmam var geçen hafta İzmir'den Ankara'ya bu gün kargomuz yok dediler yakındaki Arasa verdim 5 günde gitti
    2 gün önce yani cuma paralarını peşin aldığım tüm mallar elimde kaldı Yurt içi Aras ve Sürat kargo tarafından öğle saat bir itibarı ile kargo kotamız doldu cevabı aldım...yani kısaca hepsi aynı bokun laciverdi:)

7. Gila

Gila Moruk Moderator

Benim bir ara SAHİPSİZ KUTSAL İNEKLER başlıklı bir yazım vardı. Onu hatırladım şimdi

8. vantura

vantura Super Moderator

çarşamba bu konuya benim de katkım olacak gibi....

9. necdet35

necdet35 Co-Admin

Kargo şirketlerinin tamamı problemli. Hele bu virüs dolayısı ile herkes netten alışverişe yüklenip bunların işi artınca iyice zıçtılar.
    Çalışanlar asgari ücret sınırında ve ağır şartlarda çalıştığı müddetçe bu değişmez.
    Bir defa hiç biri telefonu asla açmıyor kargolar yerlerde sürüklenip üzerlerine basılıyor.
    Kısacası hepsi aynı youtube de çok ilginç videolar mevcut. ;)

10. Altunhan

Altunhan Forum Ustası

İş gereği pek çok firmayla çalışıyoruz.
    Firmalar belki de şehir ve bölgelere göre farklı titizlik gösteriyor olabilir.
    UPS
    Yurtiçi Kargo
    Aras Kargo

bugüne kadar edindiğim tecrübeye göre sıralama böyle diğerlerine Allah düşürmesin her şey olabilir.

11. vantura

vantura Super Moderator

@Gila

Bugün kargom gelmeseydi bu konuya sağlam bir video ekleyecektim de yine direkten döndü....

12. vantura

vantura Super Moderator

DHL
    UPS
    PTT Kargo

Bunların dışındakilerin hepsi çöp

13. Gila

Gila Moruk Moderator

Benimkinden hala tık yok. Çarşamba günü olsun, sokak yasağı bitsin, Ümraniye'ye gidip, paketi alıp, elden teslim etmeyi düşünüyorum

14. alpertunga.

alpertunga. Forum Ustası

Geçen gün sürat kargoya gittim aksam saat 6.30 içerisisi kargo dolu, dedim bu hal ne olacak böyle. Adam döndü bana dedi ki, Allah bizim belamizi verdi abi.. sabah 6 da geliyoruz akşam 10 a kadar çalışıyoruz bitmiyor..

Yani kargo firmaları ezelden beridir aynı. Senin bölgede Aras mevzu yapar, burada MNG. Ama şöyle bişey var, gerçekten su süreçte çok yogunlar. Üstüne bir de standart kargo kalitesi eklenince vaziyet senin ki gibi oluyor.

Bak iş yerimin yaninda MNG var, gittim evrak gönderecem. Bitane zabıta geldi, dedi kargom 5 gündür şubede gözüküyor ve gelmiyor. Kargocu dedi ki abi şimdi bulamam çok kalabalık, sonra gel. Adam ne yapsın, istemiyorum geri gönderin dedi.

Bak bı tane de PTT den yaşadım, symbol aracın yan ayna sinyali var, 20 lira. Ama Sakarya'da bulamadım. Verdim siparişi bekliyorum. PTT kargoda. Bı geldim ofise kargocu gelmiş gitmiş. Bırak kargoyu kapıya, alt komşuya, ya da ara yook. Neyse gittim şubeye, ula bı baktım en az 50 kişi sırada, dedim neyse heralde ben sıraya girmem, kargo alacam. Kapıya yanaştım durumu anlattım, bana dedi ki sıraya gireceksiniz. Dedim dalga mi geçiyorsunuz ne sırası. En az on sivil polis sosyal mesafe uyumu için çabalıyor. Benim kan beynime bir sıçradı. Tekmelemeye başladım kapıları. Dedim kalsın kardeşim kargo filan istemiyorum. Neyse bi sonraki gün şubenin oradan geicyorum, bı baktım kapıda arkadaş. İndim, sen napiyon burda. Abi beni bu şubeye verdiler. Oo dedim iyi, dün böyle oldu burda anlattım. İçeri girdi kargomu getirdi. Yani illa adamın olacak.

Gelelim Aras kargoya şuan 2 kargom var 2 haftadır bekliyorum. Hele biri için kargoyu kabul etmedi yazmışlar. :D lan gelmediniz neyi kabul etmedim. Yarın bakalım akıbeti ne olacak :)

15. alpay29

alpay29 Super Moderator

benim burada ptt kargo hariç hepsi çok iyi...

siparişi veriyorum en fazla 48 saat sonra burada...

ptt ne zaman geldin de evde bulamadın bir türlü anlamış değilim...

mesaj geliyor şubeden alın hadi len zaten şubeye gitsem çarşıya gider alırdım...

16. fearof

fearof Forum Ustası

Ptt kargo resmen felaket.

yılbaşı öncesi aldığm bir ürünü bırakın getirmeyi şubede bile yok deyip işin içinden çıkmaya kalktılar.

Şefe ,''arkadaşım kargo şubede gözüküyor diyorum ,alt kata sor diye cevap veriyor.Alt kata soruyorum kargo üst katta diyor, en sonunda patlayıp kargo şubede bulun kargomu deyince şef dayılanmaya kalktı ,bende sicilini ve adını sorup öğrenip not alıp şubeyi terk ettikten 15 dakika sonrada bulduk gelip alın dediler.''

Eeee ekmek davası olunca maça sıkmadı tabii.

17. venoferci

venoferci Daimi Üye

üstad, hepsi aynı.

keşke kendiniz götürseydiniz.

18. fearof

fearof Forum Ustası

19. Gila

Gila Moruk Moderator

Şikayet var sitesinde şikayet ettim. Peşinden, bana aras kargo'dan bir mesaj geldi. En azından ilgilenmiş gibi görünüyorlardı.

Mesajda gönderi koşulları madde madde yazıyor. Bu maddelere göre şehir içine 24 saatte teslim edilmesi gerekiyor.

Yani cevap yollamışlar ama zıçıp zıvamışlar kendi kendilerini.

Sokağa çıkma yasağının son gününde, kargonun gönderildiğinin altıncı gününde kargo bana geri gönderildi.

Üstelik gönderirken 30 lira vermiştim, 15 lira iade parası istediler.

Tabi ki; Kol saati aldılar.

Paketi ertesi gün bizzat gidip Ümraniye'ye teslim ettim.

ALLAH, sevdiği kuluna önce eşeğini kaybettirir, sonra buldururmuş.

Ben de paket kaybolmadığı için mutlu oldum :)

20. fearof

fearof Forum Ustası

direk kendin götürseydin daha ucuza gelirdi.:p:D

Yükleniyor...