Oyun Önerisi: Darksiders II

Penetrator God
Çırak

1694783060559.pngSteam Sayfası

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 or Windows 10 64bit
İşlemci: Dört Çekirdekli AMD ya da Intel
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 260 512MB ya da AMD
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 13 GB kullanılabilir alan

Oyun Hakkında:

Darksiders II'de tekrar Aziz Yuhanna'nın Kıyametinden esinlenen bir hikayeyle bu sefer olayları müjdeci tarafından duyurulan ve Dört Atlıdan biri olan Death'ın bakış açısından gözlemliyorsunuz. Kahramanımız macerasına yeraltı dünyasında başlıyor ve burada. İlk oyundan da bildiğimiz gibi büyük bir karmaşaya neden olan Savaş'a yardım etmeyi planlıyor. Daha hızlı ve daha çevik olan Death'ın dünyaya karşı saldırısında sadık atı Umutsuzluk ve bir karga olan Toz eşlik ediyor. Oyun 14 Ağutos 2012'de çoklu platformlara çıkışını yapmıştır. Ardından 2015 ve 2019 yılları arasında yeni nesil konsollara uyarlandığı Deathinitive Edition adlı sürümü yayınlanmıştır.

Deathinitive Edition sürümünün orijinal oyundan çok daha akıcı çalışmaktadır. Bu nedenle kahramanınızın akrobasi hareketleri daha da etkileyici görünür. Ayrıca, grafikler önemli ölçüde daha iyi görünüyor. Güncellenmiş versiyonda hem karakterlerin hem de ortamların daha ayrıntılı dokuları, geliştirilmiş animasyonlar, daha gerçekçi aydınlatma ve hava efektleri vardır.

İlk Darksiders oyunuyla karşılaştırıldığında, yazarlar mekânların büyüklüğüne ve çeşitliliğine daha fazla önem vermişler. Bunlar arasında uğursuz antik kalıntılar, ormanlar, buzlu alanlar, meleklerin şehirleri ve şeytani mağaralar yer alıyor. Dünya öncekinden dört kat daha büyük ve her bir mekân ilk oyunun tamamında olduğu kadar çok keşfedilebilir yeraltı geçitleri barındırıyor. Çevikliği Prince of Persia serisinin ana kahramanı ile paralel olan Death, engelleri gerçekten akrobatik bir tarzda aşıyor.

Karşılaştığı görevler ana ve ikincil hedefler olarak ikiye ayrılıyor. Birincisi hikayeyi ilerletirken, ikincisi gizli yerleri ortaya çıkarır ve nadir eserler elde etmenizi sağlar. Castlevania gibi oyunlara benzer şekilde birçok alana erişim ancak belirli karakter becerilerinin kilidini açtıktan sonra mümkün olur. Haçlı seferi sırasında Death, örneğin interaktif sahneleri yakalamak için kullanılan özel bir kanca edinir ve portalları nasıl etkinleştireceğini ve ruhunu ayrı ayrı kontrol edilen iki yarıya nasıl böleceğini öğrenir.

Death'ın yolda karşılaştığı zorluklar sadece çeşitli mantık bulmacaları değil, aynı zamanda en zorları akıllıca bir yaklaşım gerektiren düşman ordularıdır. Öldürülen düşmanlar tarafından düşürülen rastgele eşyalar, tercihlerinize göre beceri ve yetenekler seçmenize olanak tanıyan özellik ve istatistik sistemi ve bireysel oyun tarzlarına uygun seçilebilir ekipmanlar oyuna güçlü bir RPG havası veriyor.

Darksiders II, ilk oyuna göre biraz daha iyi grafiklere sahip. Geliştiriciler görsel efektlerin daha da muhteşem olmasına özen göstermiş ve ayrıca özel efektler, ses ve ışıklandırmayı geliştirmişlerdir. Sanat eseri tasarımı yine Joe Madureira tarafından üstlenildi. Müzikler ise Assassin's Creed gibi yapımların müzikleriyle tanınan Danimarkalı besteci Jesper Kyd tarafından hazırlandı. İkinci oyun 30 saate yakın bir oynanış sunmaktadır.

Oyundan Görüntüler:

1694783544534.png

1694783567252.png

1694783595996.png


1694783620709.png


1694783640525.png


Oynanış Videosu:

 
Üst