Oyun Önerisi: Pillars of Eternity

Penetrator God
Çırak

1692965420228.png


Steam Sayfası

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista 64-bit
İşlemci: Intel Core i3-2100T @ 2.50 GHz / AMD Phenom II X3 B73
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4850 ya da NVIDIA GeForce 9600 GT
Depolama: 14 GB kullanılabilir alan

Oyun Hakkında:


Pillars of Eternity, Obsidian Entertainment'ın tamamen bağımsız ilk yapımıdır. Geliştiriciler, Black Isle Studios günlerinde edindikleri tüm deneyimlerini kullanmaya ve Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape ve Fallout gibi klasiklerin en iyi unsurlarını bir araya getiren bir RPG yaratmaya karar vererek yola çıktılar. Geliştirme ekibinde Tim Cain, Josh Sawyer, Scott Everts, Brian Menze gibi oyunlarıyla bilinen ünlü isimler yer aldı. Oyun 26 Mart 2015'te çıkış yapmıştır.

Pillars of Eternity'nin hikayesi, çeşitli ırk ve inançlardan insanların yaşadığı geniş bir fantastik dünyada geçiyor. Oyun orta çağ temasına yakın olsa da hem oyuncunun partisi hem de düşmanları tarafından sıklıkla kullanılan ateşli silahlara da yer verilmiş. Pillars of Eternity dünyası, ormanlar, zindanlar ve tehlikeler ve kötü sürprizlerle dolu antik kalıntılar da dahil olmak üzere birkaç düzine farklı yerden oluşuyor. Ayrıca şehirleri ziyaret etmek için önemli miktarda oyun içi zaman harcıyoruz, örneğin: birkaç büyük bölgeden oluşan Defiance Bay şehri.

Seyahatlerimiz sırasında, bize gerçekleştirmemiz için görevler veren ve hatta bazı durumlarda partiye katılan birçok NPC ile tanışıyoruz. Oyun, oyunculara büyük bir seçim özgürlüğü sunuyor. Müzakere etmeye, muhafızları gizlice geçmeye veya savaşarak ilerlemeye karar vermek sadece bize bağlıdır. Pillars of Eternity'nin ayırt edici özelliği senaryolu etkileşimler olarak adlandırılan sistemdir. Kahramanın veya partinin savaş veya diyalog gibi standart seçenekler dışında bir eylem gerçekleştirmesi gerektiğinde, durumu açıklayan ve bize olası seçenekler sunan ayrı bir ekran gösterilir.

Oynanış, türün klasiklerine dayanmaktadır. Geliştiriciler, oyuncuların parti üyelerine komutlar vermek için zamanı durdurmalarına olanak tanıyan aktif duraklatma özelliğine sahip gerçek zamanlı bir savaş sistemi kullandılar. Karakter gelişimi, maceralarımız sırasında kazandığımız deneyime dayanıyor ve oyun, satın alınabilecek veya bulunabilecek büyük bir silah, zırh ve eşya cephaneliği sunuyor.

Pillars of Eternity'nin bir diğer özelliği, ana hikayenin birkaç saatinde edindiğiniz kendi kalenizi yönetme fırsatıdır. Her şeyden önce, prestijini yeniden kazanabilmesi için kalenin yeniden inşa edilmesi gerekiyor, böylece savunması bozulmamış oluyor. Kaleyi geliştirdikçe yeni görevlere ve tüccarlara erişim kazanıyoruz. Ayrıca, kale bir dizi ek etkinlik ve işlev sunuyor. Yakalanan düşmanları hapsedebilir, elçiler kabul edebilir veya askerlerimizi ayak işlerine gönderebiliriz.

Pillars of Eternity'nin görselleri klasik cRPG'leri andırıyor. Ekrandaki olaylar, örneğin 90'ların sonu ve 2000'lerin başı RPG'lerinin karakteristik özelliği olan izometrik görünümde sunuluyor. Ancak Baldur's Gate ve Icewind Dale serisi gibi eski oyunlara kıyasla grafikler biraz daha iyi görünüyor. Oyun ortalama 60 saat bir oynanış sunmaktadır.


Oyundan Görüntüler:


1692965613907.png

1692965694417.png

1692965716814.png

1692965774372.png

1692965840001.png


Oynanış Videosu:

 
Üst