Oyun Oynayarak Gerçek Para Kazanın

DaNGeR_NoP
Daimi Üye
YAPILMASI GEREKENLER


İlk günler daha hızlı para kazanmak için gerekirse wellness’i korumak adına birkaç gün çalışmayıp wellness 25’in altına düşünceye kadar mümkün olduğunca çok saldırı yapmak mantıklı olacaktır. Saldırıyı nasıl yapacaksınız?Önce soldaki menüden fight’ı seçin.
Sonra saldıracağınız kişiyi belirleyip sağındaki attack kısmına tıklayın.
Saldırınız çok büyük ihtimalle başarılı olur ve saldırdığınız kişi köleniz olur. 20 dakika başka aktivitede bulunamazsınız ama saldırdığınız kişiyi satabilirsiniz. Bunun için isimlerin üstünde slaves yazan yere tıklayın.4. Karşınıza gelen ekranda kölenizin altında sell yazan kutucuğa tıklayın.


5. Ücret yazmanız için bir kutucuk açılacak buraya köleniz için istediğiniz ücreti yazınız. Köleler pazarda genellikle 0.02-0.03 golda satılmaktadır bu tutarın üstüne çıkmanızı tavsiye etmem ama o an ki fiyatlara slave marketten ulaşabilirsiniz.Daha öncede bahsettiğim gibi bir saldırı 20 dakika sürmektedir ve başlangıç wellnessimiz 50’dir. Hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsak aralıksız 20 dakikada bir saldırı yaparak 17 saat boyunca saldırı yaparsak wellnessimiz 25in altına düşmektedir. Ve bu 17 saat sonunda toplam kazancımız 37.8 TRY olmaktadır. Tüm kölelerimizi de 0.03 golddan sattığımızı varsayarsak (0.01i vergiye gideceği için kazancımız) 51 köle * 0.02= 1,04 gold olacaktır ki başlangıç için azımsanmayacak bir kazançtır.


Wellnesimiz 25in altına düştüğünde ise aralıksız olarak sürekli çalışmalıyız ki 5 günlük work bonusu kazanabilelim. Bu süreç boyunca paranızı harcamamanızı ve biriktirmenizi tavsiye ederim. %. Gün geldiğinde ise çalışmadan önce pazardan en az 2 yıldızlı bir şarap alarak wellnessinizi arttırmanız kazancınızı arttıracaktır. Peki şarabı nasıl alacaksınız?1. Sol menüden goodsa tıkla
2. Foodsu seç
3. Old wine seç
4. Yıldızı miktarını seç (Daha yüksek yıldız daha fazla wellness arttırmaktadır. Aslında depolandıkça şarapların verdiği wellness artar. Maksimum wellness 25)
5. Miktar girin. 24 saatte en fazla 1 tane alabilirsiniz
6. Buya tıklayın.

2 defa work bonus alıncaya kadar yapmanız gerekenler bunlardır. 2. work bonustan sonra wellness arttırma çalışmalarına başlayabilirsiniz.


1. Anno1777 Nedir?
Anno 1777 browser ile oynanan ve herhangi dosya yüklemesi kurulumu gerektirmeten online bir oyundur. Anno1777 da 17. yüzyılda yaşayan ve sosyal hayatta aşama katetmeye çalışan bir vatandaşsınız. Diğer oyunların aksine Anno1777 de kazandığınız parayı gerçek paraya çevirebilirsiniz. Aynı şekilde gerçek parayı oyuna aktarabilirsiniz.

2. Nasıl Hesap Açabilirim?
Browserınızı açın ve anno1777 anasayfasına gidin ve Open account tabına tıklayın. Dikkatlice tüm istenen bilgileri doldurun ve hesabınız 1 dakikadan az sürede açılır.

3. Neden telefon numaramı vermem isteniyor?
Her oyunda bazı durumlarda bu tip uygulamalar yapılır. Annoda sadece tek bir hesap sahibi olmanıza izin vardır fakat kurallar çiğnenmek için olduğundan çoklu hesap kullanımını önlemek için telefon aktivasyonunu istemektedir.

4. Telefon numaramı nasıl verebilirim?
Annoda hesap açmaya çalıştığınızda gerekli alanlaarı doldurup OK e tıklayın. Yaklaşık 1 dakika içinde kod içeren bir sms alacaksınız. Aynı sayfada aldığınız kodu girin. Hesabınız onaylanacak ve oynanabilir duruma gelicek.

5. Oyun oynayarak nasıl gerçek para kazanabilirim?
Anno1777 de sanal para birimi EURO gerçek dünya parasına birebir oranda çevrilebilir.Gördüğünüz gibi Annodaki finansal başarınız gerçek hayatınıza katkıda bulunabilir.

6. Oyuncular tarafından Oyundan çekilen parayı kim ödüyor?
Sanal hesabınızdan çekilen miktar gerçek banka hesabınıza oyunun sahipleri tarafından yatırılır.

7. Oyunda bir çok para birimi var. Hangileri gerçek paraya çevrilebilir?
Oyunda sanal EURO, sanal GOLD [altın] ve muhtemelen onlarca ülkelere ait yerel parabirimi var. Sadece sanal EURO 1:1 oranında gerçek paraya EURO ya çevrilebilir. Basitçe 10 sanal EURO, 10 gerçek EURO ya çevrilebilir. Sanal EURO, sanal GOLD ile oyun içinden alınabilir. Sanal GOLD ülkenizin yerel parasıyla satın alınabilir. Ülkenizin yerel parasını ise çalışarak, savaşarak, ticaret gibi ekonomik avantajları kullanarak elde edebilirsiniz.

8. Oyuna gerçek para nasıl yatırabilirim?
-Accounting an financial report- kısmına tıklayın çıkan pencereden -euro operations- tabına tıklayın. Oyuna SMS ile, kredi kartıyla, Neteller, Alertpay veya banka yoluyla para yatırabilirsiniz. Aynı menuden para yatırma işleminizi oyunun yöneticilerini bildirmeniz gerek. Bunun için Confirm Payment tabındaki formu dikkatlice doldurun. Bir kaç saat içinde paranız oyun hesabınıza yatıcaktır.

9. Oyundan Nasıl Para Çekebilirim?
Bir üst cevapta anlatılan menuyü takip edin ve -withdraw- tabına tıklayın. Banka transferi ve PayPal ile para çekebilirsiniz.

10. Oyunda Nasıl Para Kazanabilirim?
Anno1777 gerçek dünya ekonomisinine benzer. Para kazanmak için bir çok yol vardır. En basit olanı ise oyundaki bir firmada çalışmaktır fakat kendi şirketinizi kurmak, ticaret yapmak, köle ticareti yapmak, savaşmak gibi bir çok para kazanma yolu vardır.

11. WELLNESS nedir?
Wellness açık ara oyundaki en önemli belirleyicidir. Bonuslar, maaşlar gibi gelirleriniz wellness ile orantılı olarak hesaplanır. Belirli ürünleri tükettikçe wellness artar ve her saat bi miktar puan düşer. Savaşarak veya çalışarakta bir miktar wellness kaybedersiniz.

12.Ne zaman ve nasıl wellness düşer?
Wellness her saat şu förmüle göre azalır : Yüzde = Wellness x 0,05 . Wellness bu förmüle göre hiçbirşey yapmasanız dahi düşer. Ayrıca wellness çalıştığınızda %8 ve savaştığınızda %1 düşer.

13. Wellness ı nasıl yüksek tutabilirim?
Yemek yediğinizide, şarap içtiğinizde, kıyafet giydiğinizde veya evde yaşadığınızda wellness artar. Bir yemek 1-5 wellness verir. Bir şişe şarap günde 1-25 arası wellness verir. İçinde yaşadığınız ev kalitesine göre 5 den 25 e kadar wellness verir.

14. Kaç çeşit kıyafet var?
10 çeşit kıyafet vardır ve hepsinden yanlızca 1 tane giyebilirsiniz. Sadece bir şapka giyebiliriz gibi. Kıyafetlerin 5 kalite seviyesi vardır ve yıldız la gösterilir, 5 yıldız bi kıyafet alınabilecek en iyi kıyafettir. Kalitelerine bağlı olarak hergün wellness verir ve kullanım ömrüne sahiptir. 5 yıldız bir kıyafet 30 gün boyunca her gün size 5 wellness verir ve 30 gün sonunda yok olur.

15. Kaç tip yiyecek var?
Sadece bir tip yemek vardır ve aynı kıyafetler gibi 1-5 arası kalite seviyesi vardır. 1 yıldız yemek 1 wellness verir, 2 yıldız yemek 2 ... 5 yıldız yemek 5 wellness verir.

16. Günde kaç kere yemek yiyebilirim?
Günde 4 öğün yemek yiyebilirsiniz. Inventory nize bolca yemek koyabilirsiniz ama her 6 saatte bir yemek yiyebilirsiniz. Yemek yeme işlemi otomatiktir. Öğün saati gelince inventory nizde yemeğiniz varsa otomatik kullanılır.

17. Kaç tip ev var?
Sadece tek tip ev vardır. Evler 5 kalite seviyesine sahiptir ve oyunda tek zamanla yok olmayan üründür. Bir ev wellness ınızı hergün 5, 10, 15, 20 veya 25 puan arttırabilr.Evler satın alınabilir veya kiralanabilir. Wellness bonusunu almak için evde yaşıyor olmanız gerekmektedir. Aynı anda sadece 1 evde yaşabilirsiniz.

18. Inventory nerde?
Inventory üst menude Profile & Inventory menusunde bulunur. Burada tum kıyafetlerinizi, evlerinizi, yemeklerinizi ve ulaşım araçlarınızı görebilirsiniz.

19. Nasıl Alışveriş yaparım?
Herhangi birşey almak için sol menuden -Goods- tabına tıklamanız yeterlidir. Ürünler kısımlara ayrılmıştır. Aradığınız kısmı tıklayın ve aradığınız kalite seviyesini yıldıza tıklayarak belirtin. Ve istediğiniz ürünü Buy ile satın alın. Bu aşamada ürünü kimin için aldığınızı soran bi pencere açılır.Ürünü kendiniz için alıyorsanız en üstteki for yourself seçeneğini işaretleyin.

20. Başka bir bölgeye nasıl giderim?
Bölge değiştirmek için Main Page [Ana sayfa] ya gidin. -Change Region- seçeneği sayfanın üst kısmında görülür. Bir yerden başka bir yere yürüyerek veya ulaşım vasıtaları ile gidebilirsiniz. Eğer yürümeyi seçerseniz -by foot- her 10 km yol için %1 wellness kaybedersiniz. Eğer carriage [araba] veya hot air balloon [balon] sahibi değilseniz gideceğiniz yeri seçtikten sonra kiralayabilirsiniz. Vasıtlar ile yolculuk hem kısa sürer hemde wellness düşürmez.


21. Kaç çeşit ulaşım aracı var?
Oyunda 2 tip vasıta var : carriages [at arabaları] ve hot air balloons [balonlar]. At arabaları sadece ülke içinde kullanılabilir.

22. Carriage veya hot air balloon nasıl satın alabilirim?
Sol menudeki Goods tabına tıklayın. Çıkan pencereden Transport a tıklayın. Carriage ve Baloon menulerinden aradığınız seçin. Buradan farklı kalitelerde ürünleri görmek için yıldıza tıklayın ve aradığınız ürünü bulunca yanındaki Buy a tıklayın.

23. Vatandaşlığımı nasıl değiştirebilirim?
Vatandaşlık değişimi oyunda kapalıdır.

24. Resim Nasıl Yüklenir?
Resim yüklemek için üst menuden Profile & Inventory ye tıklayın. Açılan sayfadan Profile sekmesine tıklayın. Tekrar açılan alt menuden Pics tabına tıklayın ve sayfanın sonundaki Gözat.. butonuna tıklayın. Tüm resimler yönetici oyaından geçip onaylanır. Resminiz size ait olmalıdır ve her karenin bir parçası olmanız gerekir ve yüzünüz görünmelidir.

25. Profilimi nasıl doldururum ?
Bir üst cevapta belirtilen adımları izleyin ve Profil tabını açın. 10 soruya cevap verin.

27. Government bonus nedir?
devletin belirli başarıları gösteren vatandaşlarına yerel para biriminde ödediği paradır. 5 tip bonus vardır. çoğu 24 saatte bir alınabilir diğerleri günde bir den çok defa alınabilir.

28. Bonusumu nasıl alabilirim?
Soldaki menuden Bonuses tabına tıklayın, burda alabileceğiniz tüm bonuslar görülür.

29. Neden vergi ödüyorum ve kime ödüyorum?
Vergi oyun ekonomisi için gereklidir. Ödeyeceğiniz 2 büyük vergi var. Birisi masterınıza [sahibiniz, kölesi olduğunuz kişi] ve diğeride devlete. Firmalar ve vatandaşlar bu vergileri ödemek zorundadır.

30. Oyunda kaç çeşit savaş var?
İki tip savaş var. Birincisi oyuncular arasında köleleştirmek için yapılan savaş diğeri ise ülkeler arasında bölge ele geçirmek için yapılan savaş.

31. Günde kaç kere savaşabilirim?
Bir savaş 20 dakida sürmektedir ve istenirse 01. EURO ödenerek anında sonlandırılabilir. Bir günde yapılabilecek savaş için bi sınırlamak yoktur.

32. Slave [Köle] nedir?
Oyunda iki tip köle var. Direct Slave ve Permanen Slave. Direct Slave ler satın alınarak veya saldırıp malup edilerek elde edilir. Permanent Slave lerise sizin referans linkinizle üye olmuş kişilerdir. Ayrıca Permanent Slavelerde satın alınabilir.

33. Bir sürü Direct Slave e nasıl sahip olabilirim?
Bunun için savaşmak ve satın almaktan başka yöntem yok. Slave satın almak için sol menuden Slave Market a tıklayıp çıkan pencereden satın alabilirsiniz.

34. Permanent Slave lerden ne tip vergiler alabilirim?
Permanent Slaveler size her gelirinden %10 a kadar bi kısmı size öder. Sahip olduğunuz wellness ile orantılı olarak bu yüzde belirlenir. %50 wellness seviyesinde kölenizin tüm gelirlerinden %5 oranında gelir elde edersiniz.

35. Nasıl Slave Block layabilirim?
Sadece Direct Salveler blocklanabilir. Slave blocklamak için sol menuden Fight menusune gidin ve açılan pencereden Slave sekmesine tıklayın. Kölenizi bulup Block a tıklayın. Block işleim EURO ile ücretlendirilir.

36. Block işlemi için neden para ödemek zorundayım?
Bazı köleler diğerlerine göre çok karlı olabilir. Eğer çok aktif ve oyuna çok fazla vakit ve para yatırmışlarsa size çok para kazandırabilir. Bu köleleri Blocklayarak saldırılara kapalı hale getirmiş olursunuz böylelikle kaybetmezsiniz. Sağladığı kazanç Block masrafından fazlaysa kar edersiniz.

37. Nasıl köle satarım?
Köle satmak için sol menuden Fight menusune gidin ve açılan pencereden Slave sekmesine tıklayın. Satmak istediğniz kölenizi bulup altındaki Sell butonuna tıklayın ve açılan kutuya fiyatı girin. Köleniz Köle pazarında anında görünmeye başlayacaktır.

38. Köle alım / satımı yaparken hangi vergileri öderim?
Her tip köle için hükümetler satış işlemi yapılınca ödenen vergi belirler. Bu vergileri öğrenmek iiçn üst menuden Presidency& Government /Taxes & Bonuses kısmında listeyi görebilirsiniz.

39.Başka bir oyuncuya nasıl saldırabilirim?
Başka bir oyuncuya saldırmak için sol menuden Fight a tıkalyın. Bölgenizde savaşmaya müsait kişilerin listensi karşınıza çıkacak. Savaşabilmek için çalışmak, savaşmak, yolculuk etmek gibi başka bir iş yapmıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca savaşmak istediğiniz kişi ile aynı ülke ve bölgede olmalısınız. Aynı koşullar rakip içinde geçerli.
.
40. Savaşta Kazanan nasıl belirleniyor?
Savaşın sonucu saldıran kişinin attack puanı ile savunan kişinin defense puanı kıyaslanarak belirlenir.

41. Oyunda ne tip silahlar var?
Oyunda 10 tip saldırı silahı ve 10 tip savunma silahı / zırhı vardır. Her silah 5 kalite seviyesine sahiptir. Ne kadar yüksek kalite olursa kullanan kişiye o kadar attack/defense puanı verir. 1 yıldız bir silah 10 savaşta kullanılabilir ve 10 savaş sonunda yok olur. 5 yıldız silah ise 50 savaş boyunca kullanılabilir.


42. Kaç tane silah satın alabilirim?
Aynı anda her tip silahtan 1 tane sahip olabilirsiniz.

43. Economic Score nedir ve nasıl yükseltebilirim?
Her çalıştığınız gün Economic Scorunuz 2 puan artar, fakat hergün günde 1 puan düşer. Eğer peşpeşe 10 gün çalışırsanız Economic Score unuz 10 puan artar. Economic Score için üst limit 100 dür.

44. Productivity nedir?
İşte çalışarak kazandığınız parayı belirleyen productivity dir. Firmaların göründüğü listedeki [Jobs Market] maaşlar %100 wellness a göredir. Productivity formulu : Productivity = [W + ES]/2 .. W = wellness, ER = Economic Score.

45. Nasıl iş bulabilirim?
Sol menuden Jobs Markete tıklayarak bölgenizdeki işverenlerin listesini görebilirsiniz. En yüksek maaş veren firmanın yanındaki Work e tıklayarak çalışabilirsiniz.

46. Mesai ne kadar sürer?
Mesai 8 saat sürer. Bu süre içinde savaşamazsınız ve yolculuk yapamazsınız.

47. Listede görünen maaşlar ile aldığım maaş farklı
Listedeki maaşlar %100 productivity rakamıdır [bkz: soru 43 -44]. eğer az aldıysanız Productivity %100 değildir.

48. Bir gün içinde kaç kere çalışabilirim?
24 saatte bir defa çalışabilirsiniz.


49. Kimler Anno1777 de şirket açabilir?
Gerekli paraya sahip olan herkez Anno da şirket açabilir.

50. Nasıl Şirket açılır?
Sol menuden My Companies tıklanır. Sonrasında Open tıklanır ve listeden şirket tipi seçilir. Şirket ismi, resmi / logosu gibi tanım bilgileri doldurulur. Yeni açtığınız şirketinizi yönetmek için tekrar My Companies menusune tıklayın.

51. Yeni bir şirket açmak bana kaça patlar?
Şirket maliyeti 2 ile 50 EURO arasında değişir. Fiyatlar Open a tıkladığınız anda çıkan şirket listesinde yazar.

52. Şirket nasıl çalışır?
Annoda neredeyse tüm şirketler aynı prensiple çalışır. Hepsi hammadde, üretim makinaları ve iş gücüne ihtiyaç duyar.

53. Oyunda ne tip hammaddeler var?
Oyunda 5 tip hammadde var : iron, wood, cotton, meat ve lether. diğer tüm ürünler bu hammaddelerin işlenmeşiyle elde edilir.

54. Şirketim için yeni iş yerleri nasıl açabilirim?
Şirketinizin Manage sayfasına gidin ve workplace tabına tıklayın yeni bir tane oluşturun. İstediğiniz kadar iş yeri açabilirsiniz, her biri 1 EURO ya malolur.

55. Şirketim için yeni bi branch [şube] nasıl açabilirim?
Eğer ürünlerinizin belirli bölgelerde bulunmasını istiyorsanız bunun için şube açmalısınız. Şirketinizin Manage sayfasına gidin ve branches tabına tıklayın. Burada yeni bir branch açmak için ülkedeki bölgelerin listesini göreceksiniz. Yeni bir şube 1 EURO açılmaktadır.

56. Ürünlerimi nasıl satabilirim?
Şirketinizin management sayfasına gidin. Satmak istediğiniz rakamı girin ve sell butonuna tıklayın. Ürünü marketten kaldırmak için ise miktar kısmına 0 girin.

57. License nedir?
Lisans belirli bir ürünü üretme satma işlemine imkan sağlar. Oyunda Lisans satın alabilirsiniz.

58. Lisans nasıl satın alabilirim?
Şirketinizin management sayfasına gidin ve licence kısmını seçin, burada 1 ile 5 kalite arasında satınalabileceğiniz lisansları goreceksiniz. Dikkatlice almak istediğniz lisansı seçin ve buy a tıklayın.

59. Nasıl lisans satabilirim?
Şirketinizin management sayfasına gidin, satmak istediğiniz lisans istediğiniz fiyatı girin ve sell e tıkalyın. Aklınızdan bulunsun birisi sizin lisansınızı satın aldığında ayrıca şirketinize ait tüm ürün stoğunuda satın alır.

60. Şirketimle sattığım ürünleri nerden görebilirim?
Şirketinizin management sayfasına gidin. ve accounting tabına tıklayın. Burada şirketinizin gerçekleştirdiği tüm gelirleri görebilirsiniz.

61. Mean of production nedir?
Mean of production veya tools ürün üretmek içn gerekli alet ve makinalardır. Mean of production tüm şirketler için gereklidir ve belirli bi üretim ömrü vardır.

62. Means of production ın durumunu nerden görebilirim?
Şirketinizin management kısmını açın. Burdamn Administration - Inventory kısmında means of production ın kalan kullanım ömrünü görebilirsiniz.

63. Means of production ı nasıl satabilirim?
Mean of production satılabilir veya değiştirilebilir. Sahip olduğunuzla değiştirmek için üretim ömrünün bitmesini beklemelisiniz.

64.Nasıl Means of production satın alabilirim?
Goods - Machines kısmına gidin ve şirketinizin için gerekli olan mean of production ı seçip buy butonuna tıklayın.

65. Financial Marketin ana bileşenleri nelerdir?
Financial market 4 kısımdan oluşur. Currency Exchange [yerel para birimi, gold, EURO alım satımı], banking [bankalar], shares [şirket hissesi alım satımı] ve bond [şu an oyunda aktif değil]

66. Döviz işlemlerinde hangi vergileri ödüyorum [Gold/yerel para birimi] ?
Her hükümet Financial Marketi kullanan oyunculardan belirledikleri oranda vergi alırlar. Bu oran ülkeden ülkeye değişiklik gösterir, önce Presidency % Government / Fees kısmına gidip kontrol etmelisiniz. Şu an için bu rehber yazılırken %3 vergi kur değişimi işlemlerinden vergi olarak alınmaktaydı.

67. Kaçtip kur değişimi marketi var?
İki kur değişimi marketi var. Bunları döviz bürosu olarak isimlendirebiliriz. İlki EURO/GOLD diğeri ise GOLD/Yerel para birimi.

68. Nasıl para birimi alıp satabilirim?
Financial Market kısmına gidin, burda 2 sekme göreceksiniz. EURO/GOLD pazarı ve GOLD/Yerel para pazarı. Paranızı diğer para birimlerine dönüştüreceğiniz yer burasıdır. Almak yada satmak istediğiniz tutarı yazıp buy veya sell e tıklayın.

69. Nasıl banka hesabı açabilirim ?
Sanal bankadaki bir banka hesabı gerçek hayattaki banka hesabı gibi çalışır. İstediğiniz zaman para yatırabilirsiniz veya çekebilirsiniz ve yatırdığınız bankadan faiz alabilirsiniz. Banka hesabı açmak için Financial Market - Banks - Accounts kısmına gidin burda bulundugunuz ülkedeki bankaların aktif olan hizmet tekliflerini görebilirsiniz. Yanındaki Open a tıklayarak hesabınızı açabilirsiniz.


ÖDEME KANITI​Refsiz Üye Olursanız En Büyük Düşmanınız Olan Krala Vergi Ödemiş Olursunuz.Benim Refimle Olmasa Bile Başkasının Refiyle Üye Olabilirsiniz.

Günlük 20 tl ye Kadar Kazanç Sağlayabilirsiniz.
 
BLade58
Forum Kalfası
Tamam kayıt olduk diyelim saldırıyı göstermissin ama köle dediklerin kayıt olduktan sonra kendiliğinden varoluyorlarmı
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Üst