PARDUS 10 kurulumu | Page 2 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

PARDUS 10 kurulumu

Pcopat

Daimi Üye
ya pardusu kotalı adsl den indirdim denemem başarısız oldu cd ye çekerken çizik cd ye çekmişim. hata verdi kurarken. xp de çöktüğünden indirdiğim pardus hdd den silindi :) tekrar indiriyorum kotalı adsl :) yükleme yaparken üstadlarımın önerileri nelerdir. xp ile aynı hdd ye kurmayı deneyeceğğim. önerileri ve bilgi istiyorum iyi günler

Pcopat

Daimi Üye
oyundan nefret ederim oynayandan tiksinirim :) pardusu sonunda xp ile aynı hdd ye kurdum. pardus da internete giremiyorum :( ayarları yapamadım :( nasıl olduğu konusunda bilgi verebilirmisiniz

rand898

Forum Ustası
pardus menu den pardus yapılandırma merkezini seç ordan soldan internet ve yerel ağ ı tıkla mevcut bağlantıları kaldır sonra yeni olştur de ethernet seç aygıt gelirse aygıtı seç yoksa aygıt tanınmamış demiştir.. tanıdıysa çalışmalıdır.. olşunca bağlantıyı kes de beklee.. sonra bağlan de açık yazınca yanına bir de tick işareti gelince internete bağlanmam gerekir..

Suk1y3n

Forum Ustası
Pcopat demiş ki:
arkadaşlar şuan yukarıdaki linkden pardusu indirdim. ancak iso dosyası kafamı karıştırdı. rar lı dosyayı açtım karşıma dosyalar çıktı ama resimde anlatılan tek bir iso dosyası yoktu yardım ederseniz sevinirim (saat 4 den akşam 10 a kadar bunu download ettim boşa çıkmasın :)
Şimdi Pcopat iso Dosyaları Rar gibi bir Çeşit Sıkıştırma Uzantısıdır , İso Dosyalarını Daemon Tools ( Sanal CDROM ) Adlı Programı Kulanarak açabiliyorsun Yani Daemon Toolsu indirip Setup Kurmuş gibi iso Dosyasını Açıyorsun , Ayrıca theKY emeğine Sağlık indirme Link'ini Vermen Ayrı Bir Güzelik + 4

Pcopat

Daimi Üye
theKY demiş ki:
sonucu bildirirsen sevinirim pcopat
tatilden yeni döndüm. foruma ancak baktım :) DEDİKLERİNİ YAPTIM internete bağlanabiliyorum ancak sorunlarım birsürü :)
1) msn açamıyorum. pardusun msn programı oturum açılacağı sırada işlemin çöktüğüne dair bir hata weriyor ve aytrıntılar sekmesinde satır satır yazılar repeat leniyor. tam olarak ne yazdığını unuttum :(

2) ekran kartım 128. Mönitörüm 15". XP de 1024 X800 çözünürlük kullanıyorum. sorunsuz çalışıyor ama pardusda 800X600 ü artırdığım zaman monitürümün lambası kırmızıya düşüyor. yani kaldırmıyor. nedeni ekran kartı driveri olabilir diye düşünüyorum ama xp de driversız da 1024 de çalışıyor. ati ekran kartım 9200 series. yardım ederseniz sevinitrim

rand898

Forum Ustası
Pcopat demiş ki:
tatilden yeni döndüm. foruma ancak baktım :) DEDİKLERİNİ YAPTIM internete bağlanabiliyorum ancak sorunlarım birsürü :)
1) msn açamıyorum. pardusun msn programı oturum açılacağı sırada işlemin çöktüğüne dair bir hata weriyor ve aytrıntılar sekmesinde satır satır yazılar repeat leniyor. tam olarak ne yazdığını unuttum :(

2) ekran kartım 128. Mönitörüm 15". XP de 1024 X800 çözünürlük kullanıyorum. sorunsuz çalışıyor ama pardusda 800X600 ü artırdığım zaman monitürümün lambası kırmızıya düşüyor. yani kaldırmıyor. nedeni ekran kartı driveri olabilir diye düşünüyorum ama xp de driversız da 1024 de çalışıyor. ati ekran kartım 9200 series. yardım ederseniz sevinitrim

forumda hem ati ekran kartı kurulumunu hem de mercury, amsn, kmess, gaim gibi messengerları kullanabilirsin. kopete kullanmak zorunda değilsin :)

Proserpexa

Çırak
Ben linux'e yeni başlamak üzereyim.o yüzden tam öğrenmeden hdd'yi bölüp uğraşmak istemiyorum..En azından biraz biraz öğrenip ondan sonra bilgisayara yükleyip devam edim dedim.

Flash disklerden linux açılabiliyormuş diye duydum.Bunun nasıl yapıldığı hakkında bilgisi olan yada nereden öğrenebileceğimi bilen varsa yardımlarına minnettar olurum.

Şimdiden teşekkürler...

boranjudge

Banned
arkadaşlar sorumun yanıtını verirseniz sevinirim 2 sorum olacak
1.windowsta böldüğümüz diskimiz in örneğin d windowsu silip pardus kuracağımız zaman d diskimizde gidecekmi yedeklerimizi barıdırıyoruz bu nedenle ve gitmemesi için bir çözüm varmı acil!
2.linux ta kullanabileceğimiz çok kullanışlı ve güvenli bir msnmessenger programı varmı veya olanları link halinde atabilirmisin

sağol faydalı bir paylaşım.

rand898

Forum Ustası
ilk soruna cevap veremieyeceğim için üzgünüm :(

ikincisi ise gaimi öneririm

wardom aramaya gaim yazarsan karşına pisi paketi çıkacaktır.

başka sistemin varsa yardımcı olmaya çalışırım..

Arkadaşlar ben hard diske kurmadan önce cd'den çalışan pardus'u çalıştırdım.Beni fazla memnun etmedi.Çalışmalar çok ağır ve karışık geldi.
Belki ileride daha iyi olur ama gördüğüm kadarıyla bilgisayarıma pardus kurmamaya karar verdim.

muratti66

Daimi Üye
Arkadaşlar ben hard diske kurmadan önce cd'den çalışan pardus'u çalıştırdım.Beni fazla memnun etmedi.Çalışmalar çok ağır ve karışık geldi.
Belki ileride daha iyi olur ama gördüğüm kadarıyla bilgisayarıma pardus kurmamaya karar verdim.
Hocam biraz daha ayarlarını kurcalamanı tavsiye ederim
Pardusu 2007.1 sürümü ile cdden çalıştırmışsın
Çalışması biraz ağırdır çünkü uygulamayı cdden okumaya çalışıyor
Tasmadaki ayarlara girdinmi bilmiyorum bir çok ayarı war
Ayrıca masaüstüne sağ klik özellikler diyorsun davranış bölümünde üstte mac os kontrol paneli çıkartıyor
Masaüstüne attığın dosyanın resim metin ses olsun ön izlemesini verebiliyor
Ayrıca başlat panelinin kilidini açarak istediğin simgeyi istediğin yere alabiliyorsun (Üstteki mac os panelinede dahil)
Birascık ayarlarını kurcala tekrar hoşuna gidebilir
Ancak kurduğun zaman windows kadar hızlı çalışmayabilir (256dan ramin düşük ise)
Şahsen bana en büyük faydası kasamdaki ısınma sorunundan kurtarmasıydı
Saygılar ...

liberta977

Cool Üye
kardes güzel resimlemişinde bide hhdnin bölümlerini kaybetmeden kurulum nasıl oluyor onu göstersen olmazmıydı yawww wall benim bölümler gittide ondan diyom bu durum benim gibi binlerce pardus kullanıcısının basına gelebilir bi onuda anlatsanda hayra girsen çok makbule geçer.