Pardus 20091 Türk işletim sistemi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Pardus 20091 Türk işletim sistemi

H

HARBİKIZ

Misafir Üye
Pardus işletim sistemi; kurulum ve kullanım kolaylığı ile, KDE masaüstü ortamında sağladığı kullanışlı, uyumlu ve güvenli birçok geliştirme ile işte karşınızda. Pardus ile internete bağlanabilir, e-postalarınızı okuyabilir, dostlarınızla güvenli bir şekilde iletişim kurabilir, müzik dinlerken ya da film izlerken bilgisayarınızın çokluortam yeteneklerini sonuna kadar kullanabilirsiniz. Pardus'un sizin için yapabileceklerini keşfetmeniz için http://www.pardus.org.tr adresini ziyaret etmenizden onur duyacağız.

Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kulanıcılara ulaştırılabiliyor.
Türkçe 683 MB ücretsiz

link...................HARBİKIZ
 

Volatile.

Daimi Üye
Başlıkta yanlışlıklar var :)

Bir kere pardus türk işletim sistemi falan değil pardus bir GNU/Linux dağıtımı fakat sistemin cd'de gelen dili türkçedir ve tüm sistem türkçeleştirilmiştir, makyajlanmıştır. Paket yöneticisi eklenmiştir. Tar.gz dosyalarını otomatik, kuran bir sistemdir. Repolara bakarsanız görürsünüz dosya tipleri tar.gz'dir :) - (bkz. PISI).

Bunada tubitak yapmıştır. Umarım yanlış anlaşılmaz burda sadece pardus'un tamamen türk işletim sistemi diye geçmesinin yanlış olduğunu belirtmek istedim.

Paylaşım için teşşekürler :)
 

manyaksx

Banned
Kendi sitesinde var... ıdm ile daha hızlı indrebilirisiniz... ;)
 

saki3885

Daimi Üye
nasıl bişiyse kullansakmıki...
 
Üst