Patronla iyi geçinmenin yolları

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


·


Amerikan BNET Internet firması, bugüne kadar doğru olduğu zannedilen beş çalışma ortamı yanlışını tesbit ederek, çalışanların patronlarıyla iyi geçinmelerini sağlayacak 5 tavsiyede bulundu. Size de uygun gelirse bir denemenizde fayda var.
·

·

Yanlış: Patronunuz gelmeden önce dairede olun. Neden yanlış? Cep telefonundan e-posta bile atılabildiği günümüzde patronlar koltuğunuzu ısıtmanızdan çok verdiklerin işi vaktinde bitirmenize ehemmiyet verirler.
·

Tavsiye: Evde veya arabada yaptığınız ilave çalışmalardan patronunuzu haberdar edin. E-postalara ânında cevap vererek bunu yapabilirsiniz.
·

Yanlış: "Meşakkatli konuları açmayı erteleyin." Neden yanlış? Cep telefonları ve e-posta sayesinde kelimeler her zamankinden de hızlı yayılıyor. Eğer patronunuza vakitlice haber vermezseniz, bir başkası sizden önce meseleyi dile getirir ve siz baştan savan insan konumuna düşersiniz.
· Patronla iyi geçinmenin yolları

Tavsiye: Kötü haberleri açarken, olaya nasıl çözüm getirmeye çalıştığınızdan bahsederek başlayın.
·

Yanlış: "Çalışanlar içinde mütemadiyen patronunuzun iyi yanlarını anlatın." Neden yanlış? Eğer patronunuz sevilmiyorsa bu konuda sizin yapacağınız çok az şey vardır.
·

Tavsiye: Patronunuzun arkasından konuşmalar başladığında, diğerlerine katılmamanız kâfidir. Patronunuz hakkında konuşmanız gereken zamanlarda ise iyi yaptığı bir şeyi ön plana alın. Varsa, patronunuza casusluk yapan kişi raporunda bunu aktaracaktır.
· Patronla iyi geçinmenin yolları

4.Yanlış: "Patronunuzu kendi altınızda çalışanlardan koruyun." Neden yanlış? Günümüzün büyük firmalarında, bilgi akışını kontrol etmeye çalışmak mümkün değil.
·

Tavsiye: Mâiyetinize patronla yapacakları konuşmalar hakkında ip uçları verin.
·

"Yanlış: Sinirli olduğunuzda patrona hiçbir şey söylemeyin." Neden yanlış? Sıkıntı yaratan duygularınız değil, duygularınızı ifade etme şeklinizdir.
·

Tavsiye: Soğukkanlılığınızı kaybetmeyin. Sinirli olduğunuzda derin bir nefes alın, patronunuza patlamadan duygularınızı ifade edin. Şikâyet etmekten ziyade, değiştirmek istediğiniz şeyleri söyleyin ve patronun da yardımını isteyin.
 
Diamo
Forum Kalfası
genelde kurumsal şirketlerde gördüğüm tek şey dedikodu malesef yüzüne gülen arkandan iş çeviriyo ve bu su an benimde başıma geldi patronum olmasını isterdim en azından cık dediğinde cıkardım işten
 
Üst