PDF Dosya Sorgulama - Çağırma | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

PDF Dosya Sorgulama - Çağırma

Wardom Manager

Cool Çırak
Arkadaşlar Merhaba,
Bir konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Bilgi sahibi olmanız açısından konuyu şöyle özetlemek isterim.

Müşterilere hazırladığım teklifleri, pdf formatında hostinge atacağım, ve müşteri ona vermiş olduğum teklif takip numarası ile sorgulama yaptığında o teklifi pdf şeklinde görüntüleyecek.

Mesela:
Teklif Numarası: 2354-BKM16-108
Dosya Adı: 2354-BKM16-108.PDF

Ben bu dosyayı hostinge attığımda, müşteri web sitesine girip, teklif sorgula kısmına 2354-BKM16-108 bu numarayı yazınca, 2354-BKM16-108.PDF bunu görüntüleyecek, mevzu bu kadar basit.

Aklımda bir fikir var ama scriptini bulamadım, mesela online kütüphane scripti ile bunu yapabilirim diye düşündüm. teklifleri bir kitapmış gibi hostinge atıcam, müşteride kitap arar gibi sorgulama yapınca teklifine ulaşacak. Ama bunu yapabilecek bir script bulamadım.

Sizlerin bu konuda bir fikri olurmu, yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler
Wardom Manager
Cenk Altunkaya

justim123

WarrioR

Wardom Manager

Cool Çırak
Malesef olmadı, bu direkt yönlendirme gibi çalıştı.

Benim istediğim şu,
artlift.com.tr/teklifsorgula sayfasına girecek
karşısına bir form kutucuğu çıkacak (teklif no yazacağı form kutucuğu)
teklif sorgula butonuna basacak ve o kutucuğa girdiği rakamla uyuşan pdf dosyası adamın karşısına çıkacak.

Senin paylaştığın kodu php yapıp ana dizine attım, istersen bir bak.. www.artlift.com.tr/teklif.php

Bunu istediğim gibi profesyonel çalışabilecek türden nasıl yapabilirim ? Ya da hazır bir scripti varsa satında alabilirim.