Pin kodu nasıl kırılır?

1. absolute_zero

absolute_zero Daimi Üye

Selam arkadaşlar. bugun bir arkadaş'ın önemli bir işi dolayısıyla bütün gün telefoncu gezdik ve her sordugumuz telefoncu pin kodunun kırılamacagını söyledi.
    ben ise (sanki) kırılıyor diye biliyordum.?
    hatta bir tanesi "kır telefon pin kodunu ben bu meslegi bırakacam" dedi.:=)

olay da şu : arkadaş kayıncosuyla kavga etmiş. bir dava var yani ortada şimdi bunu acıklamak önemli degil. kayıncosunun simkart'ı da bunun elinde. eger pin'i cözebilirsek "bir mesajı" okuması gerek ve ayrıca da son aranan 10 kişiye bakacak.

aslında bir yöntem varmış;
    Telekomünikasyon şirketi müşteri hizmeti (reklam olmasın diye böyle yazdım) 'ni ararsan sana kimlik bilgilerini verdigin taktirde "PUK numarasını" söylerler dediler. o zaman pin kodunu degiştirebiliyormussun.

fakat başka bir yolu yok mu bunun? yani kırılamaz mı?

2. krefter

krefter Çırak

bana msn'ini pm at, sana yardimci olacagim..

3. serkanfenerium

serkanfenerium Forum Kalfası

Aman ya bende kırılır ama elektronikten iyi anlayan becerir.

4. luiji

luiji Daimi Üye

kardeş o dediğin şeyi yapıla bilir bi ara kart kopyalama duygum kart kopyalamayı yapan bunuda yapar..

5. tolgahan

tolgahan Forum Ustası

puk la alırsın istediğin pin kodunu şimdi hatırlamıyourm ama hani gsm kodları varya onu gibide telefonda kodlar var mesela atıyorum *#16#puk*yeni pin*yeni pin# gibi bilir çoğu kişi öbür türlü pek sanmıyoum kırılsın 3de kitleniyor telefon kilidi gibi değilki.. waLLa daha fazLa yardımcı oLamıyacacağım ama arkadaş sana msn den yardım ederim demiş eğer varsa böLe pin kırma yöntemi bende bilmek isterim doğrusu....

6. vedat123

vedat123 Cool Üye

kardeş sonuçta burda topic bi açılmış bizde faydalanalım yani

7. cagatay54

cagatay54 Daimi Üye

KATILIYORUM

8. delet

delet Banned

kardeş bir zamanlar ispanyol hack sitelerinden birinde bu tip program vardı ama linki çalışmıyordu yabancı elektironik hack sitelerine bak

9. Sarapci

Sarapci Banned

son aranan numaraları ele geçiremezsiniz.Çünkü onlar sime kayıtlı değildir.Ama mesajı okursun kırarsan pini

10. PoYRaZ

PoYRaZ Forum Kalfası

pin kodunun elektronikle alakası yoktur siz telefonu açtığınızda telefon bakar kart varmı ve kullanılabilirmi(bloke vs.) diye diye eğer kart varsa ve kullanılabilirse size pin kodu sorar siz girersiniz ve bunu şebekeye yollar şebeke bunu doğrularsa telefona doğru diye yollar eğer yanlışsa yanlış bu olay telefonda veya sim kartın içinde geçmiyor...

11. matr0x

matr0x Forum Ustası

bence kırılması mümkün ama biraz uğraştıra bilir

12. sezginacun

sezginacun Çırak

abi iyi hoş demişinde telefonun çekmediği bir yerde telefona pin kodunu girip açabiliyosun ama o zaman şebekeye nasıl yollayıpta şebekeden onaylatıyo nasıl olacak bu iş.bence tamamen sim kartın içinde geçiyo olay küçük bir hafızası var kartların bilindiği gibi 12kb veya 36kb olabiliyo pin kodu , mesajlar ve rehberdeki numaralar burada kayıtlı tutuluyor . Kart pin numarasını doğrularsa telefonun açılmasına izin veriyor hepsi bu. Sağlam elekronikten ve kart okuma işinden anlayan biri çözenbilir diyorum bu işi ama öyle biri varmıdır onu bilemiiicem.

13. kemalsa

kemalsa Çırak

hiç biri dogru degil şifrelerin hepsi yanlış

14. absolute_zero

absolute_zero Daimi Üye

ben bunu sordum bi arkadaşa , pin kodunu şebeke bilmez dedi. pin kodu'nu sadece sahibi bilebilirmiş. bana böyle söyledi. sezginacun senin dedigin gibi herhalde..

15. CruzoCampo

CruzoCampo Forum Kalfası

götürüyosun tel.tamiri yapan birine o kırıyo bu kaadar basit yani

16. NightWhite

NightWhite Daimi Üye

pin kodunu kiran makina vardi sanirim 300 400 dolar civarindaydi.istersen sana sitesini bulayim.ayrica pin kodunun sebekeyle bi ilgisi yok.

17. absolute_zero

absolute_zero Daimi Üye

evet kardeş şebekeyle bir ilgisi yokmıuş. söyledigin siteyi pm atarsan sevinrim.bi bakayım.
    teşekkürler.

18. TrOia

TrOia Forum Ustası

makınası 42 dolardan pıyasada satılıyo ayrıca sım kart dahıl ıcıne 5 ayrı kart daha alıyo ama yanı tel harıcınde bu kartın ıcıne gırıle bılıyo ama pını kıracak bı program varmı onuda sen bulacan

19. cemond

cemond Çırak

hiç unutmam bi keresinde benim de <b>pin kodul</b> kırıldı; eve giderken pin kodumu yere düşürdüm yavv

20. cemond

cemond Çırak

hiç unutmam bi keresinde benim de <b>pin kodum</b> kırıldı; eve giderken pin kodumu yere düşürdüm yavv

Yükleniyor...