PlayStation 2'de Divx İzleme | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

PlayStation 2'de Divx İzleme

\\- PS2 ile Türkçe Altyazılı DivX İzlemek -//

(Usb Harddisk, Usb Flash Bellek, DVD ve CD'den)Merhaba arkadaşlar.PS2 ile DivX izleyebilmemiz için öncelikle ya PS2'mizde modchip olması ya da Swap Magic / Action Replay disklerinden birisinin orjinaline sahip olmamız gerekmekte. Sebebi CD-R'a kaydettiğimiz programları PS2'nin başka bir şekilde okuyamaması. Ben PS2'nizde modchip olduğunu farz ederek bu yazıyı yazıyorum (Kendi ince PS2 makinamda Matrix Infinity çipi takılı). Öncelikle bu dosyayı download edip bir yere açalım. Klasörün içinde aşağıdaki dosyalar olmalı. Bu dosyalardan aşağıda anlattıklarımı uygularken yararlanacağız.


Bu klasörlerin ne olduğundan size kısaca bahsedeyim.DVDMini:

DivX DVD'leri oluşturmak için gerekli olan dosyalar bu kalsörde yer alıyor. Sadece Dvd'ye DivX yazmak istediğinizde kullanacaksınız.Sadece SMS CD Image:

SMS Playerı CD'den çalıştırmak istiyorsanız bu klasördeki Bin dosyasını “!CD'ye Bin-Iso Yazmak” yöntemiyle CD'ye yazıp PS2'nizde çalıştırın.uLaunchElf + SMS CD Image:

SMS Player'ı Memory Card'a kopyalamak ve buradan çalıştırmak istiyorsanız bu klasördeki Bin dosyasını “CD'ye Bin-Iso Yazmak” yöntemiyle CD-R'ye yazıp PS2'nizde çalıştırın. “SMS Player'ı MC'ye Kopyalamak” yöntemindeki açıklamaya göre kopyalamayı gerçekleştirin.uLaunchElf + SMS CD Image(tavsiyedir;)):

SMS Player'ı Memory Card'a kopyalamak ve buradan çalıştırmak istiyorsanız bu klasördeki Bin dosyasını “CD'ye Bin-Iso Yazmak” yöntemiyle CD-R'ye yazıp PS2'nizde çalıştırın. “SMS Player'ı MC'ye Kopyalamak” yöntemindeki açıklamaya göre kopyalamayı gerçekleştirin.CDXplorer:

CD-R disklere DivX/Mp3 kaydederken bu programdan yararlanacağızEvet arkadaşlar aşağıdaki başlıklardan size lazım olana tıklayarak işe hemen koyulabilirsiniz.

CD'ye BIN-ISO yazdırmak
CD'ye Bin/Iso dosyalarını nasıl yazacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. SMS Player'ın yeni versiyonlarını buradaki açıklamaya göre yazabilirsiniz.

CD'ye DivX Yazdırmak:
CD'den DivX izlemek istiyorsanız buradaki açıklamayı okuyun.

DVD'ye DivX yazdırmak:
Dvd'den DivX izlemek istiyorsanız buradaki açıklamayı okuyun.

SMS Playeri MC'ye(Memory Card) Kopyalamak:
SMS Player'ı Memory Card'a kopyalamak ve buradan çalıştırmak isterseniz buradaki açıklamayı okuyun.

10 numara alıntıdır:D Sorun yaşayan pm atabilir;)
 
kardeş saol peki harddisk takma olayının biliyomusun tam olarak ne gerkli kendiömiz takabilirmiyiz ve herhangi bir yazılım gerekiyomu linux knoppix gibi?
PS2'ne göre değişir eğer kalın kasan varsa hdd+network adaptör yeterli olacaktır
tabi slim kasa ise iş biraz karışık hdd combo lazım ama montajnı yapmak son kullanıcının işi değil tahtakaleye gitmen gerek eğer istanbuldaysan;)
 
hocam boot.elf copy diyorum ama mco a geldiğimde boot/ yok neyapmam lazım acaba
Selam o boot.elf dosyasını kopyalayıp mco yani memory kart ilk slotdaysa mco eğer 2. slotdaysa mc1e kopyalayacaksın oradaki anlatımda önceden BOOT diye bir klasör oluşturulmuş eğer boot.elf dosyasını mco atıp reset atıp açılışta joypadtinden R1 tuşuna basarsan içindeki divxi direk çalıştıracaktır ama bendeki çip desteklemedi eğer sendeki çipde desteklemezse o sms player programını başlat cdden sonra o cdyi çıkartıp ps2 için hazırladığın cdyi tak zaten direk tanıyacaktır sonra joypadin yardımıyla film izliyebilirsin. Saygılar kolay gelsin:)
 
tmm ozaman bende aynıs demekki tanımıyo cd den başlatınca oluyo
birde hocam bu ps2 de mame sega oyunları oynanıyo birsürü cd çöpe gitti bu konuda bilgin varmı acaba
Walla hocam o konu hakkında pek bilgim yok maalesef yardımcı olmıyacağım bende de zaten şuan 20den fazla oyun var hangine bakayım diyom:D

Ama mame sega oyunları derken mario bros filan diyosanız mario brosun tüm seri var zaten ps2 için;)
 
Üst