Prodigy grubunun solisti Keith Flint hayatını kaybetti | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Prodigy grubunun solisti Keith Flint hayatını kaybetti

fearof

Forum Ustası
Prodigy grubunun solisti Keith Flint hayatını kaybettiElektronik müzik grubu Prodigy'nin solisti Keith Flint 49 yaşında yaşamını yitirdi.
Dünyaca ünlü elektronik müzik grubu Prodigy’nin solisti Keith Flint 49 yaşında yaşamını yitirdi. Flint, İngiltere’nin Essex şehrindeki evinde ölü bulundu. Essex Polis Departmanı Sözcüsü yaptığı açıklamada, “Sabah saat 8.10 gibi North End Brook Hill’deki bir kişinin sağlık durumuyla ilgili telefonlar aldık. Şahsın olay yerinde öldüğü anlaşıldı. Daha sonra akrabalarına bilgi verildi. Ölüm şüpheli olarak değerlendirilmiyor” ifadelerini kullandı.

Gruba dansçı olarak katılan Flint, 1996 yılında grubun ‘Fire Starter’ şarkısının vokalistliğini yaparak dikkatleri üzerine çekti. Ardından The Pordgy’nin ‘Berathe’, ‘Serial Thrilla’ ve ‘Fuel My Fire’ şarkılarında da vokalistlik yapan Flint tüm bu tekli çalışmalanı bir albümde topladı. Büyük başarıya ulaşan albüm gelmiş geçmiş en iyi dans müziği albümü olarak anılıyor.

Keith Flint kimdir?
Sıra dışı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Keith Flint, Flint grubun diğer üyeleri gibi İngiltere'nin Essex şehrinde doğup büyüdü. Burada ilkokul ve lise öğrenimini tamamladı.

1980ların sonlarında bir müzik klubünde Liam Howlett ile tanıştı. Howlett'in şarkılarını dinledikten sonra onla çalışmak istediğini belirtti.
Aslında Flint ilk başlarda bir dansçıydı, fakat 1996 yılında "Firestarter" adlı şarkının vokalistliğini yaptı ve çok beğeni topladı.Bunun üzerine The Prodigy'nin sıradaki teklisi olan "Breathe" nin geri vokalliğini yaptı. Bundan da çok beğeni topladıktan sonra "Serial Thrilla" ve "Fuel My Fire" teklilerinde de vokalistlik yaptı ve bu tekliler bir albümde toplandı. Albüm o kadar beğenildi ki gelmiş-geçmiş en iyi dans müziği albümü olma yolunda hızla ilerledi. Bu gelişmeler Flint'i bir medya odağı haline getirdi. 2002'de "Baby's Got a Temper" teklisinde Flint ve Howlett bazı anlaşmazlıklar içine girdiler. Flint bu şarkıda vokallik yapmadı. Onun yerine "Hodride" teklisinde yer aldı.

Son çıkan Prodigy albümü "Invaders Must Die" da "Take Me to the Hospital", "Run with the Wolves" ve "Colours" şarkılarında vokallik yaptı.KAYNAK:

Tanrı taksiratını affetsin.
 
Üst