Programlamabİlgİsyar | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Programlamabİlgİsyar

giz123

Çırak
1-)Rastgele 5 tane sayı üretilicek bu sayılar akranda gösterilicek entere bastığımızda sayılar kaybolucak ve 3.sayının kaç olduğunu istenicek doğruysa doğru yanlışsa yanlış(değişkenler fark etmez)
2-Kullanıcı adı şifre girişi yapılıcak
3-)3kere yanlış girlirse şifre bloke güvenlik sorusu doğruysa yeni şifre oluşturun dicek giriş ekrani gelicek yeni şifreyle giriş yapıcaz.

Arkadaşlar çok acil yarına performans ödevi 3'den birisini yapan atabilirmi??

B

By ToNiK

Misafir Üye
1-)Rastgele 5 tane sayı üretilicek bu sayılar akranda gösterilicek entere bastığımızda sayılar kaybolucak ve 3.sayının kaç olduğunu istenicek doğruysa doğru yanlışsa yanlış(değişkenler fark etmez)
2-Kullanıcı adı şifre girişi yapılıcak
3-)3kere yanlış girlirse şifre bloke güvenlik sorusu doğruysa yeni şifre oluşturun dicek giriş ekrani gelicek yeni şifreyle giriş yapıcaz.

Arkadaşlar çok acil yarına performans ödevi 3'den birisini yapan atabilirmi??
Hangi programlama diliyle yapılacak ;
Bunlar zaten seri kodlama. Aynı program içinde mi olacak bunlar yoksa sadece Log In ekranı Security Code gibi ayrı ayrı mı olacak?

B

By ToNiK

Misafir Üye
Giriş Paneli --

Kod:
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
If TextBox1.Text = "WardomID" And TextBox2.Text = "WardomŞifre" Then
MsgBox("Giriş Başarılı")
Else
MsgBox("Giriş Başarısız Tekrar Deneyin")
TextBox1.Clear()
TextBox2.Clear()
End If
End Sub
End Class
Gerek İtemler

2 Adet TextBox
1 Adet Button

WardomID ve Şifreyi kendiniz yapın.

Doğrulama Şifre Algoritması

Kod:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles OK.Click
        Static hak, kalanhak As Byte
        If UsernameTextBox.Text = "spravce" And PasswordTextBox.Text = "12332" Then
            MessageBox.Show("Sisteme Hoşgeldiniz", "Kullanıcı Adı ve Şifre Doğru", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
        Else
            hak = hak + 1
            kalanhak = 3 - hak
            MessageBox.Show("Kalan Hakkınız : " & kalanhak, "Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz!", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
            If hak = 3 Then
                UsernameTextBox.Enabled = False
                PasswordTextBox.Enabled = False
            End If
        End If
    End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Cancel.Click
        Me.Close()
    End Sub
İlkini bulamadım. İşinize yarar umarım. Zaten birazdan [MENTION=268608]Turgay.Can[/MENTION] gelir yardımcı olur sizlere :). Kendini benden daha bilgilidir kodlama sistemlerinde.

Kod:
Dim a, b, c, d, f, g As Byte

Randomize()
a = Int(Rnd() * 9)
b = Int(Rnd() * 9)
c = Int(Rnd() * 9)
d = Int(Rnd() * 9)
f = Int(Rnd() * 9)
Label1.Text = a & " " & b & " " & c & " " & d & " " & f & "
Milli Piyango Temsili randomize bir döngü yapılabilir belki. 1 Label 1 Button yeterli olur.

- Yönetici düzenlemesi: :

giz123

Çırak
Giriş Paneli --

Kod:
Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
If TextBox1.Text = "WardomID" And TextBox2.Text = "WardomŞifre" Then
MsgBox("Giriş Başarılı")
Else
MsgBox("Giriş Başarısız Tekrar Deneyin")
TextBox1.Clear()
TextBox2.Clear()
End If
End Sub
End Class
Gerek İtemler

2 Adet TextBox
1 Adet Button

WardomID ve Şifreyi kendiniz yapın.

Doğrulama Şifre Algoritması

Kod:
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles OK.Click
        Static hak, kalanhak As Byte
        If UsernameTextBox.Text = "spravce" And PasswordTextBox.Text = "12332" Then
            MessageBox.Show("Sisteme Hoşgeldiniz", "Kullanıcı Adı ve Şifre Doğru", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
        Else
            hak = hak + 1
            kalanhak = 3 - hak
            MessageBox.Show("Kalan Hakkınız : " & kalanhak, "Kullanıcı Adı veya Şifreyi Yanlış Girdiniz!", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning)
            If hak = 3 Then
                UsernameTextBox.Enabled = False
                PasswordTextBox.Enabled = False
            End If
        End If
    End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Cancel.Click
        Me.Close()
    End Sub
İlkini bulamadım. İşinize yarar umarım. Zaten birazdan [MENTION=268608]Turgay.Can[/MENTION] gelir yardımcı olur sizlere :). Kendini benden daha bilgilidir kodlama sistemlerinde.

Kod:
Dim a, b, c, d, f, g As Byte

Randomize()
a = Int(Rnd() * 9)
b = Int(Rnd() * 9)
c = Int(Rnd() * 9)
d = Int(Rnd() * 9)
f = Int(Rnd() * 9)
Label1.Text = a & " " & b & " " & c & " " & d & " " & f & "
Milli Piyango Temsili randomize bir döngü yapılabilir belki. 1 Label 1 Button yeterli olur.
Zaten randomla yapıcaktık doğru böyle olucak diğer üsttekiler belki olmayabilir fazla birşey anlıyamadım çünkü daha 3 ay oldu visual studio kullanalı :(

YazılımMimarı

Forum Ustası
Ödevlerinizi kendiniz uğraşıp yapınız.. Son 1 gün kalada buraya konu açanları gidip, hocalarına şikayet edesim var.

2 hafta önce aç konuyu, kendin bir şeyler yaz, ben bunları yazdım şurda takıldım diyede sor sor canımı ye.. Bu ne böyle.

Temiz sopalıksın, sana cevabım bu :)

fearof

Forum Ustası
Ödevlerinizi kendiniz uğraşıp yapınız.. Son 1 gün kalada buraya konu açanları gidip, hocalarına şikayet edesim var.

2 hafta önce aç konuyu, kendin bir şeyler yaz, ben bunları yazdım şurda takıldım diyede sor sor canımı ye.. Bu ne böyle.

Temiz sopalıksın, sana cevabım bu :)
Allah'tan Öğretmeni Siz değilsiniz Üstat.:)

Yeni yıl hatırına yardımcı oluverin genç arkadaşa.Bakarsınız bir Allah razı olsun sözü çıkar ağzından.Saygılar.

YazılımMimarı

Forum Ustası
Allah'tan Öğretmeni Siz değilsiniz Üstat.:)

Yeni yıl hatırına yardımcı oluverin genç arkadaşa.Bakarsınız bir Allah razı olsun sözü çıkar ağzından.Saygılar.
Dostum, yarın bu işten para kazanacaklar olaya şimdiden böyle başlarsalar..

Araştırma, öğrenme ve merak gibi duygulardan uzak, hazıra alışmış olacak. İş hayatında bu kafanın tokatını yediğinde daha kötü olacaktır. Şimdiden benden yesin :) Soru sormanın adabını, yolunu, şeklini önceki mesajımda verdim. Öyle sorduğunda yazacağı spagetti kodu ben object oriented ve design pattern ler ile daha güzel nasıl yazacağını anlatırım da.. nerde :tt2:

Günü kurtarmayalım ;)

fearof

Forum Ustası

Araştırma, öğrenme ve merak gibi duygulardan uzak, hazıra alışmış olacak. İş hayatında bu kafanın tokatını yediğinde daha kötü olacaktır. Şimdiden benden yesin :) Soru sormanın adabını, yolunu, şeklini önceki mesajımda verdim. Öyle sorduğunda yazacağı spagetti kodu ben object oriented ve design pattern ler ile daha güzel nasıl yazacağını anlatırım da.. nerde :tt2:

Günü kurtarmayalım ;)
Haklısınız aslında. Doğru söze ne denir.Saygılar.

giz123

Çırak

Günü kurtarmayalım ;)
Uzun zaman oldu fırsat olmadı siteye girmeye oyuzden cevap vermemdim öncelikle Turgay bey haklısınız fakat ben yeni gittiğim okulda 3 ay onlardan geri başladım öğrenmem zor oldu ayrıca bölüm hocalarınıda fazla sevmiyorum yardımcıda olmuyolar bizde sizlerden birşeyler öğrenmek için soru soruyoruz yardım edip etmemek size kalmış programlama zor o ödevde 2 hafta önce verilmedi bir gün sonrası için istendi ve acele olmasaydı kendim yapardım zaten Tekrar Teşekkürler Kendinize İyi Bakın .

- Yönetici düzenlemesi: :

YazılımMimarı

Forum Ustası
Uzun zaman oldu fırsat olmadı siteye girmeye oyuzden cevap vermemdim öncelikle Turgay bey haklısınız fakat ben yeni gittiğim okulda 3 ay onlardan geri başladım öğrenmem zor oldu ayrıca bölüm hocalarınıda fazla sevmiyorum yardımcıda olmuyolar bizde sizlerden birşeyler öğrenmek için soru soruyoruz yardım edip etmemek size kalmış programlama zor o ödevde 2 hafta önce verilmedi bir gün sonrası için istendi ve acele olmasaydı kendim yapardım zaten Tekrar Teşekkürler Kendinize İyi Bakın .
böyle bir durumunuz varsa (özel bir durum) gideceksiniz bölüm başkanına durumunuzu uygun bir diller anlatacaksınız. Mutlak yardımcı olacaklardır.. 1 gün sonrasına değil 1 hafta sonrasına zaman alma ihtimaliniz yüksek. Kendinizi iy iifade ettiğiniz sürece her platformda makul cevaplar alacağınızdan şüpheniz olmasın ;)

giz123

Çırak
böyle bir durumunuz varsa (özel bir durum) gideceksiniz bölüm başkanına durumunuzu uygun bir diller anlatacaksınız. Mutlak yardımcı olacaklardır.. 1 gün sonrasına değil 1 hafta sonrasına zaman alma ihtimaliniz yüksek. Kendinizi iy iifade ettiğiniz sürece her platformda makul cevaplar alacağınızdan şüpheniz olmasın ;)

Tabi haklisinizda suanda sizin oyle bashettiginiz bir platform yok egtim hic yok belki kendi doneminizde programlamayi cok iyi ogrendiniz ama suanda sadece oylesine bir anlatim var bolum uygun bir dille anlatirsiniz ama kendileri sizleri hic umursamaz adamlar okadar paranin derdinde ki gorseniz utanirsiniz bu durumdan artik yapicak bisey yok elimizden geleni yapicaz :)

YazılımMimarı

Forum Ustası
Tabi haklisinizda suanda sizin oyle bashettiginiz bir platform yok egtim hic yok belki kendi doneminizde programlamayi cok iyi ogrendiniz ama suanda sadece oylesine bir anlatim var bolum uygun bir dille anlatirsiniz ama kendileri sizleri hic umursamaz adamlar okadar paranin derdinde ki gorseniz utanirsiniz bu durumdan artik yapicak bisey yok elimizden geleni yapicaz :)
Vakıf üniversitesimidir ? mümkünse üniversitenin adını paylaşırmısınız. 2-3 sene sonra doktora yapmayı planlıyorum, olur da kısmet olursa, phd sonrası part time öğretim görevlisi olursam, girilmeyecek üniversite listesine ekleyeyim.

Ödev ve projelerinizi bu platformda paylaşınız ama salt haliyle değil üzerinde çalışılmış ve yapamadığınız hali ile. Yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlar mevcut ;)

giz123

Çırak
Vakıf üniversitesimidir ? mümkünse üniversitenin adını paylaşırmısınız. 2-3 sene sonra doktora yapmayı planlıyorum, olur da kısmet olursa, phd sonrası part time öğretim görevlisi olursam, girilmeyecek üniversite listesine ekleyeyim.

Ödev ve projelerinizi bu platformda paylaşınız ama salt haliyle değil üzerinde çalışılmış ve yapamadığınız hali ile. Yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlar mevcut ;)

Daha lise bizim şimdi 4 sene kazanamadık 2 seneliklere gitsekmi veya 1 sene daha çalışıpmı bidaha sınava girsek bide ben anadolu bilişim düz değil bilgi verirseniz sevinirim. Öyle yaparım zaten diğer arkadaşın yardımcı olduğu kodlarda ben düzenleme yaptım bazı sorunlar vardı düzelttim hazıra alışmamak lazım tabikide biyere kadar bunlar olur

YazılımMimarı

Forum Ustası
Üniversite 4 yıllık bir lisans bölümü şart ;) Universite giriş sınavına çalışmalısınız. 2 senelik programlar için aşırı motive olup, DGS ile 4 yıllığa geçmeniz gerek.. Bu yolu izlemektense 4 yıllık lisansı kazanma yolu daha basit geliyor.. Gelecek sizin, seçim sizin ;)