PS2 Oyunlarını DVD ye çekin[Resimli] | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

PS2 Oyunlarını DVD ye çekin[Resimli]

jexus

Cool Üye
İlk yapıcağınız şey Alcohol %120 Programını indirmek bunu sitemizden temin edebilirsiniz...

Programı yükledikten sonra PS2 oyununu Rar'dan çıkarınız .iso yada .mdf,.mds olarak çıkacaktır Alcohol %120 programları bu dosyalarla uyumludur...

Ve Başlıyoruz...

Resimlerde Kırmızı ile içine aldıklarıma adım adım tıklıyacaksınız ve En sonunda Start(başlat) ile oyunu dvd ye bir güzel çekiceksiniz :)

İlk resimde İmage Burning Wizard'a Tıklıyoruz

Ardından başka bir sayfa geliyor aynen aşağıdaki gibi

Browse ye tıklıyoruz ve oyunumuzun kayıtlı olduğu yeri seçiyoruz Artık D mi dir C mi dir masaüstündemidir bilemem :)

Ben Sims i seçtim aşağıdaki resim gibi

seçtikten sonra Aç butonuna bir tık efendim :) ve ardından Next e de bir tık Bakınız aşağıdaki gibi :)

Ve en sonunda son ekran oradan Write speed i en düşüğe alıyoruzki DVD mizi yavaşça yazarsak ps2 nin gözünü yormamış oluruz oyunu oynarken :)

Ve Start a bir tık otomatik olarak çekicektir...

İş bittikten sonra DVD RW den DVD kendiliğinden çıkar korkmayınız :D

Hiç bir şekilde alıntı değil arkadaşımızın biri rica etti nasıl çekilir bende bir 10 dk kadar hazırlamaya çalıştım lütfen alıntı yapmayınız

vantura

Super Moderator
Site Yetkilisi
anlatım güzel olmuş,ama sanki sadece alcohol120 ile yazdırabilir gibi duruyor.ben yıllardır nero ile oyu yazdırıyorum ve en ufak sorun olmuyor.

hakann1907

Çırak
üstad bende MDS ve MDF olarak cıktı dosya,

MDF 4.37GB(taktıgım dvd de 4.2gb bu sorun olur mu birde)

MDS 5kb olarak cıktı,hangisine bascaz şimdi browse"dan sonra ?

edit: MDF"ye bastım oyunu dvd ye yazdım,ps2 ye taktım,acıldı oyun lakin,

wite method"da bnde sadece DAO yazıyor

maca basla dedikten sora müzik calıyor kadrolar ekranda ama maca 10 dk sonra geciyor bayagı beklıyor yanı nerde yalnıs yaptık acaba ?

dvd yazma hızı en düşük sec demissin ben tıkladıgımda max. ve 4x secenekleri vardı bende 4x"e bastım burda bi yalnıslık mı yaptım acaba ?

- Yönetici düzenlemesi: :

jexus

Cool Üye
dvd den kaynaklanır 4.7 lik dvdler var bi princo al o mdf mds farketmez mds 5 kb de olsa onu dvd ye çek 4.3 yada boyutu neyse okadar alan kaplıyacaktır korkma yeni bi dvd alıp dene benim dediğimi mds ile yap

hakann1907

Çırak
mds yi de yazdırdım aynısı oldu dostum,

maca baslama ekranında 10 dk beklıyor ondan sonra gecıyor maca,nerede yalnıslık yapıyorum aklım ermedi,benden buraya kadar pes edıyorum

sabrın ıcın tesekkurler :)

umutsss

Çırak
çok teşekkürler indirdiğim oyunları aynen anlattığın yöntemle tek tek dvd'ye yazdırdım hepsini az önce denedim ve çalışıyorlar. Artık oyuna para vermicem çok sağol :)

K

Kayıtlı Değil

Misafir Üye
tesekkurler

gerçekten cok sagol temiz ve güzel bir anlatım olmuş. Program da hoş begendim. Ama resmi sitesinde bile truva atı var :D o ayrı. Tekrar teşekkürler. Güncel kalmayı hak ediyor bu konu ^^

Saol

Çok Çok ok Çkok saool

İlk yapıcağınız şey alcohol %120 programını indirmek bunu sitemizden temin edebilirsiniz...

Programı yükledikten sonra ps2 oyununu rar'dan çıkarınız .iso yada .mdf,.mds olarak çıkacaktır alcohol %120 programları bu dosyalarla uyumludur...

Ve başlıyoruz...

Resimlerde kırmızı ile içine aldıklarıma adım adım tıklıyacaksınız ve en sonunda start(başlat) ile oyunu dvd ye bir güzel çekiceksiniz :)

İlk resimde İmage burning wizard'a tıklıyoruz

ardından başka bir sayfa geliyor aynen aşağıdaki gibi

browse ye tıklıyoruz ve oyunumuzun kayıtlı olduğu yeri seçiyoruz artık d mi dir c mi dir masaüstündemidir bilemem :)

ben sims i seçtim aşağıdaki resim gibi

seçtikten sonra aç butonuna bir tık efendim :) ve ardından next e de bir tık bakınız aşağıdaki gibi :)

ve en sonunda son ekran oradan write speed i en düşüğe alıyoruzki dvd mizi yavaşça yazarsak ps2 nin gözünü yormamış oluruz oyunu oynarken :)

ve start a bir tık otomatik olarak çekicektir...

İş bittikten sonra dvd rw den dvd kendiliğinden çıkar korkmayınız :d

hiç bir şekilde alıntı değil arkadaşımızın biri rica etti nasıl çekilir bende bir 10 dk kadar hazırlamaya çalıştım lütfen alıntı yapmayınız