PSP 3000 - V3 CFW 503 Gen - A HEN ISO Loader Yükleme Rehberi | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

PSP 3000 - V3 CFW 503 Gen - A HEN ISO Loader Yükleme Rehberi

sotlucky

Forum Ustası
PSP 3000 - V3 CFW 5.03 Gen - A HEN ISO Loader

Psp 3000 sahiplerinin merakla beklediği hack olayı nihayet gerçekleşti
Psp 3000 ve Ta88v3 kullanıcıları artık sizde 5.03 Gen HEN -A ile sorunsuz bir şekilde psp iso ve psx oyunlarını oynayabilir + olarak 5.02 GEN - A ve 5.00M33 custom firmwarelerinin bütün özelliklerini kullanabilirsiniz CXMB hariç :)
YouTube - 5 03GEN-A for HEN
5.03 Gen HEN - A kullanımı için psp'nizde HEN r2 yüklü olmalıdır eğer yüklü değilse aşağıdaki rehberden HEN r 2 yapınız
Hen'i kullanmak için 5.03 orjinal versiona sahip olmalısınız,versionunuz düşük ise forumumuzda bulunan orjinal firmware bölümünden 5.03 versionu yükleyebilirsiniz
HEN r2 Slim psp Ta-88v3 Anakartlı ve psp 3000 modelleri için
Linkten hazır dosyayı indirin rar'dan çıkan PICTURE ve h.bin dosyalarını ms ana dizine atın psp menüsünden PHOTO sekmesine girin hızlı bir şekilde en alttaki tiff resimi üzerine gelin,ekran kararıp yeniden açılacaktır,system setting sekmesinden versionunuza bakın hen olacaktır

NOT: İlk denemede çalışmaz ise tekrar PHOTO klasörüne giriniz ilk iki resim açıldıktan sonra sen altta bulunan resime gidiniz
HEN r2 İndirin
:download:
http://rapidshare.com/files/231779521/5.03_Hen.rar
5.03 Gen HEN-A ISO Custom Firmware İndirin
:download:
http://rapidshare.com/files/241336726/5.03_GEN_HEN.rar.html

5.03 Gen HEN-A ISO Custom Firmware Yükleme
HEN r2 olan psp'nizi usb bağlantısı ile pc'ye bağlayın indirmiş olduğunuz dosya içerisinden LAUNCH-ME.EXE dosyasını çalışıtırın (çalışması için .net framework 3.0 gereklidir )

Resimde görüldüğü gibi psp modelinizi seçin sonra FULL sekmesini işaretleyin YES sekmesini işaretleyin PSP Unit Drive sekmesine usb'den bağlı olan PSP driver harfini yazıp Start sekmesine tıklayın
Unit Drive Resimi

USB bağlantısını kesin PSP menüden INSTALLER - LOADER'i çalıştırın

Karşınıza gelen menüde :L: ve :R: tuşlarına basın done with succes uyarısını aldıktan sonra :yuv: tuşuna basın psp'nin resetlenmesini bekleyin işlem tamamdır

Bir Kaç Ayar
Menüde :select: Tuşuna basın karşınıza gelen menüde UMD ISO MODE yazan sekmeyi Sony NP9660 olarak değiştirin ve artık ISO oyunları sizde sorunsuzca oynayın
Recovery Menü Ayarları ve Recovery Menü Hataları
:select: Tuşuna basın karşınıza gelen GEN VSH MENU RECOVERY MENU sekmesini seçin karşınıza RECOVERY MENU gelecektir
Toogle USB **** USB Bağlantısı Kurar
Configuration **** Ayarlar
Reboot in to Offical firmware **** Psp'yi orjianl firmware ile çalıştırı
Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP **** Hiç bir işinize yaramaz
Advanced **** Gelişmiş Ayar (Kullanıma gerek yoktur )
CPU Speed **** Hız Ayarı (5.03 GEN HEN hatsı olarak CPU Speed sekmesine girdiğinizde karşınıza hız ayarları gelmiyor onun yerine pluginsler geliyor :) şaşırmayınız bu hata ileriki sürümlerde giderilecektir
Plugins **** Sekmeye girdiğimizde karşımıza Registry Hack ayarları geliyor :X: ve :yuv: tuşlarını buradan değiştirebilirsiniz WMA ve FLASH Player'i buradan aktif edebilirsiniz
Registry Hack **** Buraya girdiğinizde psp kendini kapatır geriye ne HEN kalır nede custom firmware :) işlemleri baştan yapmanız gerekir

Kod:
Dosya Şifresi:www.mcpsp.com
Mctuna'ya Teşekkürler:)

boorce

Çırak
teşekkürler anlatımın için
arkadaşlar bi sorum olcak bende psp 3004 var yüklemeyi düşünüyorum cfw burdakilerin bi riski var mıdır? nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz?
teşekküler

sotlucky

Forum Ustası
teşekkürler anlatımın için
arkadaşlar bi sorum olcak bende psp 3004 var yüklemeyi düşünüyorum cfw burdakilerin bi riski var mıdır? nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz?
teşekküler
Normal Psp'lere Yüklerken Tehlike var Ama Psp3000 Hakkında Bir Bilgim yok Açıkçası, Söylenen birşey yok, ama sen yinede şarjının %80'in üstünde olmasına dikkat et.

anil_salim

Çırak
Nerede hata yapıyor olabilirim? Ben yaptım ve aynen videodaki gibi oldu (5.03 GEN-A (FULL). Fakat oyunları attığımda çalışmıyor (PSP 3004-Nfs Undercover ve 4gb Memory Stick Pro Duo, Mark 2 Cuma günü Bimeks'den aldım.)

Bir de versiyon 4.21 di ben 5.03 yaptım. Siz çalıştırdınız mı? Olmazsa msn den anlatabilirmisiniz? anil_salim@hotmail.com

- Yönetici düzenlemesi: :

sotlucky

Forum Ustası
Nerede hata yapıyor olabilirim? Ben yaptım ve aynen videodaki gibi oldu (5.03 GEN-A (FULL). Fakat oyunları attığımda çalışmıyor (PSP 3004-Nfs Undercover ve 4gb Memory Stick Pro Duo, Mark 2 Cuma günü Bimeks'den aldım.)

Bir de versiyon 4.21 di ben 5.03 yaptım. Siz çalıştırdınız mı? Olmazsa msn den anlatabilirmisiniz? anil_salim@hotmail.com
Psp'yi Kırdıktan sonra Oyunları Psp'nin İçinde Açacağınız ISO Klasörüne atmanız gerekiyor.

anil_salim

Çırak
özür dilerim cevabımı geç veriyorum çünkü 2. sayfaya bakmak hiç aklıma gelmemişti. Ben kadıköy'de 5-6 yere gittim 1.si chickHEN yaptı gerisini yapamadı.2. chickHEN bile yapamadı ki ben onu yapmıştım bir de dediki senin kart bozuk (bana kart satmaya çalıştı.) öyle öyle gitti bir türlü halledemedim demo oyunlar da yetmiyor. ayrıca birtek recovery menuyu anlamadım daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz???

sotlucky

Forum Ustası
özür dilerim cevabımı geç veriyorum çünkü 2. sayfaya bakmak hiç aklıma gelmemişti. Ben kadıköy'de 5-6 yere gittim 1.si chickHEN yaptı gerisini yapamadı.2. chickHEN bile yapamadı ki ben onu yapmıştım bir de dediki senin kart bozuk (bana kart satmaya çalıştı.) öyle öyle gitti bir türlü halledemedim demo oyunlar da yetmiyor. ayrıca birtek recovery menuyu anlamadım daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz???
Recovery Kısmı Çok Kolay Zaten:) PsP'yi Açarken SELECT Tuşuna Basılı Tutun Recovery menu açılıcak, Recovery Menu gelincede Orada Yazanları Aynen Uygulayın, zaten özel birşey yapmanıza gerek yok, sadece yazanları değiştirin.

select: Tuşuna basın karşınıza gelen GEN VSH MENU RECOVERY MENU sekmesini seçin karşınıza RECOVERY MENU gelecektir
Toogle USB **** USB Bağlantısı Kurar
Configuration **** Ayarlar
Reboot in to Offical firmware **** Psp'yi orjianl firmware ile çalıştırı
Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP **** Hiç bir işinize yaramaz
Advanced **** Gelişmiş Ayar (Kullanıma gerek yoktur )
CPU Speed **** Hız Ayarı (5.03 GEN HEN hatsı olarak CPU Speed sekmesine girdiğinizde karşınıza hız ayarları gelmiyor onun yerine pluginsler geliyor şaşırmayınız bu hata ileriki sürümlerde giderilecektir
Plugins **** Sekmeye girdiğimizde karşımıza Registry Hack ayarları geliyor :X: ve :yuv: tuşlarını buradan değiştirebilirsiniz WMA ve FLASH Player'i buradan aktif edebilirsiniz
Registry Hack **** Buraya girdiğinizde psp kendini kapatır geriye ne HEN kalır nede custom firmware işlemleri baştan yapmanız gerekir