QR Code Oluşturma ya da Kare Kod Oluşturma

justim123
WarrioR
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


QR Code Oluşturma / Kare Kod Oluşturma

İşte yine popüler bir konu. Günümüzde kare kodların, yani qr codeların popülerliği gün geçtikçe artıyor ve popüler olduğu kadar da pratik şeyler bunlar.

QR Kod oluşturma için çok basit bir yöntem paylaşıyorum. Hem işinizi %100 görür, hem de Google QR Kod oluşturma güvencesi ile.

Php qr kod oluşturma, asp qr code oluşturma, cgi/perl kare kod oluşturma gibi dertleriniz olmayacak. Öncelikle php qr code oluşturma classlarını, onları bunları bırakın.

Google qr code hazırlama için özel bir servis sunuyor. Kullanımı da site adresinizi yazmak kadar basit. Siteniz için kare kod hazırlamak için işte örnek bir kod:

https://chart.googleapis.com/chart?chs=250x250&cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fwww.wardom.org%2F&choe=UTF-8

Bu kodu img tagı içinde kullanırsanız www.wardom.org adresini açan şu image görünür:


Tarattınız mı telefonunuzdan? Şimdi www.wardom.org yerine başka bir site yazın. Kendi sitenizi de yazdınız mı siteniz için qr kod oluşturma konumuz tamamlanmıştır.

Ayrıca kare kod oluşturma ya da qr kod oluşturma konusu için php,asp gibi diller gerekmediği gibi burada 250x250 kısmını 400x400 gibi değerler de yapabilirsiniz.
Php qr code oluşturma ya da asp kare kod oluşturma scriptleri ile uğraşmanıza gerek kalmadan qr codeunuzu kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.
 
CekoReis
Forum Kalfası
Eline sağlık kardeş

Restoran Cafe için kullanılır

Bir de bu saat olayına bir yazılım lazım
 
Üst