Randevu bulamadı son mesajı bu oldu

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Randevu bulamadı son mesajı bu oldu
Radyoloji Uzmanı Prof Dr Güner Sönmez, kardiyolojiye ancak 2 hafta sonrası için radevu bulabilen bir kişinin 2 gün sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini duyurdu.
Haber Giriş: 1 Mayıs 2022 Pazar - 10:02


Prof Dr Sönmez duyurdu “Hastane kuyruklarını bitirdik” denilen sistem can aldı. Randevu bulamadı son mesajı bu oldu
Randevu bulamadı son mesajı bu olduÜlkede “kuyrukları bitirdik” sözleriyle övülen sağlık sistemi içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.
Online randevu sistemlerinde herhangi bir devlet hastanesi randevu alabilmek neredeyse imkansız bir hal aldı. Bazı bölümlerde oluşan yoğunluklar nedeniyle randevu almak mucize olurken bazı bölümlerde ise en erken 2 hafta sonrası için randevu yaptırılabiliyor… O da şanslıysanız.
Sağlık sistemindeki bu sorunu gündeme getiren Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Güner Sönmez ise Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.
Daha önce, devlet hastanelerinde hangi bölümlerde randevu almanın daha zor olduğunu takipçilerine soran Sönmez’e, Kazım Balsoy isimli bir takipçisi, üç aydır cildiyeden randevu alamadığından yakınmış, diğer bölümlerin de bundan farklı olmadığını dile getirmişti.
Prof. Sönmez, daha sonra yaptığı paylaşımda ise bu takipçisinin kardiyoloji randevusunu ancak 2 hafta sonraya alabildiğini ancak randevuyu aldıktan 2 gün sonra geçirdiği kalp krizinin ardından hayatını kaybettiğini duyurdu.
Güner Sönmez, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kazım bey daha 4 gün önce burada hastane randevularından yakınmıştı. Kardiyolojiden 2 hafta sonraya randevu alabilmiş ve sonraki gün kalp krizi geçirdi. Maalesef bugün kaybettik. Çok üzgünüm. Mekanı Cennet olsun, ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum.”


İlgili Hab
 
Üst