Rasputin'in Çocukları ve Torunları

justim123
WarrioR
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Bazıları onu bir şarlatan, diğerleri ise kendi ölümünden kısa bir süre önce Rus İmparatorluğu'nun çöküşünü öngören bir “aziz” olarak gördü. Torunları gelecek yıllar boyunca 'Çarlık keşişinin' gölgesinde yaşamak zorunda kaldılar-neredeyse hepsi aynı kadere yenik düştü.

Romanov hanedanının favorisi olan Grigory Rasputin, çok tartışmalı bir üne sahip bir adamdı. 1916'da öldürülmesinden sonra, Rus tarihindeki imajı ve rolü bir şeytanlaştırma kampanyasına maruz kaldı. 1933 yılına gelindiğinde, rasputin'in adı neredeyse silindi ve neredeyse tüm torunları benzer koşullar altında öldü. Ama hepsini birden.

Grigory Rasputin'in yedi çocuğundan sadece üçü yetişkinliğe kadar hayatta kaldı: Matrena, Varvara ve Dmitry. Anneleriyle birlikte 1913 yılına kadar Moskova'dan yaklaşık 1.150 km uzaklıktaki Pokrovskoye köyünde yaşadılar. Rasputin'in Kraliyet mahkemesindeki durumu katılaştığında, kızlarıyla birlikte kalıcı olarak St. Petersburg'a taşınmaya karar verdi ve onlar için dürüst bayanlar olarak bir gelecek sağlamaya çalıştı. Matrena ve Varvara'yı en iyi öğretmenler tarafından görevlendirilen bir Hazırlık Okuluna kaydettikten sonra, onları yavaş yavaş yeni arkadaş çevresine tanıtmaya başladı - kraliyetler.

Grigori Yefimoviç Rasputin (1869-1916)

images.jpeg.jpg

Nicholas II'nin çocukları narin Çin bebeklerine benzeyen bir şeye benziyordu, Matrena daha sonra anılarında hatırlardı: “çarın çocukları benim hakkımda her şeyi bilmek istedi: hangi spor salonunda çalışıyorum, saçlarımı kim yapıyor ve beni giydiriyor, eğer herhangi bir mekanik oyuncağım varsa, yatlarını henüz gördüysem, ineğimizin adı Pokrovskoye'de neydi ve benzeri!” Kızlar hızla Romanov çocuklarıyla arkadaş oldular. Matrena kısa bir süre sonra alt sınıf adını daha yumuşak bir Maria ile değiştirdi. Ancak, rasputin karşıtı duygular, ailenin bir yıl sonra St. Petersburg'a taşınmasından sonra büyümeye başladı. Yusupov sarayı'ndaki ölümünden sonra zirveye ulaştılar. Rasputin'in ailesi şehri terk etti, ancak sadece Maria ülkeyi terk etmeyi başardı.

Rasputin-torunlari.jpg

Kısa bir süre önce, babasının ve kraliyet ailesinin bir subayı ve sadık takipçisi olan Boris Solovyev ile evlendi. Ayrıca yeni kimlik belgeleri aldı ve savaş nedeniyle batıya doğru gidemediği için Vladivostok üzerinden Avrupa'ya gitti. Transsiberian'daki trenler genellikle aylarca sıkıştı. Çift daha sonra Vladivostok'tan Çekoslovak kolordusunun bir bölümünü tahliye eden bir feribotla ayrıldı. Avrupa'ya Japonya, Singapur ve Süveyş Kanalı üzerinden ulaşmak zorunda kaldılar. Yolculuk iki yıl sürdü ve Maria ilk doğanını doğurdu. Aile dört yıl sonra Paris'e taşınmadan önce Berlin'e yerleşti. Bu kaçış Maria'nın hayatını kurtardı-kardeşi ve kız kardeşi için söylenemeyen bir şey.

Babasının öldürülmesinden sonra Varvara, kardeşine Pokrovskoye'ye döndü. 1922'de tüm haklardan mahrum bırakıldılar ve “kötü huylu unsurlar”olmakla suçlandılar. 1930'larda Dmitry, annesi ve ailesi tutuklandı ve Dizanteriden öldükleri kuzeyde doğum yapmak için gönderildi. Bu arada, Varvara basitçe ortadan kayboldu. Bir teori, 1920'lerde tifüsten öldüğünü iddia ediyor.

Çılgın bir keşişin kızı

Paris'teki hayatta kalan tek rasputin kızı için de işler pek iyi gitmiyordu. Boris Solovyev bir restoran açtı, ancak iş kalkmadı, çoğu müşteri fakir Rus göçmenler orada açık sekmelerde yemek yiyordu. 1924'te tüberküloza yakalandı ve kısa bir süre sonra öldü. O zamana kadar, Maria'nın zaten iki çocuğu vardı, Marie ve Tatiana.

Hiçbir şey bırakmadan, ilk önce İmparatorluk Tiyatrosu'nda dansçı olarak çalışmaya başlamadan önce zengin aileler için kahya olarak çalıştı (Bale dersleri buna yardımcı oldu).

Maria Rasputin

Ancak hayatı yakında değişecekti. 1930'larda, Rus çarının en sevdiği keşişin ünlü kızı, bir Amerikan sirki olan ‘Barnun’ Direktörü tarafından fark edildi. O bir aslan ile bir kafeste gerçekleştirmek şartıyla iş var. Laurence Huot-solovieff,” büyükanne, elbette, kabul etti, " torunu (ve tatiana'nın kızı) yazdı. "Devrimden, ilk ve iç savaşlardan kaçtıktan sonra, bir aslan kafesi onun içinde aynı korkuyu yaratmadı.”

Ünlü soyadı önemli bir rol oynadı: halk, vahşi hayvanları miras kalan “rasputin bakışları” ndan başka bir şeyle evcilleştirme yeteneğine sahip olduğu iddia edilen “çılgın keşişin kızı Maria Rasputina, Rusya'daki istismarlarıyla ünlü”(posterlerde ilan edildiği gibi) görmeye büyük ilgi gösterdi. Maria bu gösteri ile neredeyse tüm Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ni gezdi.

Rasputin.jpg

Miami'de her şey sona erdi: bir kutup ayısı tarafından saldırıya uğradı. Hastanede uzun bir iyileşme geçirdikten sonra kariyerine hayvan terbiyecisi olarak son verdi. Gazeteciler daha sonra hikayeyi sansasyonelleştirecek ve Rasputin'in 1916'da vurulduktan sonra çöktüğü ayının kürkünün de bir kutup ayısı olduğunu yazacaktı.

Kamu malı

Maria daha sonra bir Amerikan gemi inşa fabrikasında riveter olarak çalıştı. Dünya Savaşı'ndan sonra, 1945'te ABD vatandaşlığı alarak yaşlılığa kadar çalıştığı silah fabrikalarına geçti. 1977'de neredeyse 80 yaşında öldü. Hayatta kalan torunları Batı'da yaşıyor ve torunu Laurence Huot-Solovyeva zaman zaman Rusya'yı ziyaret ediyor.

Yasak konu

Laurence şu anda Paris'te Maria Rasputin'den miras aldığı mobilyalarla donatılmış bir konakta yaşıyor. Yatak odasında büyük büyükbabasının fotoğrafları var.

Uzun zamandır, rasputin adı ailede yasak bir konuydu. Kommersant daily gazetesine verdiği demeçte,” babamın yumruğunu masaya çarptığını ve ismin evde asla söylenmemesini ve ailenin Rus köklerinin asla konuşulmamasını talep ettiğini hatırlıyorum " dedi. Bu tartışma yasağı, ailenin Paris'teki yaşamını etkileyebilecek olan ismin karanlık itibarı ile açıklandı. “Burada Rasputin, tavsiye vermek için güçlü bir tutkusu olan politikacılar için ayrıldığı için olumsuz bir çağrışım taşıyor.”

Lejyon Medya

” Sadece babamın ölümüyle kuzenim yeğeni, "tüm tarihimizi, büyük büyükbaba hakkında bildiğimiz her şeyi hatırlamalıyız" dedi, ancak o zaman bile konuşma kesinlikle ailede tutuldu.

Laurence bu hikayeyi 60. doğum gününde arkadaşlarına anlattı:” misafirlerimiz neredeyse şoktan sandalyelerinden düştü " diye güldü. O zamandan beri, konu artık tabu değildi ve şimdi büyük büyükbabasının adının mitolojikleşmesini engellemek için hikayeyi yaymak için bir misyonu var.

Lejyon Medya

Laurence,” olağandışı hediyelerim olduğunu düşünen biri varsa, onları hayal kırıklığına uğratmalıyım " diyor. “Ben sadece bir kadınım. Yalnız kaldıktan sonra Sekreter olarak çalıştım ve çocuk yetiştirdim. Üç torunum var. Son birkaç yılda hayatım ruhsal olarak yeni bir anlam kazandı ... Rus tarihine, Ortodoks Hıristiyanlığın tarihine daha çok ilgi duyuyorum, köklerimi inceliyorum ve Rus halkıyla zaman geçiriyorum.”

Laurence gazetecilerle çalışıyor, bilim konferanslarına katılıyor, ancak yine de bazı insanların ondan kaçınmaya çalıştığını itiraf ediyor. "Arkadaşlarım var:' biliyorsun, Laurence, senden hoşlanıyorum, ama seni ailemle tanıştıramam. Çünkü ben Rasputin'in torunuyum.”

fearof
Forum Ustası
Yarım yamalak google Türkçe'siyle konu açıyorsunuz.

Alın size RASPUTİN