Renk körü rütbeli asker olamak? | Page 2 | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Renk körü rütbeli asker olamak?

fearof

Forum Ustası
Sayın arkadaşım; belirtmiş olduğunuz 9. madde Askeri okullara giriş koşullarıdır.

Sizin yazınızda belirttiğiniz konu ise yüksek öğrenimini yaptıktan sonra SÖZLEŞMELİ SUBAY VE ASTSUBAY olmak ile ilgilidir. Benim zamanımda teskere bırakmak adı verilen sistem zaman içinde evrilerek sözleşmeli personel alımı adını almış.Bunuda yaşımıza verin.Askerliği yapalı oluyor bir 35 yıl kadar.;)

Dolayısıyla arkadaşım ;

1- Yüksek öğrenimini yaparken 1. sınıfta TSK nın belirttiği çerçeve içerisinde TSK adına okuyabilir ve muvazzaf subay olabilirsiniz.
2- Yüksek öğrenimini bitirdikten sonra sözleşmeli olmak üzere baş vurabilirsiniz.

Bu durumda da TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ hükümlerine tabii olurunuz.

KAYNAK 1

KAYNAK 2:Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

KAYNAK 3:KAYNAK 2

KAYNAK 4: http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.8611092.pdf
 

fearof

Forum Ustası
Öncelikle Ben askerliğimi yapalı yaklaşık 35 sene oluyor.Benim zamanımda teskere bırakmak olarak nitelenen olay şimdilerde sözleşmeli subay ,astsubay personeli olarak değişmiş ,bu geri kalmışlıktan dolayı kusura bakmayın .

Olayı sadece yedek subaylığa indirgemeniz de aynı ölçüde yanlış değil mi?

TSK savcı, hakim,avukat, işletme ,iktisat vb. konulardaki ihtiyaçlarını yüksek okulların(üniversitelerin) gerekli bölümlerinden karşılamaktadır (okul dönemi boyunca askeri öğrenci statüsü taşırlar).Olayın bir bu boyutu bir de sonrasında yani üniversite mezunu olarak sözleşmeli personel alımı konusu vardır.

Arkadaşımıza verdiğim linkler bu konu ile ilgilidir.Saygılar.
 
Sayın arkadaşım; belirtmiş olduğunuz 9. madde Askeri okullara giriş koşullarıdır.

Sizin yazınızda belirttiğiniz konu ise yüksek öğrenimini yaptıktan sonra SÖZLEŞMELİ SUBAY VE ASTSUBAY olmak ile ilgilidir. Benim zamanımda teskere bırakmak adı verilen sistem zaman içinde evrilerek sözleşmeli personel alımı adını almış.Bunuda yaşımıza verin.Askerliği yapalı oluyor bir 35 yıl kadar.;)

Dolayısıyla arkadaşım ;

1- Yüksek öğrenimini yaparken 1. sınıfta TSK nın belirttiği çerçeve içerisinde TSK adına okuyabilir ve muvazzaf subay olabilirsiniz.
2- Yüksek öğrenimini bitirdikten sonra sözleşmeli olmak üzere baş vurabilirsiniz.

Bu durumda da TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SAĞLIK YETENEĞİ YÖNETMELİĞİ hükümlerine tabii olurunuz.

KAYNAK 1

KAYNAK 2:Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

KAYNAK 3:KAYNAK 2

KAYNAK 4: http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.8611092.pdf
Öncelikle Ben askerliğimi yapalı yaklaşık 35 sene oluyor.Benim zamanımda teskere bırakmak olarak nitelenen olay şimdilerde sözleşmeli subay ,astsubay personeli olarak değişmiş ,bu geri kalmışlıktan dolayı kusura bakmayın .

Olayı sadece yedek subaylığa indirgemeniz de aynı ölçüde yanlış değil mi?

TSK savcı, hakim,avukat, işletme ,iktisat vb. konulardaki ihtiyaçlarını yüksek okulların(üniversitelerin) gerekli bölümlerinden karşılamaktadır (okul dönemi boyunca askeri öğrenci statüsü taşırlar).Olayın bir bu boyutu bir de sonrasında yani üniversite mezunu olarak sözleşmeli personel alımı konusu vardır.

Arkadaşımıza verdiğim linkler bu konu ile ilgilidir.Saygılar.

Esenlikler.

Ben Size Ciddi misiniz? Yazdığımda Aklımda Sizinle Herhangi Bir Suretle Alay Etmek Vb. Düşünceler Yoktu Bunu Öncelikle Belirtmek İsterim.

Eğer Öyle Anlaşıldıysa Özür Dilerim.

İyi Geceler Dilerim.
 

fearof

Forum Ustası
Esenlikler.

Ben Size Ciddi misiniz? Yazdığımda Aklımda Sizinle Herhangi Bir Suretle Alay Etmek Vb. Düşünceler Yoktu Bunu Öncelikle Belirtmek İsterim.

Eğer Öyle Anlaşıldıysa Özür Dilerim.

İyi Geceler Dilerim.
Hayırlı geceler.Saygılar.
 
Üst