Saddam'ın altın silahları nerede? | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Saddam'ın altın silahları nerede?

ESTERGON

Genel Moderator
SADDAM’IN ALTIN SİLAHLARI NEREDE?


Irak’ın işgalinden sonra Saddam’ın Saraylarında bulunan altın ve gümüş kaplamalı silahlar ortadan kayboldu.
AK-47 Kalashnikov, Saddam Kolleksiyonunun en önemli parçlarından..

Irak’ın işgali sonrası ülkenin herşeyi yağma edildi. Mezepotamya’nın en büyük müzesi, altınları, kültürü. İşgalciler askerlerdi ama gazetecileri bile yağmaya katıldı. Örneğin Fox-tv’den Benjamin jones Johnson 12 tabloyu ülkesine kaçırdı. Boston Herald’dan bir başka gazeteci de 2 tablo ile yakalandı.

Yağmacılar Saddam’ın kişisel eşyalarını, parasını silahlarını da yağmladılar.2004 yılının Nisan ayında bir Amerikan askeri birliği Saddam’ın saraylarından birinin yanındaki bir evde Saddam ve oğlu Uday’ın özel silahlarını buldu. Ev tamamen yağmalanmıştı. Silahlara ait kutuların büyük kısmı bomboştu.Buna rağmen çok sayıda alltın ve gümüş kaplamalı silah halen evdeydi.
Dragunov SVD (Kanas) Saddam’ın en sevdiği silahlardan biriydi (üstte).

Saddam’ın Silahları oğlu Uday’ın korumasındaydı çünkü Uday baba Saddam’ı korumakla yükümlü bir fedailer grubunun lideriydi. Uday bu fedaileri tek tek seçmiş özel eğitimden geçirmişti.
AK-47 kalashnikov olanının kundağında yapan firma silahı Saddam’a saygılarıyla sunuyor (üstte).

Silahların üstünde silahı hediye eden kişi ya da şirketlerin ismi kazınmıştı.Ayrıca silahı hediye eden kişin saddama yazdığı mektup ta kutuların içinde bırakılmıştı. Boş kutuların içinde en çok dikkat çeken Beretta tabancalar ait silahların kutularıydı.Yüzlerce Beretta kutusu bom boş ortalığa saçılmıştı.Bu tabancaların, Saddam tarafından özel yaptırılmış kendi armasını taşıyan hediyelik silahları olduğu sanılıyor. Evde bulunan zapta geçen silahlarında sonradan nereye gittiği meçhul. Bu silahlardan biri AK-47 kalaşnikov olanı İngiltere’ye girerken farkedilip alıkonduğu, savaş ganimet olarak teşhir edildiği iddia edildi.Ancak yine altın kaplama Heckler&Koch MP-5 ve keskin nişancı tüfeği Dragunov SVD (Kanas) olanının nerede olduğu bilinmiyor.

Saddam’ın nakit para olarak servetinin on milyar dolar civarında olduğu söyleniyor. Bu para da ayni şekilde sırra kadem bastı.Bu paranın 2-5 milyarlık bölümünün Kürt bölgesinde iç edildiği yazılmıştı. Kürtlerin bu parayla kaçak piyasadan külliyetli miktarda silah aldığı biliniyor. Ayrıca saddam’ın silahlarının bir bölümünün de Barzani ve Talabani’nin yakınları tarafından götürüldüğü, Altın olanların bu ikilinin özel koleksiyonunu süslediği bildiriliyor.
 

xxfiles

Banned
Bir Blackwater elemanı eski Irak ordusunun silahlarını hurda diye Hindistan Çin gibi ülkelere satmış milyarlarca dolar kazanmıştı.
Bu silahlar da bu şekilde ajanlar tarafından satılmıştır bence.Para da ceplerine.
 

AlyaDua

Banned
Ben bu adama hala neden aciyorum acaba:)

Hayatini filim yapmayi dusunmuyorlarmi bu saddamin cok ilginc bir yasam..
 

ESTERGON

Genel Moderator
- Yönetici düzenlemesi: :
Üst