Sağlık Bölümünün Amacı ve İlkeleri ~Kurallar~

Durum
Yanıtlara kapalı.
s3z3r
Forum Üstadı
Sağlık Bölümünün Amacı ve İlkeleri

1- Wardom sitesi içinde bulunan sağlık bölümünde hiçbir zaman online teşhis ve tedavi uygulanmamıştır ve uygulanmayacaktır.Bu kesinlikle yasaktır.

2- Bölüm Sağlıklı yaşam hakkında bilimselliği kanıtlanmış makaleler yayınlamaktadır.

3- Sabit konularda bulunan ansiklopedik bilgiler aynı şekilde bilimselliği kanıtlanmış ve kaynak belirtilerek bölüme eklenmiştir.

4- Bölümde ilaç ismi vermek, önermek, hatta kullandığını söylemek dahi yasaktır.Size iyi gelen bir ilaç aynı şartlar altında başkasına da iyi gelecek anlamı taşımaz.Dr sıfatıyla yazı yazan arkadaşlar dahil olmak üzere bölümde ilaç ismi vermek her ne şart altında olursa olsun kesinlikle yasaktır.

5- Bölümde tedavi yöntemi önermek yasaktır.

6- Unutmayın ki modern tıpta teşhis ancak hasta ve hekimin yüz yüze gelmesi,konuşması,fiziki muayenenin ve gerekli tahlil, tetkiklerin yapılmasıyla konulabilir.Tıpta en zor şey teşhis koymaktır.Hatta bütün bunlar yetmeyebilir ve konsiltasyon gerekebilir.Kısacası bu şartlar altında dünyanın hiçbir yerinde online teşhis konulması mümkün değildir.Bu nedenle wardom sağlık bölümü içinde teşhis koymak forumda adı kayıtlı herkes için yasaktır.Bu güne kadar wardom sitesi içinde kimseye teşhis konulmamış, tedavi önerilmemiştir.Bunun sebebi yukarıda yazan nedenlere dayanmaktadır.

7- Bölüm içinde reelde tedavi olduğunuz hekimleri karalayıcı, küçük düşürücü yazılar yazmak, isim vermek yasaktır.

8- Wardom sağlık bölümü içinde gerçek hayatta hekiminizin verdiği ilaç ve tedavi yöntemlerini yazmak yasaktır. Bunun iki nedeni var. Birincisi bu tedavi şeklini değiştirecek herhangibir cevap almanız mümkün değildir. Çünkü sizinle ilgili kararı sadece yüz yüze geldiğiniz hekim verebilir. İkincisi ise size gerçek hayatta önerilen tedaviyi forumdaki başka bir kullanıcı benzer durumlarda kendisine uygulayabilir. Bu çok sakıncalıdır çünkü tıpta hastalık değil hasta vardır. Size uygulanan tedavi başkasınada iyi gelecek anlamı kesinlikle çıkmaz.

9- Alternatif tıp yöntemleri üzerine yayınlanan ve modern tıbbın kabul etmediği konular, makaleler ve bilgiler silinecektir.

10- Bilimselliği kanıtlanmamış ve kaynak belirtmeden sağdan soldan bulup yayınladığınız sağlık makaleleri yanlış eğitim aracı olduğu için silinecektir.

11- Wardom sağlık bölümüne hiç bir zaman kendinize teşhis ve tedavi yöntemi bulmak amacıyla girip soru sormayın. Çünkü yukarıda yazılan nedenlerden dolayı bu tip cevaplar alamayacaksınız. Bölüme giriş amacınız sağlık ansiklopedisini karıştırmak, sağlıklı yaşam hakkında ipuçları elde etmek zihniyetine dayanmalıdır.

12- Eklediğiniz konular için KAYNAK göstermeyi lütfen unutmayınız. Gösterdiğiniz kaynakların doğruluğu kanıtlanmış, özellikle ßilimsel makaleler yayınlayan düzeyli ve ßelirgin sitelerden olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde silinecektir.

13- Aynı konu ile ilgili ßilgilendirme mesajlarınızı tek ßir ßaşlık altında toplayınız.
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst