Sakarya Üniversitesi SAÜ

V€nüS
Forum Ustası

Tarihçe

Esentepe Kampüsü Ana Giriş Kapısı

Kendisine çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olan Sakarya Üniversitesi'nin çekirdeğini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Bu okul 1971 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi'ne dönüşmüş, 1982-1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'ne bağlı bir Fakülte olarak öğretim vermiştir.

Esentepe Kampüsü Genel Görünümü

3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

90 sonrasında kurulan üniversiteler arasında akademik ve teknik altyapısını hızla tamamlayan üniversitemiz idari birimleri ile ISO-2002 Kalite Belgesi almış tek devlet üniversitesi olup lâboratuar, eğitim ve sosyal hizmetler, Internet alt yapısı ve bilişim sektöründeki atılımlarıyla bir çok üniversite için örnek oluşturmaktadır.

-

Rektörlük ve İdari Bina -- Süleyman Demirel Kütüphanesi

-

ktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi -- Kampüste Sabah

-

Merkez Kafeterya --- Süleyman Demirel Kütüphanesi

-

Kampüs'ten Sapanca Gölü

-

SAÜ'de kış...

-

TIRSAN Yurdu -- İş-Bankası Yurdu

Fiziki İmkanlar

Üniversitenin bulunduğu arsa ve sahip olduğu arazinin alanı 2.000.000 m2'dir. Üniversitenin toplam kapalı alanı 271.081 m2 'dir.

2005-2006 Öğretim Yılında 7 Fakülte, 2 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitü ve 1 Konservatuar ile yaklaşık 35.500 öğrenciye eğitim - öğretim hizmetleri veren üniversitemizde fiziki mekan ihtiyacını arttırmak için 2006 yılında Kampüs Yatırım Projeleri hızla devam etmektedir.

Yıllara sari olarak inşaatı devam eden büyük ihalelerimizden 2005 yılı içerisinde Fen Edebiyat Fakültesi B1 Derslik Bloğu, Teknik Eğitim Fakültesi Atölyeler Bloğu, Kapalı Yüzme Havuzu, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu, Açık kapalı spor tesisleri futbol sahası, koşu parkuru ile Teknik Eğitim fakültesinin A2 bloğu bitirilmiştir. Ayrıca kampus alanı dışındaki meslek yüksekokullarında da inşaat faaliyetleri devam etmiştir. Biten işler arasında; Hendek Eğitim fakültesi derslik bloğu, dekanlık bloğu ile Karasu MYO sayılabilir.

Bilgisayar merkezimiz:)

2006 yılında devam eden işler arasında ise, Açık spor tesislerinin soyunma bloğu (kaba imalat aşamasındadır) , Güzel Sanatlar Kongre Merkezi E,F,C blok (kaba imalat aşamasındadır); Fen Edebiyat Fakültesi Blok 9 Laboratuvar bloğu (kaba imalatı bitti), Mühendislik Fakültesi B1 blok (temel aşamasında), Kaynarca MYO( kaba imalat aşamasındadır) ile Pamukova MYO (kaba imalat aşamasındadır)sayılabilir.

Dipnot: Suan fotograflardakinden cok daha farklı.

Her sene yeni binalar eklenmekte ve eski binalar yeniden şekillendirilmekte.

Herşeyini geçtim eşsiz manzarası yeter:)

darkprayer
Elit Üye
haftada 4 gün en az 6 saat giderim uğrarım göle karşı yemek yer sigaramı içer evime öyle dönerim d4 binası 3e (erkek erkek erkek) clubtan saygılar sevgiler :D:D